Switch to full style
Добави отговор

Re: Как се казват?

16 Юли 2009, 20:56

това че са различни го разбрах. сега остава пахистахиса да почне да ми расте / дано се вкорени/ и .... много ще се радвам - тогава ще ви ги снимам едно до друго :D
/ Насе , снимките са от нета/

Re: Как се казват?

16 Юли 2009, 22:21

Ок, Дари ще очакваме снимков материал. :D

stplam това инфо е за теб:
Белоперонето е непретенциозно растение. Зимата се чувства добре при температури не по-ниски от 15 градуса и ограничено поливане, но почвата не бива да пресъхва. В силно отопляеми сухи помещения има известна опасност да загуби листата си, но такива помещения са изключителна рядкост вече в България.
Лятото в светли, умерено топли помещения, с обилно поливане. Към светлината не е особено взискателно, но колкото повече е тя, толкова по-ярък ще стане цвета на прицветника.

Вече ти сама ще прецениш къде ще му е най-добре. :D

Re: Как се казват?

17 Юли 2009, 11:22

обаче първо трябва да изляза победител от битката с пахистахиса :) . още никой не води по - точки - аз се инатя да го вкореня, той пък се инати и не мърда. първо хвърли всички листенца, остана на голо стъбълце , после изби от две места и го удари на мързел. да се пазят пловдивчани, че ако ми падне пахистахис ще бастисам поне два - три резника. обещавам да не се държа като гамен, да скубя и дърпам, щото винаги ходя с ножче. така че може и да не си ги пазят толкова. ако пък не искат само да си взема да се замислят дали да не ми дадат доброволно :-p

Re: Как се казват?

17 Юли 2009, 17:31

:)Голям майтап си. :D Ами те вече хората ши ги е "страх" след тези ти слова и доброволното даване няма мърдане. :)
От мен съвет-мини ножката през МАСАТ да е добре заточена за бърза реакция (прибиране на пахита). :D :da

Re: Как се казват?

18 Юли 2009, 09:09

като Копърфийлд /илюзиониста/ съм, Арека / май само аз тека се обръщам, нова е щоно малко съм шматка/, както вървя не можеш да разбереш тази китка в ръката ми откъде е дошла. :-p

Re: Как се казват?

18 Юли 2009, 11:02

DarinaN написа:като Копърфийлд /илюзиониста/ съм

:) Ай си фич бе драги зрители(както се казва). :)
Няма лошо, щото и аз съм така(луда глава). Нали знайш, че краднатото цвете се хваща по-бързо. :D :da От едно заведение в Каварна дебнах, дебнах и дръпнах една бамбукова клонка. Ами...намигаше ми :-D и не можах да устоя. :? :D
И имах случай вечер след разходка по центъра на Варна от градинките до шадраваните бая петунии скатах, барабар с корените. Добре, че не ме гепнаха за норматив се изпарих. :)
Последна промяна Areka на 18 Юли 2009, 11:55, променена общо 1 път

Re: Как се казват?

18 Юли 2009, 11:16

браво, какви са тез алби, че нали знаеш, аз съм аматьр :D

Re: Как се казват?

18 Юли 2009, 11:30

За петунии става дума не алби, извинявам се (грешката е моя говоря глупости). ИзображениеПо него време нямах и реших да разнообразя сбора от цветя. Имам още подобни изпълнения, но да не се издавам, че... знам ли някой от Общината може да цъфне. :-D :) :)
Последна промяна Areka на 18 Юли 2009, 11:52, променена общо 1 път

Re: Как се казват?

18 Юли 2009, 11:39

чакай сега - това нещо като мушкато, ама с назъбени като трион листенца. за това ли става въпрос ? обусни на невежите , плийз :D

Re: Как се казват?

18 Юли 2009, 11:54

Сигурно съм слънчасала... :? ще се поправя по-горе.
Добави отговор