Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ

НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ

Мнениеот DarinaN » 25 Юни 2009, 11:23

Правя го без да съм се консултирала с администратор, но мисля, че касае всички ни. Нека последиците от поста ми да са за моя сметка, както и тези от поведението на потребителя , който е оставил този адрес а после "изобщо не знаел за какво става дума" ?? Ами да, ние не сме от тука. Моята гледна точка е че всеки трябва да иска това, което може да си позволи. Ще помоля всички , с които съм контактувала / за получаване и изпращане на растения/ да споделят какво е било моето отношение към растенията / съответно пратките/.

Само като препоръка - не изпращайте , особено с наложен платеж, каквото и да било на този потребител. И тъй като съм се сблъсквала с доста такива , допускайте че за да поиска да получи нещо може да ви даде друго име и адрес.


From: mihi4_1984 [ June 16 05:06PM ] [ Reply ]

здр. адреса ми е. гр.Видин-3700 кс.Бонония бл.1 вх.И ап.21 ет.1 Михаела Георгиева Ангелова Благодаря предварително


Моля не подценявайте добронамерените предложения. Благодаря
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ

Мнениеот Areka » 25 Юни 2009, 22:49

Това е доста сериозна тема и всички би трябвало да имаме голяма доза внимание мисля. DarinaN, похвално, е че представяш директно този въпрос, за да се има впредвид, че все още се намират такива дето се възползват от добрината на други.
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ

Мнениеот Gradinar » 26 Юни 2009, 06:43

Наистина е доста сериозна тема. Дарина наистина съжелявам за получилата се ситуация. Утре ще взема мерки по въпроса, като променя правилата на форума и продавалника. За съжаление, незнам колко ще има ефект върху такива потребители. Всичко е въпрос на култура и възпитание. Надявам се всички да разберат, че това което е направено е направено за Вас и за Вашата любов към цветята.
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ

Мнениеот DarinaN » 26 Юни 2009, 09:44

Благодаря за разбирането по въпроса. Искам да е ясно на всички, че не винаги, но за някои хора е и въпрос на пари. В смисъл когато произвеждаш нещо с цел продажба и няколко души постъпят така плащаш не само разходи - губиш и растения. Аз мога да прежаля едно растение, но не бих си позволила да поръчам ако нямам с какво да си го платя.

Нека наистина ни обединява красотата на това, което ни е събрало и да не си позволяваме подобни грозни постъпки.

Как можа едно момиченце да си поръча две растения , да си ги получи и да се обади че са пристигнали, а въпросната Михаела да "не знае за какво става въпрос" ?

Може би трябва да помислим преди всичко върху коректността , защото и с предварително плащане пък продавачът може да се окаже некоректен.

Добро утро на всички :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ

Мнениеот cvetar » 26 Юни 2009, 15:35

Дарина,сигурно ти е неприятно...разбирам те ! Аз ти благодаря за това,че не си мълчиш - и моля всички,които се сблъскват с подобни постъпки на потребители,да не си мълчат,а да споделят ! Това е начинът - некоректните да са известни на всички от форума ...а ако решат да се появят под друго име и с нова регистрация - ние имаме грижата да ги разобличим,за да ги откажем.Доверие трудно се изгражда,но лесно се руши...Такова ни е обществото,за съжаление ...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ

Мнениеот DarinaN » 26 Юни 2009, 15:44

Благодаря още веднъж за разбирането и подкрепата. Можеше на мое място да е всеки един от форума. Предпочетох лично да поема риск да съм лоша, но да предпазя / ако мога/ други хора. Не се правя на голямата работа, но не съм от мълчаливците. Нека всеки, който има подобни проблеми да ни предупреждава. Радвам се, че оставихте темата.

:-p всички с цветни души - Дарина
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ

Мнениеот DarinaN » 01 Юли 2009, 13:43

Предлагам всички да копират поръчките на некоректните "купувачи" или поне никнейма - при стари случаи каквото помнят, за да предпазят другите. И всеки да поглежда тук преди да праща каквото и да е особено с наложен платеж.
Ако е възможно админите да "изведат" темата така, че да се "набива на очи", за да не ровим по целия сайт. Друг вариан - всеки да проучи в някое куриерска фирма може ли първо да се плати в офиса - получател, и тогава да се пусне пратката. става за един -два дни и няма да е фатално, ако ние се постараем добре да опаковаме цветята и да им създадем условия да издържат ден - два при липса само на светлина.

Давайте и други предложения, защото на ЛС темата се коментира и се разменя доста информация.

А може и да се направи тема за коректните - всеки от нас може да посочи както продавачи, така и купувачи - и коректни , и некоректни.
Благодаря и се размърдайте , моля , все пак не се занимаваме с болтове и гайки
:D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ

Мнениеот icegirl » 01 Юли 2009, 19:09

аз все още не съм се сблъскала с некоректни купувачи,мога само да си дам мнението за дарина- писах на дарина за аглаонема , тя е разменяла растението а аз чела недочела и неразбрала ,но тя без да поиска в замяна абсолютно нищо ,даже и бонус още растения ми прати ,за което и благодаря и съжалявам че се е сблъскала с тази жена
icegirl
Аватар
icegirl
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 22 Апр 2009, 10:52
Местоположение: София

Re: НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ

Мнениеот DarinaN » 02 Юли 2009, 09:40

еее, по - кротко , ледена :D . Имала съм - пратила съм.

А девойката пък си получи растенията и освен това моето мноние е, че И като купувач при поръчка ще си вземе пратката и ще си плати. Аз същи искам да споделя, че Вики / която мисля че е доста по- малка от много хора в сайта/ също си взе двете поръчани цветя, срещнах се на живо с Наска / Хасково/, която ми донесе не едно, а четири от нейните цветя, благодаря и на Ани / замъка/, която беше по - бърза от светлината :D , може би пропускам някой -моля за извинение.
КОРЕКТНИ ПОТРЕБИТЕЛИ. Аз бих им пращала отново.
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ

Мнениеот DarinaN » 02 Юли 2009, 09:46

Моля за извинение, пропуснала съм laki_luk . :D - коректна

:D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Следваща


Подобни теми


Назад към ВЪПРОСИ ОТНОСНО РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]