Switch to full style
Добави отговор

Агра- Пловдивски панаир

09 Фев 2009, 12:49

Много се радвам, че нашия админ сложи тази толкова интересна секция, в която ще можем да следим актуалните събития през годината на цветните прояви не само у нас, но и в чужбина .
Ето че се задава и първата изложба в Пловдив от 18-22 февруари. Изложението е селскостопанско, но ще гостуват много чуждестрани производители на цветя. Давам думата на пловдивчани да разкажат впечатления от предишните изложби. Аз лично имам голямо желание да я разгледам на живо . Като започне ще си шушукаме кой какво интесно цвете е открил.Ще се надяваме за тези които не успеят да видят изложбата пловдивчани да ни направят някои интересни репортажчета и да качат някои снимки. Ние пък бургазлии ще ви разкажем за нашата флора , която също е много интересна цветна изложба. Аи софиянци също после могат да пуснат една темичка за техните цветни изложения и да ни поканят-може и пък да отидем да ги разгледаме ,а,ко ли пъкне-ще гледаме крсотити на снимка.
УСПЕХ НА НОВАТА НИ РЕПОРТАЖНА СЕКЦИЯ :da :D :f

Re: Агра- Пловдивски панаир

09 Фев 2009, 14:52

миналата година имаше доста изложители ...но предимно на семена и разсад и по малко на живи китки :f
но има интересни неща ...
а след месец е Цветна пролет и там вече е специално за китки и нищо друго :-vv

Re: Агра- Пловдивски панаир

09 Фев 2009, 19:52

Миналогдишната "Агра" беше много интересна, между тракторите се оказа, че се намират прекрасни китки, семена и луковици, а в палатите има кафенца, където човек може да си почине от "шматкането" с часове , да позяпа интересни хора, дошли да гледат също като нас и да опознае други любители на растения. :D

Re: Агра- Пловдивски панаир

09 Фев 2009, 21:24

[url]http://www.fair.bg/bg/downloads/firmslist.htm?guid={20149F6A-81F4-4366-BD6C-10AE939F0B1C}[/url]
Това би трябвало да е списъка със фирмите които ще участват на изложението

Re: Агра- Пловдивски панаир

11 Фев 2009, 15:57

Strict написа:миналата година имаше доста изложители ...но предимно на семена и разсад и по малко на живи китки :f
но има интересни неща ...
а след месец е Цветна пролет и там вече е специално за китки и нищо друго :-vv

По мое наблюдение Агра е за земеделска техника и зеленчукопроизводители...да,вярно е,че има семена,но за повечето профита сроковете за засяването им са минали отдавна/напр. при мен има вече разсад вербена и бегония/,петунията е поникнала и т.н. Може би стават за любители,но и боклуци има много сред фирмите,предлагащи семена...да не ги вкарвам в черния списък сега.....
Бях и на Бургасфлора миналата година и се изумих-масово участваха прекупвачи и вносители на неаклиматизирана растителност....а за цените :? направо нямам думиииииииии!
Един съвет-ако ви предлагат растения,внос от по-топли страни/Италия,Испания/не купувайте,колкото и да са красиви,интересни и рядко срещани...практикува се обратното-от по-студени места аклиматизацията е по-успешна!

Re: Агра- Пловдивски панаир

11 Фев 2009, 16:19

Направи ми впечатление във списъка, че тази гръцка фирма, за която стана въпрос преди - Мавромати-пловдивчани ще се сетят-сега е в списъка на участници във Видове цветя.Има още един такъв списък и с фирми за семена.Но нещо не мога да ги копирам.Дали ще имат гунерки?

Re: Агра- Пловдивски панаир

11 Фев 2009, 16:52

svetlozelen написа:Един съвет-ако ви предлагат растения,внос от по-топли страни/Италия,Испания/не купувайте,колкото и да са красиви,интересни и рядко срещани...практикува се обратното-от по-студени места аклиматизацията е по-успешна!

Така е наистина - и ако знаеш колко примери мога да дам в подкрепа на този ти съвет... Масово се поръчват облагородени хибискуси - от Италия и Холандия,палми....и после... :l :l :l :l Но всичко си идва на мястото,като се опари човек...Обаче рядко има местен производител - а търговците предпочитат да внасят готови растения,щото това им е по-изгодно...но не винаги е изгодно и за купуващите...

Re: Агра- Пловдивски панаир

11 Фев 2009, 19:04

преди 2 години например правех така...
отивам в киткарник....зяпам китките и си харесвам нещо
записвам в мобила името ме и после в къщи на гугъла :)
на другия ден подготвен отивам и си вземам каквото съм набелязал :-vv
обаче сега почти няма китка да ме изненада на пазара...
на изложения тук -там нещо неизвестно но вече въртя на форумки които проверяват в гугъла и с прясно инфо решавам какво да правя :)

Re: Агра- Пловдивски панаир

11 Фев 2009, 19:43

И аз така правя - не купувам нещо без да имам информация за него и без дали ще мога да го гледам.Че имам много горчив опит :l и пак стават грешки.

Re: Агра- Пловдивски панаир

11 Фев 2009, 20:34

И нищо да не купиш, пак си струва да отидеш да позяпаш...най-малкото ти се проветрява мозъкът. :f
Добави отговор