Switch to full style
Добави отговор

Re: Как се казва това растение?

25 Юли 2009, 22:18

stela75 написа:Да ви кажа честно баба го има от 10 години и никога не е цъфтяло.Много прилича на тези пъстролистните мушката ама май не е такова.Листата му са същите но клонките и дръжките не са , пък и я няма специфичната миризма на листа на мушкато.

Точно така .Не е мушкато ,но наистина много прилича,но само по шарката на листата.Дръжките на листата са тънки като косъм почти ,а основните ок.2-3 мм.И десетгодишно да стане пак не цъфти и няма основно стъбло,прави туфичка.Имам това пъстролистно мушкато и не става въпрос за него-вгледайте се добре и ще откриете разликите.

Re: Как се казва това растение?

25 Юли 2009, 23:31

Да zamakat е права.Утре ще го снимам вътре в туфичката и ще видите разликите.Не знам какво е но 100%не е мушкато.

Re: Как се казва това растение?

26 Юли 2009, 08:31

stela75 написа:Да zamakat е права.Утре ще го снимам вътре в туфичката и ще видите разликите.Не знам какво е но 100%не е мушкато.



Аз ги имам и двете и то от доста отдавна.Ако не е приликата само в шарката на листата ,няма да си приличат въобще.А бялото мушкато -си цъфти като мушкато. и всичко си му е като на мушкато ,само дето е с шарени бяло-зелени листа.А на това само листата са по подобен начин изпъстрени, но то има мног растения с такъв пъстролистен вариант , и затова се чудим ние със Стела.Хайде решавайте ребуса ,че ние зациклихме тук.Мериголд и Алпина ще свършат работа веднага, ама къде саааа :l

Re: Как се казва това растение?

26 Юли 2009, 13:10

Направих опит да помогна, но явно не успях. :l Моля за извинение, ако съм обидила някого с поста и материала си, и ако е прозвучал като убеждение. Явно сте прави, защото открих в последствие материали в нета, които немогат със сигурност да потвърдят точността. Трябваше да не прибързвам с инфото, но целта ми беше да помогна в никакъв случаи да налагам мнение, защото съм само аматьор в тази област(без претенции на много знаеща). Още веднъж се извинявам, явно съм избързала с коментарите си. Чувствам се виновна и съжалявам.
Ще очаквам компетентността на знаещите.

Re: Как се казва това растение?

26 Юли 2009, 16:07

ООО мила не се притеснявай.В нищо не те обвиняваме.Просто всеки изрежда факти които са му известни и заедно търсим истината.Хайде не плачи.Усмихни се :D

Re: Как се казва това растение?

26 Юли 2009, 17:40

Благодаря за разбирането Стели! :-p Действително се почувствах кофти, съжалявам. На мен самата ми се стори прибързано действието ми и реших, че е нужно да се извиня. Млъквам, спирам с разкаянията вярвам, че ме разбирате. :-p :b
Надявам се скоро да разберем, какъв модел е всъшност това растение.
Тук има много знаещи и можещи хора, чийто знания могат да допринесат за това. :D

Re: Как се казва това растение?

30 Юли 2009, 08:15

Areka написа:Благодаря за разбирането Стели! :-p Действително се почувствах кофти, съжалявам. На мен самата ми се стори прибързано действието ми и реших, че е нужно да се извиня. Млъквам, спирам с разкаянията вярвам, че ме разбирате. :-p :b
Надявам се скоро да разберем, какъв модел е всъшност това растение.
Тук има много знаещи и можещи хора, чийто знания могат да допринесат за това. :D

Арека, не се тревожи, ние не сме искали да те накараме да се почустваш зле,от няколко дена се каня да ти пиша и все не остава ред.Не се кахъри за нищо., :-p
Добави отговор