Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Шивес (allium schoenoprasum)

Декоративни треви

Шивес (allium schoenoprasum)

Мнениеот mama Dani » 05 Апр 2009, 10:02

Шивесът го взех вчера от панаира, гледайки на него предимно като кулинар, а то пък се оказа толкова красиво растение! :D Така нареченият сибирски лук се среща в подобна разновидност и по нашите планини на влажни места. То е многогодишно тревисто, с тънки, тръбести листа и нежни розови, или бели цветове, образуващи топчести съцветия, подобно на мини агапантуса. За разлика от повечето културни форми лук този не образува луковици, а за кулинарни цели се използват листата и ядливите му цветове, които могат да бъдат прекрасна декорация на трапезата. /ха-ха, много странно ще се чувствам някой ден, ако кажа - изядох си китката!!! :) / Тепърва сега ще търся инфо как се сее и гледа, предполагам, че няма да е каприз. Ще бъде посят днес в сандъчета, определени специално за подправки, където ще се кипри наред с къдрав магданоз, копър, майорана и босилек.

Изображение

Изображение
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Шивес (allium schoenoprasum)

Мнениеот zamakat » 05 Апр 2009, 10:56

Имам го -що ходиш да го купуваш.Ядем си го .добре ,че ме подсети да ида в градината да видя на какво дередже е . И гледането му е никакво -сееш и забравяш и сам се гледа- от тез аз дет най-ги харесвам.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Шивес (allium schoenoprasum)

Мнениеот mama Dani » 05 Апр 2009, 12:18

zamakat написа:Имам го -що ходиш да го купуваш.Ядем си го .добре ,че ме подсети да ида в градината да видя на какво дередже е . И гледането му е никакво -сееш и забравяш и сам се гледа- от тез аз дет най-ги харесвам.


Екстра китка значи! :da
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Шивес (allium schoenoprasum)

Мнениеот zamakat » 05 Апр 2009, 20:59

А и се яде на всичкото отгоре. :-D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39


Назад към ДЕКОРАТИВНИ ТРЕВИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot], oriijub