Switch to full style
Добави отговор

какво е това дръвче?

26 Сеп 2009, 19:32

Какво е това дръвче и как да се грижа за него на южна тераса?Благодаря предварително.
http://picasaweb.google.com/magdamir2/Cvetq#

Re: какво е това дръвче?

19 Окт 2009, 18:29

Picea glauca "Conica" - джуджеста форма на вид смърч, който произхожда от Северна Америка.

Re: какво е това дръвче?

19 Окт 2009, 23:03

Алпина написа:Picea glauca "Conica" - джуджеста форма на вид смърч, който произхожда от Северна Америка.



Здравей, Алпина.Радвам се че отново си сред нас.Не забравяй че и аз имам въпросчета някъде из "Какво е това цвете"Сега усещането през пространството е съвсем друго когато те познавам лично. :D

Re: какво е това дръвче?

20 Окт 2009, 06:17

zamakat написа:
Алпина написа:Picea glauca "Conica" - джуджеста форма на вид смърч, който произхожда от Северна Америка.



Здравей, Алпина.Радвам се че отново си сред нас.Не забравяй че и аз имам въпросчета някъде из "Какво е това цвете"Сега усещането през пространството е съвсем друго когато те познавам лично. :D

Търся мини плодни дръвчета/стайни/ - 0888/548-932

Re: какво е това дръвче?

20 Окт 2009, 19:52

Много благодаря Алпина. А нещо специфично за него има ли? Терасата ми е южна и не съм много сигурна дали ще му е добре.

Re: какво е това дръвче?

24 Окт 2009, 20:00

Дръвчето е непретенциозно, все пак не го поливай и не мокри иглиците му в много горещо време. Прави го вечер или рано сутрин, че го ловят разни гъбни болести и иглиците започват да капят. Слънцето не му пречи.

Re: какво е това дръвче?

25 Окт 2009, 13:18

Пак благодаря. А мога ли да го подряздам? Ще ми се да не расте бързо.

Re: какво е това дръвче?

25 Окт 2009, 15:59

magdamir написа:Пак благодаря. А мога ли да го подряздам? Ще ми се да не расте бързо.


иглолистни се подрязват никак , рядко или само в краен случай ;
и без това е джудже и няма да надвиши 1.50м след години , а като обиколка едва ли ще напълнее толкова силно...
изкарват пролет и лятото много хубави нежнозелени връхчета по всички клонки , насочени нагоре като свещички
бих казала че обожава вода , но при отглеждане на балкон в кашпа има риск от преполиване ; впрочем и от измръзване заради малкото количество пръст около кореновата бала , в сравнение със засадените в градина-там е напълно студоустойчиво...
тор за иглолистни сигурно ще му идва добре също
успех :D

Re: какво е това дръвче?

25 Окт 2009, 16:39

Няма нужда от подстригване. Иглолистните всъщност се подстригват, особено от семейството на кипарисите, или пък когато се садят за жив плет, както и т.нар. топиарни форми. Този смърч, обаче, не се стриже, защото погрознява и бавно възстановява идеалната си конична форма. Освен това клонките са облистени само по периферията. При по-възрастните дървета отвътре направо е "кух". Той дава доста малък прираст на година - 5-6 см и няма да те притеснява с бърз растеж. Все пак, в един момент ще е по-добре да се засади навън, но това ще е след 5-6 или 10 години, в зависимост от грижите.
Няма да измръзне и в саксия, но, като повечето вечнозелени растения, изпарява влага и през зимата, даже и при замръзнала почва и това налага да се полива дори и през този сезон. За да не изсъхне от "физиологична суша", т.е. невъзможност да компенсира загубите си на вода при зимното изпарение от иглиците, поради суха или замръзнала почва в саксията.
Добави отговор