Switch to full style
Добави отговор

Едно цвете, което виждам за първи път

19 Май 2010, 20:29

Привет на всички!
Е, със сигурност не ми стигат познанията, но всеки се учи.
Аз съм от начинаещите и това цвете:
Изображение

http://gallery.cvetq.info/displayimage.php?album=lastup&cat=10990&pos=0
...много ме мъчи вече два дни!
Моля помогнете, за да не го убия, че няма да ми е за първи път!
Благодаря на всички предварително!!!

Re: Едно цвете, което виждам за първи път

20 Май 2010, 10:44

Това според мен е кринум, а съдейки по цветоноса,който на върха ми белее е кринум повелий алба-
Crinum x powellii Alba .Аз имам такъв ,но розов, моя презимува отвън.Виж изображения в нета и кажи дали е същото

Re: Едно цвете, което виждам за първи път

20 Май 2010, 20:29

Привет, zamakat, благодаря за компетентния отговор - да точно това е :) - crinum powellii, по вероятност бял или светло розов /цветоноса има леко розов нюанс и ще разбера когато цъфне/, макар че доста изображения прерових, за да стигна до нещо подобно на моето растение. Повечето изображения са свързани с прекрасните цветове и трудно бих предположила че това е моето цвете!Понаучих за него и първото което ще предприема в почивните дни ще бъде да го преместя в по-голяма саксия - разбрах че иска голяма саксия, а тази, в която е сега е точно по мярка само на луковицата му. Надявам се да не навредя на цъфтежа!
Благодаря много!!! :D

Re: Едно цвете, което виждам за първи път

21 Май 2010, 09:47

Много се радвам, че бях полезна, наистина това е голямо луковично растение и му трябва по голям съд, и дали му е сега времето , според мен подхранвай и го мести на есен. Моите и двата са розови и белия и много хубав, като цъфне го снимай да го видим. :D
Добави отговор