Switch to full style
Добави отговор

Знаете ли как се казва и откъде бихме могли да го намерим?

23 Сеп 2009, 13:00

Здравейте, трябва ми малко помощ! Сестра ми донесе преди много време една тревичка...страхотна е, не се коси и се разпространява като плевел...Но проблема ми е такъв - незная как се казва,за да я търся по магазините ( а желанието ми е да си я разпространя). Бихте ли ми казали името й, ако я знаете или кън кого да се обърна. (дано успея да я публикувам ), ако ли не погледнете на http://www.album.bg/iiirrr Благодаря ви предварително !!!

Re: Знаете ли как се казва и откъде бихме могли да го намерим?

23 Сеп 2009, 13:34

мисля, че е някакъв седум. в магазините го има като "алпийска растителност" . има го и в горите, в близост до язовири. много е ефектно . аз лично го харесвам повече от райграса. преди години занесох на една "майка" на село , а тази година разсадих и на друго село. разкошно е. :D

колкото до разпространението - излишно е да купуваш .
вади по няколко стръка от по - гъстите места, сади и поливай. не само че е студоустойчиво, но и много бързо се хваща . можеш да си го скубеш и да хвърляш - само малко дъжд да падне върху него и е готово.

та това е филисофията на разсаждане- оскубваш го оттам, откъдето не искаш да има и после по няколко стръкчета с едно садило - бодеш и поливаш до припадък. то ще проличи кога се е хванало. а ще имаш и резерва там, където не се хване / което е малко вероятно/. сега е по - хладно и не трябва да е проблем. успех :D
Добави отговор