Switch to full style
Добави отговор

Re: издирвам цвете по опис

16 Юли 2009, 23:04

Значи имаш лека ръка. :D И не се подценявай ! :da
В момента завъждам това-Клеоме (Cleome Spinosa) , сем. Capparidaceae
Изображение, но ще видим дали ще се получи. :b
Последна промяна Areka на 16 Юли 2009, 23:14, променена общо 1 път

Re: издирвам цвете по опис

16 Юли 2009, 23:12

винаги ми е било слабост всичко , що "НЕ расте на кост" :) , но и много нещо съм съсипала. тази година е различно. не се подценявам, но в момента лантаната ми усилено линее . всеки ден режа мъртви клончета. един ден е добре - на другия - за оплакване :(

Re: издирвам цвете по опис

16 Юли 2009, 23:19

Колко е голяма лантаната и поддържаш ли и умерена влага и ториш ли я?

Re: издирвам цвете по опис

16 Юли 2009, 23:23

амиии има стръкчета по около 20 см, разклонява се, но общо взето ми изглежда хилава. иначе листата й са тъмнозелени и големи . и цъфти. скоро не съм торила, защото постоянно ми прави тези номера и ме е страх да не я гътна

Re: издирвам цвете по опис

16 Юли 2009, 23:57

Предполагам си запозната с това, но все пак- за да се развие и цъфти добре е необходимо да се прещипват върховете на младите клонки и да се махат прецъфтелите цветове, на които се образуват плодчета. Присажда се всяка пролет, като е необходимо подрязване на изсъхналите и изтощени клонки.
Подходящо място за растежа и: Слънчево. Пряко слънце. Югоизточно или югозападно изложение.
Тори се на всеки 2 седмици.
И не забравяй, че е силно отровно!

Re: издирвам цвете по опис

17 Юли 2009, 00:06

да, но нали е цъфтящо .... :( всичко е по инструкции. имах инфо още преди да имам китката . да й се не види и китката. :D а защо е само в един цвят ? нали уж характерно било, че са в два цвята. аз всички , които съм виждала са едноцветни. май пак съ бъркали в лабораториите :(
Добави отговор