Switch to full style
Декоративни треви
Добави отговор

Саксифрага (Saxifraga )

28 Мар 2009, 17:52

Saxifraga arendsi

Многогодишно,вечнозелено, почвопокивно растение
Обича шарена сянка и цъфти май -юни.
От Баумакс днес ето нет снимка:

Изображение

Re: Саксифрага (Saxifraga )

28 Мар 2009, 19:22

Strict написа:Saxifraga arendsi

Многогодишно,вечнозелено, почвопокивно растение
Обича шарена сянка и цъфти май -юни.
От Баумакс днес ето нет снимка:

Изображение


Прекрасна е на снимка, но реалити... :l Гледах я преди години и ....пет цветенца на зелена поляна. Затова пък, учудващо аубриетата ми взе да цъфти още януари и очаквам тази година да е благодарна китка. Дано саксифрагата оправдае очакванията ти, пожелавам ти го от сърце. :D

Re: Саксифрага (Saxifraga )

28 Мар 2009, 20:44

Toва не е редно да бъде в декоративни треви, а в алпийски или просто многогодишни цветя. В декоративни треви влизат представители най-вече на сем. Житни, като например Cortaderia, Festuca, Miscanthus, Carex и други такива.

Re: Саксифрага (Saxifraga )

28 Мар 2009, 20:54

Алпина написа:Toва не е редно да бъде в декоративни треви, а в алпийски или просто многогодишни цветя. В декоративни треви влизат представители най-вече на сем. Житни, като например Cortaderia, Festuca, Miscanthus, Carex и други такива.

скоро админа ще прави ремонт на форума
и ще ги подредим всичките :f
или веднага да я премести :-vv

Re: Саксифрага (Saxifraga )

28 Мар 2009, 21:17

досега имах списък само на кактуси които искам да имам, май ще направя още един за алпийски ниски тревички. Ужас :-D

Re: Саксифрага (Saxifraga )

22 Апр 2009, 12:47

Здравейте! Днес се регистрирах и бързам да се похваля с моите градини. Ето моите саксифрага и аубреция,впрочем и други цветя... :-p
http://www.sashkapetkova.snimka.bg/albu ... id=5706274

Re: Саксифрага (Saxifraga )

23 Апр 2009, 20:55

sasha написа:Здравейте! Днес се регистрирах и бързам да се похваля с моите градини. Ето моите саксифрага и аубреция,впрочем и други цветя... :-p
http://www.sashkapetkova.snimka.bg/albu ... id=5706274


Здравей Саша, това е един от най-красивите лични албуми, които съм разглеждала, откакто се шляя по цветарските форуми! Поздравления! Сама ли се грижиш за този цветен рай и ти ли подбираш и оформяш композициите от цветове, растения и камък? Както и да е - много е пипнато всичко и някак има професионализъм в направата му, преди да видя профила ти помислих, че си дизайнер на екстериор. :da

Re: Саксифрага (Saxifraga )

23 Апр 2009, 21:01

То пък толкоз красота бива ли? :)

Re: Саксифрага (Saxifraga )

24 Апр 2009, 11:22

Благодаря, благодаря... :da За градината се грижа аз, като имам една много мила жена, която ми помага/коси, плеви и полива/ Останалото -подбор на нови, предислокация на стари,прочистване на много агресивни,статистика кой кога е цъфнал,колко високо,колко време и изводи за следващата година -това е моя грижа.При градинката си отиваме в петък вечер и първото занимание е да обходим всички, да прегледаме кой е порастнал и колко, кой е цъфнал и с колко цвята, кой се чувствува добре, кой е завзел чужда територия и мерки за ограничаване...тихи разговори с всяко цветенце с размяна на обещания и заплахи, ако не се държат добре...Впрочем, есента направихме градина на тротоара на улицата/в двора изчерпахме всички възможности, а много искахме да имаме някои интересни дървета и храсти/. Това стана с мълчаливото съгласие на кмета :-p .Вече започнаха да цъфтят и скоро ще пусна снимки. :da
Добави отговор