Switch to full style
Добави отговор

Знаете ли какво е това цвете?

27 Сеп 2010, 19:48

здравейте,

виждал ли е някой това? Не знам какво е точно, май е нещо като храст

Изображение

Re: Знаете ли какво е това цвете?

30 Сеп 2010, 15:11

Здравей Диана!Добре си дошла!
Къде намери тази прелест?Дай малко инфо-какви са листата му,колко е високо,от магазина ли е или от полето?Ако имаш друга снимка,дай да я видим,моля те!
Много ми прилича на една билка...но по-късно ще споделя!/да не се излагам като при предната питанка/ :-D

Re: Знаете ли какво е това цвете?

04 Окт 2010, 22:13

Здравей ROSSE,
благодаря за сърдечното посрещане.

Това букетче ми го подари една съседка и каза, че го наричала "турски пискюл" :)

Аз обаче вчера като си ровех тук из раздавалника на цветя и попаднах на ето това http://cvetq.info/ppc/showproduct.php?product=14&cat=2 (Амарантус) и съм почти сигурна, че това е растението.
Много е красиво наистина и сега ще се опитам да намеря семенца.

Re: Знаете ли какво е това цвете?

05 Окт 2010, 15:34

Какво ще кажеш за тази китка?
Изображение
Изображение
Ако си сигурна ,че твоите цветя са амарантус,семенцата са пред теб!Много са ситни,но трябва да са изхранени /сами падат от цветчетата.
Но на мен ми прилича на тези две картинки-а те са на едно много разпространено в нашата страна растение.Казва се ВОДНО ПИПЕРИЧЕ -PERSICARIA.
Ти ще прецениш точно какво е.На мен също ми е любопитно.Обади се ! :-D

Re: Знаете ли какво е това цвете?

07 Окт 2010, 22:00

Цветовете наистина много приличат и на това Водно пиперче, но неговите са изправени и по-малки, а на предполагаемият ми Амарантус са увиснали и има широки зелени листа (на пиперчето май са по-тясни).
За съжаление не съм знаела, че се размножава със семенца, когато ми го подариха и не пазя клончетата :)

Re: Знаете ли какво е това цвете?

08 Окт 2010, 14:52

Не се коси!Мисля че съм виждала семенца по цветарските магазини.
Ако много ти харесва,ще си посееш! :D
Добави отговор