Switch to full style
Добави отговор

Re: Какво е това цвете???

19 Сеп 2010, 12:56

Благодаря много,мило Росе,за труда който си положила. :-da Не е важно как се казва,важното е,че ми харесва,нали?! Бъди жива, здрава и щастлива! :D

Re: Какво е това цвете???

19 Сеп 2010, 20:07

Росе,уж мисля,че още вчера ти писах тук,а сега виждам,че просто не съм го изпратила. Благодаря ти много за времето ,което отдели и за мен. :-da Това не ми прилича на въздушни корени, а какво е един Господ знае. Няма значение какво е цветето. Мисля,че във всички случаи е вид фикус. Важното е, че си го харесвам,нали?! Бъди здрава и щастлива :D

Re: Какво е това цвете???

20 Сеп 2010, 14:15

Благодаря за добрите пожелания!Дай Боже на всички здраве и щастие! :pp7
Що се отнася до въпросното растение,след като прегледах мноооого инфо,съм сигурна 99%,че това е фикус и по-точно BUXIFOLIA.
Има още един фикус с триъгълни листа TRIANGULARIS,но той е дървовиден,а твоето фикусче е малка лиана/така го виждам аз/.
Намерих много интересна информация за плодчетата на фикусите.В действителност цветовете на тези растения/сем.Черничеви/ са скрити в самите плодове, и се опрашват от малка оса ШИКАЛКОТВОРКА,която живее в симбиоза с фикуса.Не може да имаш плодчета ,ако тази осичка не е посетила твоя фикус.
Ще се помъча да кача статията за опрашването-много е интересна,но дали ще се получи?
http://elrid.cult.bg/f/Pages/Evolution-Coevolution-part2.php
Много се радвам!Получи се!!! :-v
Ако можеш да отделиш време,прочети тази статия от край до край!Струва си!
Лек и спорен ден! :-p

Re: Какво е това цвете???

22 Сеп 2010, 18:18

Благодаря! Поздравявам те с тази музика,Росе...
http://www.youtube.com/watch?v=5tTxRNHGY2E

Re: Какво е това цвете???

22 Сеп 2010, 18:55

Трогната съм!Мерси :pp4

Re: Какво е това цвете???

23 Сеп 2010, 13:13

Здравейте.Аз също съм люителка но мисля ча това растение не е фикус а е пиперомия.Като тази на 4 снимкаhttp://cvetq.info/news.php?extend.226.2.А тези камшичета не са въздушни корени а просто пиперомиите така си цъфтят.
Дано не ви обидя с намесата си просто ми стана интересно като видях снимката и се сетих че и аз преди имах такова растение.

Re: Какво е това цвете???

24 Сеп 2010, 07:33

Здравей stela75, тук няма място за обида! Нали в спора се ражда истината :-D
Радвам се , че споделяш мнението си с нас ! Ако има и други цветари,да споделят своите предположения,сигурна съм,ще разпознаем въпросното растение! :(
Все пак, аз си мисля, че тези добре оформени ,триъгълни листа, по-вече са като на фикуса.На пеперомията са по закръглени.
Моля знаещите, да си кажат думата!
Сега се сещам,че всички фикуси имат млечен сок/при нараняване/.
river,моля те,провери дали е така с твоето цвете?Може би така ще решим питанката :da

Re: Какво е това цвете???

26 Сеп 2010, 18:00

Не,Росе,няма млечен сок и дори намек за такъв. Като видях снимката на stela75 ,вече съм абсолютно сигурна,че това е точно тази пеперомия от четвърта снимка. Моята беше с много,много такива опашчици.Аз заподозрях,че това са семенцата и, и затова изрязах всичките.
Ето тази от снимката на Стела:Изображение,
ето и моята:Изображение.
Съвсем съм сигурна вече,че е пеперомия. Ето,че стигнахме до истината. Благодаря и на двете ви. :pp4

Re: Какво е това цвете???

26 Сеп 2010, 18:14

stela75 написа:Здравейте.Аз също съм люителка но мисля ча това растение не е фикус а е пиперомия.Като тази на 4 снимкаhttp://cvetq.info/news.php?extend.226.2.А тези камшичета не са въздушни корени а просто пиперомиите така си цъфтят.
Дано не ви обидя с намесата си просто ми стана интересно като видях снимката и се сетих че и аз преди имах такова растение.

Благодаря много,Стеле. :-da Вече съм сигурна,че имам пеперомия,макар и с по-грознички цветчета,които изобщо не приличат на такива.Но на мен ми харесват и само тези дебели и твърдички листа.
Изображение За теб,Стеле!Изображение

Re: Какво е това цвете???

26 Сеп 2010, 18:38

Ето по-точното име на това цвете :Изображение -Peperomia glabella.
Ето пак и моето:
Изображение Съвсем еднакви,само дето опашчиците на моето са устремени към слънцето.
Знам,че вече ви станах досадна с тези снимки.Няма повече да правя така :)
Добави отговор