Switch to full style
Добави отговор

Re: Какво е това цвете?

21 Фев 2010, 14:44

Здравейте !!! Имам нужда от помощ за едни цветенца
Изображение
Това е едното и много ми прилича на това отдолу с разликата , че листата му отдолу са лилави.
Изображение
Като лианки са, и двете цъфтят с лилави цветчета. Листата са мъхести .

А това е третото , прилича ми на някакъв сукулент , но незнам.
Изображение

Много ви благодаря предварително! :da1

Re: Какво е това цвете?

21 Фев 2010, 15:38

Катюша,последното е AICHRYSON. Още му казват "дърво на парите". Аз уморих вече две такива. Първото - от преполиване, а второто - след като прецъфтя, реши, че няма да го бъде.

Второто ми прилича на колерия. Най-популярното от видовете цъфти с коралово-червени издължени фунийки. Много е вероятно първото да е друг вид корелия.
Регистър с хибридните видове: http://www.gesneriadsociety.org/ir_ges/indexi_p.htm В първата колонка има номерца. Оцветените в червенко са със снимка.

Re: Какво е това цвете?

21 Фев 2010, 16:30

Да кажа и аз мнението си :-D
първата снимка е на Руелия -RUELLIA MAKOYANA,
а втората трябва да е RUELLIA SQUARROSA :da

Re: Какво е това цвете?

21 Фев 2010, 19:15

Здравейте!Искам да попитам за едно цвете ,което ми подариха наскоро,но не мога да Ви го покажа ,защото незнам как да го кача.Може ли някой да ме упъти? :l

Re: Какво е това цвете?

21 Фев 2010, 20:10

http://prikachi.com/ jeny, качи снимката в хостинга. копирай адреса на изображението и го сложи между скобките img

Re: Какво е това цвете?

21 Фев 2010, 22:10

jeny написа:Здравейте!Искам да попитам за едно цвете ,което ми подариха наскоро,но не мога да Ви го покажа ,защото незнам как да го кача.Може ли някой да ме упъти? :l

Здравей и добре дошла,Жени...Като новорегистрирана може да разгледаш и поровиш из всички раздели на форума - тогава без проблем щеше да видиш,че в раздела "Снимки на вашите цветя" си имаме специална тема за качване на снимки във форума ни,с много обяснения и снимки за всички,които искат да се научат - само дето трябва първо да се прочете....Ето ти темата - ще те улесни :-p
viewtopic.php?f=16&t=384

Re: Какво е това цвете?

22 Фев 2010, 09:52

Искам да Ви благодаря за обясненията и се радвам,че сега мога да Ви покажа това ,което ме интересува.Както казах скоро ми подариха това цвете,но не ми казаха какво е.На мен ми прилича на бегония,но не съм сигурна.Изображение

Re: Какво е това цвете?

22 Фев 2010, 11:18

Да Бегония е , самоче не съм много наясно с видовете.
Аз искам да благодаря на Rea и ROSSE за оказаната помощ :-p Благодаря ви !!! :pp7

Re: Какво е това цвете?

22 Фев 2010, 14:58

Според картинките в моята книга е Begonia Rex , но по добре изчакай и за второ мнение :D

Re: Какво е това цвете?

22 Фев 2010, 17:17

Пак съм втораааааа :l -наистина е бегония рекс!
Добави отговор