Switch to full style
Декоративни треви
Добави отговор

Re: Лимонова трева /Cymbopogon citratus/

21 Мар 2009, 13:47

Ко може за лимонова трева да си говорим все пак.... :) а иначе ипомеята е убийствена! :P

Re: Лимонова трева /Cymbopogon citratus/

21 Мар 2009, 13:53

хубу :P

Re: Лимонова трева /Cymbopogon citratus/

21 Мар 2009, 14:22

:) :) :)

Re: Лимонова трева /Cymbopogon citratus/

21 Мар 2009, 14:59

mama Dani написа:Ма няма нужда да поръчвам, в Бриколаж има семена колкото си искаш, просто се чудех за какво точно иде реч. А на "Чифте баня" и да ида - какво - да не би пък да ми разделят коренища.... :), па и в подлези влизам само с придружител, щот там има шанс да са цалуваааааааааш и хич да не гледаш прашасали китки!!! :) :) :)


мерси, добре че не поръчах ама като отида в бриколаж и винаги ми се замайва леко главата и все не мога всичко да огледам :)

Re: Лимонова трева /Cymbopogon citratus/

21 Мар 2009, 20:54

HobGoblin написа:
mama Dani написа:Ма няма нужда да поръчвам, в Бриколаж има семена колкото си искаш, просто се чудех за какво точно иде реч. А на "Чифте баня" и да ида - какво - да не би пък да ми разделят коренища.... :), па и в подлези влизам само с придружител, щот там има шанс да са цалуваааааааааш и хич да не гледаш прашасали китки!!! :) :) :)


мерси, добре че не поръчах ама като отида в бриколаж и винаги ми се замайва леко главата и все не мога всичко да огледам :)


Ха-ха - и на мен!!! Но в понеделник ще отскоча да видя, че ми е точно срещу входа на службата и ако все още има, ще ти взема и на теб. :-vv

Re: Лимонова трева /Cymbopogon citratus/

21 Мар 2009, 21:09

mama Dani написа:
HobGoblin написа:
mama Dani написа:Ма няма нужда да поръчвам, в Бриколаж има семена колкото си искаш, просто се чудех за какво точно иде реч. А на "Чифте баня" и да ида - какво - да не би пък да ми разделят коренища.... :), па и в подлези влизам само с придружител, щот там има шанс да са цалуваааааааааш и хич да не гледаш прашасали китки!!! :) :) :)


мерси, добре че не поръчах ама като отида в бриколаж и винаги ми се замайва леко главата и все не мога всичко да огледам :)


Ха-ха - и на мен!!! Но в понеделник ще отскоча да видя, че ми е точно срещу входа на службата и ако все още има, ще ти взема и на теб. :-vv


м, само свирни аз щъ отида да си взема, че иначе как ш'ми я дадеш

Re: Лимонова трева /Cymbopogon citratus/

21 Мар 2009, 21:27

В големите магазини за хранителни стоки \зеленчуци\ понякога пускат стръкове лимонена трева. Само да се оцели да е прясна и да не са я държали във фризера, много лесно се захваща - просто се боцва в саксийка, като се режат листата наполовина и се похлупва. Айде сега на лов в Метро или в Билла :)

Re: Лимонова трева /Cymbopogon citratus/

21 Мар 2009, 21:29

Мериголд написа:В големите магазини за хранителни стоки \зеленчуци\ понякога пускат стръкове лимонена трева. Само да се оцели да е прясна и да не са я държали във фризера, много лесно се захваща - просто се боцва в саксийка, като се режат листата наполовина и се похлупва. Айде сега на лов в Метро или в Билла :)


Бе...Невена е уникат просто! :-p Колко е по-лесно така, вместо да чакаш семена да поникнат, в понеделник отивам да търся.

Re: Лимонова трева /Cymbopogon citratus/

22 Мар 2009, 20:59

Ееех, само аз не съм наясно с тревичките! :)

Re: Лимонова трева (Cymbopogon citratus)

28 Мар 2009, 09:25

Ама че епопея с таз лимонова трева!!! :( Значи оказа се, че в суматохата на Бриколаж съм се объркала между стотиците семена и това, което си мислих, че го има е Лучена трева. Вчера звъняхме на Метро и Билла да попитаме дали имат семена или растения като подправка - и казаха, че незнаят кво е тва :l ! От там - по агроаптеки - пак същото. Остава утре обиколка около четвъртък пазара по магазинчетата, че днес се заформя пролетно чистене и задълбочено моткане около тенджерите и няма да се излиза. Дано намеря някъде, ако не - поръчка ще трябва да се прави. :f
Добави отговор