Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Гатанки -игра

Re: Гатанки -игра

Мнениеот zamakat » 04 Ное 2009, 15:43

DarinaN написа:Изображение

това не е точно игра , но за мене си е загадка. дали ще се нямери някой, който да разпознае това - изглежда като ... дръвче, бонзай .. и аз не знам като какво . благодаря :D

Изображение
ето и още една снимка, само че не успях да я поставя "права" :(


Идеята ми беше тук да слагаме растения, на които знаем имената, а изпитваме другите дали ги знаят. И после, ако не познаят, им се казва, за да се научаваме на имената на растенията. Защото много често се случва в темата, която имаме за разпознаване "Какво е това цвете?", качваме нещо и после никой не може да го открие какво е. Според мен мястото на този въпрос е в "Какво е това цвете?". Но карай, не е болка за умиралка и много ме заинтригува въпросът на Дарето. Лошото е, че май е много труден. Прилича ми на едно две неща, обаче не смея да кажа на какво, че ще взема да го объркам. Дано някой да знае. Според мен, Даре, пусни снимката му и в другата тема, където са неизвестните растения.
А аз съм ви подготвила една нова гатанка за едно растение, с което аз имам големи затруднения с вкореняването. Сега ще ви разкажа за него. Донесено е в Сарафово от една колекционерка, която пък кой знае откъде го е набарала, много ме впечатли и тя ми даде преди няколко години от него. Средиземноморски храст е, вечнозелен, сребристи листа, обича слънцето, успешно вирее и на нашия климат. Наричат го солен храст. За него прочетох в нета, че екстракти от него помагат при странични явления при климактериума.

Този път замаскирахме името на снимката, за да не може Пламен да го познае от горе.

Изображение

Изображение

Изображение

Прилича много на чемшир, ама не е. Просто приятелката ми го е подстригала в такава форма и най-малко 100 пъти ми дава резници от него и нищо не става, не мога да го хвана.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гатанки -игра

Мнениеот Алпина » 04 Ное 2009, 20:48

Ани, не е ли някакво Hebe.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: Гатанки -игра

Мнениеот baba_tzveta » 05 Ное 2009, 11:19

zamakat написа:
(


Прилича ли на това?Изображение. Ако да, това е атриплекс халимус. В интерес на истината, за да стигна до тук ме насочи определението-солен храст, а може и да не съм познала!?
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Гатанки -игра

Мнениеот zamakat » 05 Ное 2009, 22:12

:) :) :) :) :)
:-p :-p :-p :-p :-p
големи сте сладури -точно това е .
Ама да ви кажа и аз малко сгафих- първо мислех да ви поизпотя и после да ви дам жокера -солен храст, но без да се усетя съм разказала всичко ,което знаех за него и чак след това се сетих ,че съм изтървала в разказа и другото наименование.
Та това е Изображение
Atriplex halimus-много ефектен и много непретенциозен, рядко срещан ,вечнозелен
Браво на Дончето. :-p :da :da1 :pp4
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гатанки -игра

Мнениеот zamakat » 05 Ное 2009, 22:18

Алпина написа:Ани, не е ли някакво Hebe.

Алпинче ,наистина ,че прилича много на хебе самоче на хебето листенцата са по ситни , как не сетих, можеше и това да вкарам в описанието , но само че на атриплекса са по едрички листенцата.Много хубав става като се подстригва, както е направила приятелката ми.



ще видите вие следващите гатанки . И една съм измислила специално за Даринчето. Ама хайде утре, че стана късно
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гатанки -игра

Мнениеот baba_tzveta » 06 Ное 2009, 10:41

zamakat написа::) :) :) :) :)
:-p :-p :-p :-p :-p
големи сте сладури -точно това е .
Ама да ви кажа и аз малко сгафих- първо мислех да ви поизпотя и после да ви дам жокера -солен храст, но без да се усетя съм разказала всичко ,което знаех за него и чак след това се сетих ,че съм изтървала в разказа и другото наименование.
Та това е Изображение
Atriplex halimus-много ефектен и много непретенциозен, рядко срещан ,вечнозелен
Браво на Дончето. :-p :da :da1 :pp4

Ами, като съм познала, мисля, че съм заслужила подарък-ако успееш да вкорениш резници, ще има ли един и за мен?
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Гатанки -игра

Мнениеот zamakat » 06 Ное 2009, 17:26

Да разбира се ,сега ми дадоха 2-3 но дали ще стане по това време .
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гатанки -игра

Мнениеот zamakat » 27 Ное 2009, 17:15

Намислих следващата гатанка , която аз сама си разгадах. Бях пуснала преди време питане в Какво е това цвете-с риск да се повторя,ама да не ви карам да ровите,ще разкажа пак накратко историята му -напролет идва приятелка и ми носи някакъв разсад и ми вика-Ани ето ти разсад от семенцата, които ти ми даде от някакъв екзотичен плод,ама какво било и тя не разбрала или аз не съм й казала ,което е по вероятно,аз да съм забравила,Гледам като теле и спомен никакъв. И така двете почваме да го гледаме без да знаем какво е , тя предположи ,че е нещо като краставица.Питах аз във форума -отзвук никакъв ,никой не знае ,ама и то бавно расте, няма вид на едногодишно като краставицата,..Наскоро отиваме в метро и виждам един плод-не казвам засега какъв, ,който ни заинтригува, но не взехме.После,в къщи се сетих,че може би това е плода ,който сме яли мин. година и съм дала на Станчето.Написах в гугъла името и то веднага излезе -така го открих.Пускам ви по-нови снимки , вече се вижда добре,че е увивно и цъфти красиво ,и вече разбрахте ,че е и плод който се продава в Метро. :) :-p :-D Успех

Изображение

Изображение

Изображение

Не гледайте само че листата му на дупки, харесват го не само хората, ами и разните гадинки. :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гатанки -игра

Мнениеот zamakat » 29 Ное 2009, 10:54

Едва изтраях два дена :-D , :P не се ли сещате, това е толкова известно растение, постоянно се спряга по форумите,ще давам май жокер.Кое е това растение ,което е увивно,цъфти красиво, прави плодчета ,които са ядливи и полезни.Има най различни сортове, но у нас на пазара се срещат само 3-4 вида.А плода който, ядохме от Метро се казва -гранадила

http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... N%26um%3D1

сега остана само да откриете латинското име :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гатанки -игра

Мнениеот katiusha » 29 Ное 2009, 12:53

Нима е Passiflora !!! :D Чувала съм на места че има ядлива пасифлора , но незнаех , че плодчето се казва така :) интересно !!!
Passiflora edulis ли е точното име ?
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

ПредишнаСледваща

Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron