Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Градините на Сарафово

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 05 Фев 2009, 21:38

Градинката на сем. Николови, една вече стара градина с умишлено търсене и раздвижване на нивата, една доста голяма и добре поддържана градина. Направена е по предварително изготвен проект, който е изпълнен изключително точно:

Изображение _
Изображение _
Изображение _
Изображение _
Изображение _
Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот marchela » 06 Фев 2009, 08:33

Божееееееееее каква красота :? :? :?
Как искам и при мен да е така :l :l :l
но то нямам толкова много място :) :) :)
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот Neli Maneva » 06 Фев 2009, 12:03

то само с място не става :P
първо много пари и после голямо поддържане иска, а това значи ежедневни грижи :D И точно грижите които полагат хората за да поддържат дворовете си в такъв вид най-много ме впечатляват и искренно им се възхищавам и на градините и на стопаните :da1
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 07 Фев 2009, 22:15

В Сарафово -Бургаският Бевърли Хилс такива градини са много и са скрити зад високи огради, но аз ще се опитам да ви ги покажа. И аз се възхищавам на подръжката им и особено,когато знам,че за нея се грижат самите стопани.От собствен опит знам колко трудно се постига това и колко много труд иска. Но като гледам градините на другите ме обхваща вдъхновение и стягам и започвам да оправям моята ако нещо съм я занемарила, защото красотата е заразна и се надявам да заразя с нея и вас. :da :P
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 20 Фев 2009, 23:26

Градината на Петя Хубчева е също интересна като подход. Избрала е да засажда повечето вечнозелени и нецъфтящи растения, които подрязва и оформя в най-различни причудливи фигури. В малкото езерце на двора живеят водни костенурки, които според нейните думи успешно презимуват отвън, замръзват на сред леда и после, като се отмръзят, пак тръгват. За да се получат тези топиарни форми, самата тя споделя, че постригването става на 3 дена.

http://www.sarafovo.net/gardens-contest/gallery9.html
Последна промяна zamakat на 21 Фев 2009, 10:36, променена общо 1 път
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот ilimili » 21 Фев 2009, 09:41

Радвам се,че показваш на всички Сарафовските красоти!От години съм фен на Сарафово и винаги съм се изумявала на интересните идеи,които виждам,разхождайки се. :b
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 07 Мар 2009, 17:11

Градината на Марияна Христова е много по-красива от това, което снимките могат да покажат. По нататъка ще се опитам да ги актуализирам.

http://www.sarafovo.net/gardens-contest/gallery30.html
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот mama Dani » 07 Мар 2009, 19:35

Ех, ама е хубаво в това Сарафово! Ще взема като се постопли да отида и аз да снимам градините на Пловдив, ако намеря такива де ... :) /чакам съдействие от Мериголд - тя ще ме упъти, щото знае всичко тая умница/ :da
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 07 Мар 2009, 22:15

Хайде ,ще се радвам да покажете някои пловдивски градинки, но в големите градове трудно се намират, поради прекомерното застрояване.В Сарафово се е получило нещо уникално-наличие на място и много хора, които да имат фантазията и възможностите да ги направят.А и ние като дизайнери сме поработили доста в тази посока тук.Е, не на всякъде сме участвали ,но то става като зараза-заразяваш се от красотата и искаш и твоя двор да е красив като на съседа.Като си купихме двора тук беше буренясал и трънясал.Толкова бях впечатлена от градината на една приятелка цветарка и толкова се почувствах невежа,че не знам името на едно цвете, ате си говореха с имена на латиница-това става въпрос за преди около 18-20години-старите цветарки на Сарафово,които и до сега уважавам.Ако ми се отдаде възможност ще снимам градините и ще ви ги покажа.Може не всички градини да не са с толковаграндиозен замах и фантазия, но във почти във всеки двор може да се открие някакъв интересен кът или елемент и общо взето всички дворове са прилежно почистени и подредени.На някои дори това не стига ,ами са почнали и тротоарите и са ги превърнали и тях в градинки малки с цветя алпинеуми и скулптури. Е,още може да се види още накъде някои възрастни хора да сеят по тротоарите картофи,но това се опитваме тука нашето цв. дружесто да оправи,но всичко става много трудно.Все пак се справяме горе-долу добре.Ще се опитам по-натъй да ви снимам и някоя градинка -тротоар.Ама да не си помислите,че тези тротоари ги прави общината.Нищо подобно -правят си ги и ги поддържат хората и затова стават малко различни но какво да се прави пак е по добре отколкото да са запуснати и изровени.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот Pavlina Nikolova » 09 Мар 2009, 15:08

Красиво наистина! :-p Мога само да си мечтая за нещо такова (поне засега). Надявам се един ден да живея в подобен Рай, да - за мен наистина си е Рай и винаги съм мечтала да имам къща с двор, който да е зелен. За съжаление не съм посещавала Сарафово. :l Но непременно би било хубаво да го направя!
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към КРАСИВИ ГРАДИНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron