Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво е това цвете?

Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 04 Яну 2009, 19:37

В градината си имам някои цветя, които не знам как се казват. Много от тях са диви растения и билки. Цветенцето, което ви показвам и не мога все още да идентифицирам, го има в няколко градини в Сарафово. Дори жената, която ми го даде не знаеше как се казва. Иначе се гледа лесно, малко е хищничко - презвзема бързо пространството около себе си. Листата му миришат някак особено. Иначе е много красиво, поне на мен ми харесва. През лятото идваха на гости различни специалисти дори и чужденци ботаници, но и те неможаха да го разпознаят. Изпращам ви за сега само това, защото само него имам на снимка, другите, като се събудят на пролет.

Изображение
Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39


Re: Какво е това цвете?

Мнениеот marchela » 05 Яну 2009, 13:48

Нямам идея как се казва но е страхотно.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 05 Яну 2009, 18:11

Ако имате в предвид -восъчно цвете хоя май не е това защото то е увивно а моето е като храст човешки бой . Погледнах изображениятана хоя но не ми приличат на моето.Ато може да е някаква обикновена и много популярна китка но вече 3-4 год. ме мъчи.Толкова обикалям из нета е как не можах да срещна никъде изображението й
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Мериголд » 06 Яну 2009, 04:09

Здравей Zamakat, твоето цвете е Clerodendrum bungei. В същност е листопаден храст, но в нашите ширини надземната част измръзва и напролет пониква от издънки. Смята се за инвазивно растение и трябва да се държи под контрол, за да не се допусне прекаленото му разрастване.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот mama Dani » 06 Яну 2009, 12:35

Определено не е восъче, мисля, че Мериголд е права. Мама го има в оранжево и аз също се чудех какво е ...
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот КалиД » 10 Яну 2009, 00:02

Здравейте,приятели!Аз също го имам в градината,не успява да замръзне,не мирише хубаво,но е красиво.Наистина е вид клеродендрон.Останала съм с впечатление,че се вкоренява трудно при преместване. :roll: Трябва да има доста почва около корените, при прехвърлянето му на друго място.Иначе е,като троскот.Корените растат на страни и изкарват нови издънки. :D
Аватар
КалиД
Експерт
 
Мнения: 92
Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:22
Местоположение: гр.Девня

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 12 Яну 2009, 13:28

да това е наистина Благодаря на Мerigold :-da Намерих го вече в нета -то е.И е точно както казва Калид- трудно се мести ,но хване ли сееее-ужас .Имам и други за които да ви питам,но като се покажат и цъфнат
:-p
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 25 Яну 2009, 16:48

Изображение

Ми това растение е пълзящо, почвопокривно, зимата листата му не загиват и е с красиви шарени листа. Но не зная как се казва. Ако някой го познава да се обади.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Мериголд » 27 Яну 2009, 01:45

Прилича на Lamium maculatum - мъртва коприва. Може и да е друг вид ламиум (няма цвят) и не мога точно да определя.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Следваща


Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]