Switch to full style
Добави отговор

Re: Кое е това растение?

03 Юни 2009, 16:53

Все още незнам какво точно е. Благодаря все пак :-p Друго нещо за него което мога да каже е ,че листата майката от която са издънките се оцветяват в кавяво по жилките. Някой ако се сети за нещо подобно да казва :( А днес забелязах че листата пускат капка ,дали не е отровно ?

Re: Кое е това растение?

03 Юни 2009, 21:44

Колоказиите(трилистници) и сродните алоказии са отровни, а това което отделят е излишна вода, казва се че "плаче". Така че може да имаш някакъв вид трилистник

Re: Кое е това растение?

04 Юни 2009, 10:53

HobGoblin, все пак излезе прав. Накарах мъжа ми да попита там от където го е взел, и каза че листата се цепели като порасне .Точно това е :D Огромно благодаря ,че ми помогна да разбера името му :-p

Re: Кое е това растение?

05 Сеп 2009, 01:24

а някой има ли идея какво може да е това ?
расте на дърво с хубави тъмнозелени плътни листа, подобни на тези на авокадото , само че лъскави. аз ядох от него ..... още нищо ми няма. много е приятно на вкус и има костилка

Re: Кое е това растение?

05 Сеп 2009, 20:56

DarinaN написа:а някой има ли идея какво може да е това ?
расте на дърво с хубави тъмнозелени плътни листа, подобни на тези на авокадото , само че лъскави. аз ядох от него ..... още нищо ми няма. много е приятно на вкус и има костилка

Да, Дарина - снела си плодовете на лавровишна.Но внимавай много... в много сайтове се казва,че е отровно цялото растение...но за плодовете не се споменава.Лесно поникват костилките и напролет - но изглежда замръзва и не понася студовете по Северното черноморие,защото го имаме на много места,но присадено върху дюля подложка. От собствен опит ще ти кажа,че тазгодишни леторасти,натопени във вода,пускат хубави бели коренчета и са готови за садене след месец - но това през лятото.

Re: Кое е това растение?

07 Сеп 2009, 22:01

мерси :D и аз стигнах до този извод, ровейки в нета .
за снимането - не само снимах, но и ядох . това за този вид.
опитвала съм и друг вид лавровишна ... но от нея в по - малко количество.
и ме накара да се замисля за леторастите ....
а какво става с костилките ? казваш, че поникват , но се забавя плододаването или ?
и защо пък присадени на дюля ?

Re: Кое е това растение?

08 Сеп 2009, 16:51

DarinaN написа:мерси :D и аз стигнах до този извод, ровейки в нета .
за снимането - не само снимах, но и ядох . това за този вид.
опитвала съм и друг вид лавровишна ... но от нея в по - малко количество.
и ме накара да се замисля за леторастите ....
а какво става с костилките ? казваш, че поникват , но се забавя плододаването или ?
и защо пък присадени на дюля ?

Е какво може да става - поникват си съвсем нормално костилките им напролет и си се развиват лавровишни... :) Нищо не се забавя...зависи от условията на отглеждането им - аз лично имам дръвчета,развили се от костилки,но са на терасата ми в саксия.. А за присаждането - както писах,видът не е явно достатъчно студоустойчив - и обикновено в такива случаи се търси вид от същото семейство с по-добра студоустойчивост,та като се облагороди,да не мръзне кореновата му система - а дюлята е студоустойчива.Разходи се в морската градина във Варна и ще видиш на много места избилите от подложката дюлеви издънки на лавровишневите храсталаци по алеите.Поддържащите фирми даже не си правят труда да ги почистват.... :(

Re: Кое е това растение?

08 Сеп 2009, 23:33

и как издържат на терасата в саксия ??? и не е студоустойчиво ? или и те са присаждани ? на дюля

Re: Кое е това растение?

09 Сеп 2009, 16:29

Здравейте как се казва това цвете? Изображение

Re: Кое е това растение?

22 Сеп 2009, 13:35

debura написа:Здравейте как се казва това цвете?

Изображение


Мисля че е вид филодендрон, може би P. Mandaianum или нещо подобно

Изображение
Добави отговор