Switch to full style
Добави отговор

Какво е това цвете????

19 Мар 2009, 22:01

Хай.
Днес се порових по сайтовете с цветя и набарях една колежка по хоби ,която има страшни цветя.
За сега искам да Ви питам :
-Знаете ли какво е това цвете и нясой има ли го?
А дали може да си купя някаква фрма за размножаване от него?
Изображение

Re: Какво е това цвете????

19 Мар 2009, 22:40

Това е Мимулус /Mimulus / или т.н. клоунско цвете. Абсолютно лесно се гледа от семена. Не е едногодишно, каквото е всеобщо мнение. При добро съхранение зимата оцелява и се "вкарва" в следващата година без проблем. Можеш вече да го сееш. :-vv

Re: Какво е това цвете????

19 Мар 2009, 23:08

В момента се предлага цъфнал разсад на цена на дребно 1 до 1,50 лв. в най-различни разцветки. Става въпрос за Пловдив, но може би и в други градове го има. Трудно оцелява през лятото в жегите ако е забравено на припек или не се полива редовно. Отглежда се като едногодишно, защото лесно се размножава и не си струва презимуването на закрито (като петуниите).

Re: Какво е това цвете????

19 Мар 2009, 23:14

Мериголд написа:В момента се предлага цъфнал разсад на цена на дребно 1 до 1,50 лв. в най-различни разцветки. Става въпрос за Пловдив, но може би и в други градове го има. Трудно оцелява през лятото в жегите ако е забравено на припек или не се полива редовно. Отглежда се като едногодишно, защото лесно се размножава и не си струва презимуването на закрито (като петуниите).

трябваше да уточниш че на четвъртък пазара го има :)

Re: Какво е това цвете????

19 Мар 2009, 23:17

Не само там, има го дори по цветарските магазини. Във фирмените магазини на "Дияна" е най-евтин (1 лв). Предполагам че и в оранжерията им ще е на свястна цена, но май дават само на едро.

Re: Какво е това цвете????

20 Мар 2009, 00:15

tan4eto написа:Хай.
Днес се порових по сайтовете с цветя и набарях една колежка по хоби ,която има страшни цветя.
За сега искам да Ви питам :
-Знаете ли какво е това цвете и нясой има ли го?
А дали може да си купя някаква фрма за размножаване от него?
Изображение


Това е Mimulus, наричано в някои наши цветарски вестници "Клоунско цвете", което не ми звучи добре. Едногодишно. Семената се сеят всяка година точно сега - при 8-10 градуса. Отглеждах го от изток до голям чимшир и си хареса сенчестото място. Продават се пакетчета семена. Засейте си и ще се радвате много на това цвете. :-v

Re: Какво е това цвете????

20 Мар 2009, 09:35

:-p Благодаря на всички :da1
Ще се поразходя по цветарските магазини да го потърся и да си посея.Благодарности за подробната инфо от съгражданите :-da

Re: Какво е това цвете????

20 Мар 2009, 22:33

Разкошно цвете,цяло лято е отрупано с цвят.Хваща се и от клонче,но няма смисъл.Размножаването със семена е лесно.Обича шарена сянка и влага.Красиво е във висящи саксии.

Re: Какво е това цвете????

21 Мар 2009, 11:25

tan4eto написа::-p Благодаря на всички :da1
Ще се поразходя по цветарските магазини да го потърся и да си посея.Благодарности за подробната инфо от съгражданите :-da


Танче, ама че съм шматка и не се сетих да ти кажа вчера - значи в нашата оранжерия в службата има несметно количество разсад от мимулус и градинарката ми е голяма дружка! :D ......Нали се сещаш какво следва от тук нататък :da , така, че недей да купуваш.

Re: Какво е това цвете????

21 Мар 2009, 12:49

mama Dani написа:
tan4eto написа::-p Благодаря на всички :da1
Ще се поразходя по цветарските магазини да го потърся и да си посея.Благодарности за подробната инфо от съгражданите :-da


Танче, ама че съм шматка и не се сетих да ти кажа вчера - значи в нашата оранжерия в службата има несметно количество разсад от мимулус и градинарката ми е голяма дружка! :D ......Нали се сещаш какво следва от тук нататък :da , така, че недей да купуваш.

Сори ,вчера си купих семенца,да вивим дали ще успея да ги захвана :f Все пак благодаря,но съм малко нетърпелива и отидох до Лора. :da
Добави отговор