Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Cortaderia selloana -кортадерия,пампаска трева

Декоративни треви

Cortaderia selloana -кортадерия,пампаска трева

Мнениеот zamakat » 10 Фев 2009, 19:32

Пампаската трева е кралицата на житните треви с височина до 3 м. с ефектни цветове.




Изображение
Изображение
Изображение
моята още не е цъфнала и затова сложих снимка от нета. След като изгубих една миналата зима, сега увита гледам,че е добре.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Cortaderia selloana -кортадерия,пампаска трева

Мнениеот danibor » 17 Мар 2009, 16:30

И аз си купих от Метро от тази трева. Ако имаш възможност сподели впечатленията си за нея. Какви условия предпочита и как я зазимяваш? Дали ще цъфти през първата година? На мен страшно ми харесва, но дали е лесна за отглеждане!?
Аватар
danibor
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Мар 2009, 14:19

Re: Cortaderia selloana -кортадерия,пампаска трева

Мнениеот zamakat » 17 Мар 2009, 20:50

Ами не е трудна -трева .Първата я загубих, защото подцених нашия мек климат.Въобще не я завих .Сега завих с найлон и затрупах корените и презимува .Но при нас в Бургас все пак е мек климата - не знам дали ще стане. Ние тук в Сарафово обичаме да си правим опити по зимоустойчивост на екзотични растения и особено аз.Понякога едната сее едно ,другата друго и после гледаме на кой какво му оцеляло и вече почват да го засаждат и другите.Първата година кортадерията не цъфна сега ще видим втората.Може би ако я бях подхранвала повече...
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Cortaderia selloana -кортадерия,пампаска трева

Мнениеот danibor » 18 Мар 2009, 12:34

Благодаря за светкавичния отговор! :D Но аз имам още въпроси и срам-не срам, ще ги задам :) Необходимо ли е да се подрязва и от твоите наблюдения обича ли непрекъснато слънчево огряване? С какво я ториш и колко често? Извини ме, ако съм прекалила с въпросите! От това ,което чета, май ме съмнява да презимува. Аз съм от Северна България и тук през зимата рядко ,но има и -20.
Аватар
danibor
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Мар 2009, 14:19

Re: Cortaderia selloana -кортадерия,пампаска трева

Мнениеот zamakat » 18 Мар 2009, 16:30

Въх ужас- отиде тревичката. В сев. Б-я май няма да може да презимува.Сей я в съд.за другото не е претенция подхранвам, когато се сетя и с каквото имам за другитецветя, даже по малко.А за слънцето-колкото повече, толкова по добре- дирекшън на съншай и завет .За подрязването -не я подрязвам, само премахвамсухото- е пак е леко изрязване, но само на изсъхналото .Сега като я отвия ще изрежа само сухите жълти листенца, а които са се запазили зелени ще оставя.В едно предаване гледах,че я подрязват изцяло след зимата и тя покарва.Предишната ми така -след зимата беше изцяло пожълтяла-изрязох я ичакам да покара наново ,ама йок.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Cortaderia selloana -кортадерия,пампаска трева

Мнениеот Pavlina Nikolova » 18 Мар 2009, 16:38

Много е красива!!!

А на какви цени ги продават?
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Cortaderia selloana -кортадерия,пампаска трева

Мнениеот HobGoblin » 18 Мар 2009, 18:33

таз разкошнотия от семе ли се хваща
-------
edit: отговорих си сам :) намерих семки за 2-та вида
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Cortaderia selloana -кортадерия,пампаска трева

Мнениеот danibor » 19 Мар 2009, 12:38

Има я в Метро, готова за засаждане, моята бързо тръгна да расте, даже още както е в кутията. Цените са ниски- около 4-5лв, но купувах и други цветя и не се сещам за точната сума.

zamakat, благодаря ти, макар че малко се отчаях :l Но ще я садя навън, пък каквото ще да става , напролет пак ще си купя.
Аватар
danibor
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Мар 2009, 14:19

Re: Cortaderia selloana -кортадерия,пампаска трева

Мнениеот zamakat » 19 Мар 2009, 14:24

danibor написа:Има я в Метро, готова за засаждане, моята бързо тръгна да расте, даже още както е в кутията. Цените са ниски- около 4-5лв, но купувах и други цветя и не се сещам за точната сума.

zamakat, благодаря ти, макар че малко се отчаях :l Но ще я садя навън, пък каквото ще да става , напролет пак ще си купя.

Ама аз не исках в никакъв случай да те разстроя просто казвам истината-тя е топлолюбива и почти съм сигурна че в Сев.Б-я няма да стане.При нас климата е мек и тук презимуват много растения където на други места в страната не могат отвън, но за кортадерията не само аз но и другите ми приятелки виждат зор.А ако си я купуваш всяка година кога ще я видиш цъфнала и станала туфа голяма с разкошния букет отцветове. :l
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Cortaderia selloana -кортадерия,пампаска трева

Мнениеот danibor » 20 Мар 2009, 12:21

Права си, аз си купих две, значи едната садя в саксия, а другата - навън, за да пробвам. :da Пък и то, с глобалното затопляне, може да няма продължителни студове :)
Аватар
danibor
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Мар 2009, 14:19

Следваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНИ ТРЕВИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot], ucofevuzbauej