Switch to full style
Добави отговор

Re: Агра- Пловдивски панаир

21 Фев 2009, 18:18

Моите нови придобивки от Аграта са семена от Делоникс регия (5 бр в пакет с обширна инструкция за начина на обработка на семената), стрелиция (цели 8 бр в пакета да не повярваш), нисък храстовиден шизантус, ниерембергия (търся я отдавна, но бяха спряли да я внасят), семена на ядливата пасифлора (въпреки че вече съм отглеждала), миниатюрни саксийни ягоди, вечнозелен иберис, един нов сорт малопе плюс разсад на бяла дипладения и няколко корена бордюрни рози с големи цветове (не че нямам, но за разнообразие). Търсих на Майкъл кораловото дръвче (еритрината), но не можах да го открия. Някой ден дано да цели дели някое семенце :P

21 Фев 2009, 18:32

Мериголд написа:Моите нови придобивки от Аграта са семена от Делоникс регия (5 бр в пакет с обширна инструкция за начина на обработка на семената), стрелиция (цели 8 бр в пакета да не повярваш), нисък храстовиден шизантус, ниерембергия (търся я отдавна, но бяха спряли да я внасят), семена на ядливата пасифлора (въпреки че вече съм отглеждала), миниатюрни саксийни ягоди, вечнозелен иберис, един нов сорт малопе плюс разсад на бяла дипладения и няколко корена бордюрни рози с големи цветове (не че нямам, но за разнообразие). Търсих на Майкъл кораловото дръвче (еритрината), но не можах да го открия. Някой ден дано да цели дели някое семенце :P

евала за избора ти на китки :f
някой ден ши тъ навивам за делоникс само :)
относно еритрината още на излизане от входа на 13 палата ме пита една форумка от къде да си вземе и тя....казах и но бяха свършили вече...само 3 бр. е имало :)

22 Фев 2009, 00:51

Калдаръмкоконо :) :) , страхотни китки си купила! Блазе ти, че имаш къде да ги сееш....Аз не взимам вече....щот просто трябва пред блока тротоара да копая, та да посадя нещо :l

27 Фев 2009, 16:13

Сигурно е било много интересно. Жалко, че не мога да посещавам всяко изложение, което би ми било интересно.

27 Фев 2009, 21:15

Pavlina Nikolova написа:Сигурно е било много интересно. Жалко, че не мога да посещавам всяко изложение, което би ми било интересно.

Интересно е наистина, красиво е... Ако искате да спретнем форумско "зяпане" на "Цветна пролет". Представете си картинката само - група маниаци обикалят палатите и знаят повече от търговците понякога :) , защото вчера например гледаме една ми ти обикновена нолина и обяснявам на дружката що е каудекс и ...продавачката ме гледа като бушон :) /е, не всички са такива де, ама все пак... :) /.А след обиколката се ходи на кафе някъде си и си говорим за китки и за какво ли не - с една дума не е за изпускане моментът! :da1

27 Фев 2009, 21:25

преди малко бях в Баумакс и гледам носят китки
и питам каката колко струва цитисуса
и тя ме гледаше много умно и каза че няма такова нещо :)
имало кактуси но не и цитисус :)
и аз и казах...хубу
ши кажа на Нели за кактусите :)

27 Фев 2009, 21:52

Ха-ха! Ми те...щом кат завървашва на "С" и всичко им е кактуС :) - лексикална плетеница просто.... :v А тва, че си им казал "хубу", много ме изкефи!!! :-vv

28 Фев 2009, 17:07

:) :) :) :) :)

Много забавно!!!

01 Мар 2009, 19:44

пък като си казал, че ще кажеш на Нели за кактусите сигурно още по умно са те гледали :) :) :)

02 Мар 2009, 09:55

Ха-ха! Представям си картинката..добре, че разговорът не е продължил, щото шматката можеше и охраната да викне... :) :)
Добави отговор