Switch to full style
Добави отговор

Кое е това растение?

02 Май 2009, 19:50

Здравейте!

Растението, за което питам, става високо около 1.5 - 2м., плодчетата му са като арония или бъз и има голям бял месест корен, многогодишно е. Засява се само в двора като бурен.

http://dox.bg/files/dw?a=aec60a4dbb

http://dox.bg/files/dw?a=89321c114a
Последна промяна jotzebee на 03 Май 2009, 13:24, променена общо 2 пъти

Re: Кое е това растение?

02 Май 2009, 22:43

Изображенията ти са от форум или сайт, който иска регистрация. Имам предвид че не се виждат :D

Re: Кое е това растение?

03 Май 2009, 08:48

И на мен ми е интересно да го видя това растение ,защото обичам градинските и са ми интересни, но наистина нищо се не види :D

Re: Кое е това растение?

03 Май 2009, 18:01

Въведете кода от картинката и изображението може да се изтегли, няма нужда от регистрация.

Re: Кое е това растение?

03 Май 2009, 20:26

Отворих ги, ама на нищо познато не ми звучи.Да не е някой бурен. не казваш как цъфти.Аз имам доста цветя с листа приличащи на бурени ,ама иначе са си хубави цветя :)

Re: Кое е това растение?

04 Май 2009, 22:14

Растението е фитолака - Phytolacca americana. Отровно е, и аз в един друг форум вече отговорих на питащия за него. Напоследък доста често се среща в Б-я, изглежда се е натурализирало и се разпространява само, без човешка намеса.

Re: Кое е това растение?

05 Май 2009, 12:49

Алпина написа:Растението е фитолака - Phytolacca americana. Отровно е, и аз в един друг форум вече отговорих на питащия за него. Напоследък доста често се среща в Б-я, изглежда се е натурализирало и се разпространява само, без човешка намеса.


Благодаря че го показа, Алпина! Видях, че е същото растение, което много трудно изкорених преди години. Прави много дебел и дълбок корен. Важното е той да се извади. Враните разнасят плодовете му и се самозасява. Сокът на плода боядисва, дори, ако врана се изака върху бяла блузка. :)

Re: Кое е това растение?

26 Май 2009, 22:28

Изображение :l
изглежда добре, като вид папрат е , но ... си нямаше име :l

Re: Кое е това растение?

02 Юни 2009, 13:28

Знам че снимката е лоша ,но помогнете моля за името на това .
Изображение
Изображение

Re: Кое е това растение?

02 Юни 2009, 18:58

Много прилича на малка Monstera deliciosa, но като поотрасне още малко и листата започнат да се делят ще е сигурно на 100% дали е това
Добави отговор