Switch to full style
Добави отговор

как се казва това цвете

25 Юли 2010, 13:05

как се казва това цвете .Стъблото е ръбесто дълго влечащо,през равни интервали има едри бели пъпки,но не бяха цъфнали."Откраднах" го от Созопол,но не му знам името.Много красиво беше оплело една беседка.
http://djoto.snimka.bg/nature/neizvestni-cvetya.520543

Re: как се казва това цвете

25 Юли 2010, 18:22

Тази красива лиана е Passiflora предполагам,че е caerulea.
Изображение

Re: как се казва това цвете

27 Юли 2010, 22:02

ROSSE написа:Тази красива лиана е Passiflora предполагам,че е caerulea.
Изображение

благодаря,сега остава да го вкореня :f

Re: как се казва това цвете

27 Юли 2010, 22:02

ROSSE написа:Тази красива лиана е Passiflora предполагам,че е caerulea.
Изображение

благодаря,сега остава да го вкореня :f

Re: как се казва това цвете

28 Юли 2010, 11:09

Успех в начинанието!Ще останеш много доволен :D
...и да се похвалиш!!!

Re: как се казва това цвете

01 Авг 2010, 08:28

да си пизная , вече е минало давност :-D и аз преди две - три години видях на една ограда пасифлора и като типична цветарка извадих ножчето и резнах едни прилични резници - ама явно някой не е издебнал и благословил :( нищо не ми се хвана и съм се отказала от проби с резници - макар че използвам всички номера - въглен, вкоренител - течен и прахообразен, пясък , само с перлит не съм пробвала. нищо не помага при мене. явно не ми силна встрана вкореняването на резници . иначе със семки всякакви се опрявам - което ме подсеща ... да взема да засея малко.
успех на всички с резниците :D

Re: как се казва това цвете

16 Авг 2010, 10:48

Здравейте! Много моля, ако някой знае как се казва това цветенце да ми каже! Наскоро ми подариха такова, много е красиво, но нямам представа какво е. Благодаря предварително!
http://vaniu6eva.snimka.bg/flowers/cvetenca.526119

Re: как се казва това цвете

16 Авг 2010, 11:42

Тази красива китка е ахименес ACHIMENES.Има много разцветки,но тази е най разпространена.Обича поливката да е с топла вода,не мокри листата!Впрочем,в нета има достатъчно инфо,затова няма да се натрапвам.Само един съвет:когато наесен изсъхне,не изхвърляй пръстта от саксията/аз направих така първата година/,защото цветето почива,а на пролет отново изпълва саксията с много нови растения,и колкото са по-много,толкова по добре :D
Добави отговор