Switch to full style
Добави отговор

Какво е това цвете?

04 Яну 2009, 19:37

В градината си имам някои цветя, които не знам как се казват. Много от тях са диви растения и билки. Цветенцето, което ви показвам и не мога все още да идентифицирам, го има в няколко градини в Сарафово. Дори жената, която ми го даде не знаеше как се казва. Иначе се гледа лесно, малко е хищничко - презвзема бързо пространството около себе си. Листата му миришат някак особено. Иначе е много красиво, поне на мен ми харесва. През лятото идваха на гости различни специалисти дори и чужденци ботаници, но и те неможаха да го разпознаят. Изпращам ви за сега само това, защото само него имам на снимка, другите, като се събудят на пролет.

Изображение
Изображение

Re: Какво е това цвете?

04 Яну 2009, 21:58

На мен ми прилича на восъче

Re: Какво е това цвете?

05 Яну 2009, 13:48

Нямам идея как се казва но е страхотно.

Re: Какво е това цвете?

05 Яну 2009, 18:11

Ако имате в предвид -восъчно цвете хоя май не е това защото то е увивно а моето е като храст човешки бой . Погледнах изображениятана хоя но не ми приличат на моето.Ато може да е някаква обикновена и много популярна китка но вече 3-4 год. ме мъчи.Толкова обикалям из нета е как не можах да срещна никъде изображението й

Re: Какво е това цвете?

06 Яну 2009, 04:09

Здравей Zamakat, твоето цвете е Clerodendrum bungei. В същност е листопаден храст, но в нашите ширини надземната част измръзва и напролет пониква от издънки. Смята се за инвазивно растение и трябва да се държи под контрол, за да не се допусне прекаленото му разрастване.

Re: Какво е това цвете?

06 Яну 2009, 12:35

Определено не е восъче, мисля, че Мериголд е права. Мама го има в оранжево и аз също се чудех какво е ...

Re: Какво е това цвете?

10 Яну 2009, 00:02

Здравейте,приятели!Аз също го имам в градината,не успява да замръзне,не мирише хубаво,но е красиво.Наистина е вид клеродендрон.Останала съм с впечатление,че се вкоренява трудно при преместване. :roll: Трябва да има доста почва около корените, при прехвърлянето му на друго място.Иначе е,като троскот.Корените растат на страни и изкарват нови издънки. :D

Re: Какво е това цвете?

12 Яну 2009, 13:28

да това е наистина Благодаря на Мerigold :-da Намерих го вече в нета -то е.И е точно както казва Калид- трудно се мести ,но хване ли сееее-ужас .Имам и други за които да ви питам,но като се покажат и цъфнат
:-p

Re: Какво е това цвете?

25 Яну 2009, 16:48

Изображение

Ми това растение е пълзящо, почвопокривно, зимата листата му не загиват и е с красиви шарени листа. Но не зная как се казва. Ако някой го познава да се обади.

Re: Какво е това цвете?

27 Яну 2009, 01:45

Прилича на Lamium maculatum - мъртва коприва. Може и да е друг вид ламиум (няма цвят) и не мога точно да определя.
Добави отговор