Switch to full style
Добави отговор

как се казват тези цветя

23 Апр 2009, 13:55

бихте ли ми казали как се казват тези цветя и как да ги гледам
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Re: как се казват тези цветя

23 Апр 2009, 15:59

Цветето от снимка 3 е Сингониум.Оби4а влагата,топлината и светлината,но не и преките слън4еви.На сянка също расте добре,подържай по4вата влажна и оросявай 4есто листата.Достига 2-3 метра дължина,но може да се реже стъблото при коляното и отрязания връх натопоен във вода ще пусне корени.От снимка 4ми прили4а на сансевиера,но не съм сигурна.Моята е с по-дълги листа,но може да е друг вид.Ако е такова,то е доста непрентециозно.Корените му са къси и за това се сади в плитки саксии,лятото поливай обилно като внимаваш да не мокриш листата и сърцевината,защото загнива.4уства се добре както на сянка така и на слънце.За 6 незнам как се казва,но го имам и с бели ивици и кадето и да е вирее добре,моето от 1 година е във вода и в момента е цъфноло-ситни бели цвет4ета.За другите ти цветя незнам,виждала съм ги но нямам представа как се казват. :-DОт снимка 1 е вид палма-Хамедорея.Лятото поливай обилно,оросявай с престояла вода,тори на 2 седмици,пресаждай когато корените излязат извън саксията-общо взето като другите палми.Да не е на директна светлина.
Последна промяна Iliqna_81 на 23 Апр 2009, 16:07, променена общо 1 път

Re: как се казват тези цветя

23 Апр 2009, 16:01

1 - Chamaedorea elegans ?
3 - Syngonium podophyllum
4 - Sansevieria zeylanica - compacta
6 - Tradescantia fluminensis

От снимка 3 много ми прилича на сингониум, но не съм 100 % сигурен, като имаш имената може да погледнеш и в самата енциклопедия

Re: как се казват тези цветя

23 Апр 2009, 20:45

5 - Crasula muscosa
2 - Epyphyllum

Re: как се казват тези цветя

24 Апр 2009, 10:19

благодаря ви ,че ми дадохте информация за цветята ми ,вече ще знам как да ги гледам и ще ги пресадя в хубави саксий :f :)

Re: как се казват тези цветя

24 Апр 2009, 13:09

след ровичкане в нета намерих това
http://welcometocactusland.com/Succulen ... des_00.htm

Re: как се казват тези цветя

24 Апр 2009, 17:49

Изображение
Изображение
Здравейте на всички!Тъй като нямам търпение да науча името на това цвете от Майк нека някой ако знае да ми пише.Това е един от резниците които Майк ми даде и не само че се вкорени но и цвят има :D То от хубав човек всичко се хваща :) :) :)
Другите като ги снимам ще питам пак :f

Re: как се казват тези цветя

02 Май 2009, 20:59

Не съм сигурна,но по4ти ми изглежда като Сентполия.Защото и тя цъфти така.Дръж на светло,за да цъфти обилно,поливай я умерено с хладка вода в 4инийката и не мокри листата. :-da

Re: как се казват тези цветя

02 Май 2009, 21:33

На мен малко ми прилича на Ахименес, но не съм сигурна .

Re: как се казват тези цветя

02 Май 2009, 22:47

И аз на ахименес го оприличих, ама да видим и другите какво ще кажат
Добави отговор