Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво е това цвете?

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот katiusha » 13 Окт 2009, 22:47

Радвам се , че съм помогнала донякаде, но и HobGoblin има заслуга !!! :-da
Цветенцето наистина е много интересно .... късмет!!! Да ти расте добре и да те радва!!!
:da1
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 14 Окт 2009, 22:28

Сега да ви разкажа една история и да ви попитам да ми отговорите. :) А не да питам и сама да си отговарям :) Или да си остане висящ въпросът като с това:

Изображение

Изображение

Днес идва приятелката ми и пак цъкахме с език и не можехме да се сетим от какво семенце сме го извадили това. Аз го ядах, а тя ся семенцата - черни като диннини семчици, но по-дребнички. Какво ли ще е това чудо....

А сега започвам за другото:

Една клиентка ми се похвали, че се е сдобила с много интересно растение и ми каза неговите имена, от които естествено в първия момент аз нищо не запомних, само ми остана в главата едно от имената - императорски плод, било билка на дълголетието и мнооогоо лечебно за много болести. Сещам се за това растение след известно време и викам: "бе какво ли беше това? Я да питам чичо Google". И написах "императорски плод", излязоха и другите му наименования:

други имена: лиций, лициум, гоу чи дзъ, императорски плодчета

латинско название: Lycium chinensis, Lycium barbarum L.

После натиснах на "изображения"...
Добре намерих растението. Обаче като видях снимките, бях много учудена. Толкова ми заприлича на един бурен, дето съществува на оградата с комшиите, още когато купихме мястото преди 25 години. Гледам го така и така - прилича си на Мерджан. Прави същите малки червени плодчета. Но никога не сме знаели, че се ядат и са полезни. Изпращам ви две снимки на моето растение:

Изображение

Изображение

Да ми кажете е ли наистина това Мерджан??? И е толкова упорито! Когато купихме мястото беше цялото в тръни и бурени, троскот, всичко успях да изкореня, само то си стои до ден днешен. Страшно яко растение - от не умиращите :) ! Ако и по качествата си наистина е това, няма повече да го кореня.

Цяло лято му правих снимки с целта да ви го покажа и да ви питам и всичките ставаха размазани и нищо не излизаше от тях с изключение на тези двете ! :)

Ето и допълнително ИНФО за Мерджана - http://hanlin.hit.bg/wolfberry_bg.htm
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 08 Ное 2009, 13:35

Хайдееее, бе хора :l :) никой не ми отговаря нито за мерджана ,дали това мерджан, нито за предното
Ето слагам още една снимка за помощ

Изображение


.Ама ще ви кажа аз на вас-питам се и сама си отговарям. Открих растението с по-големите листа , и като не искате вие да кажете аз ще ви го кажа но в гатанките.Ей за това става въпрос

Изображение
Последна промяна zamakat на 08 Ное 2009, 16:01, променена общо 1 път
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 08 Ное 2009, 13:44

zamakat написа:Изображение
Сега и аз да питам за туй дето се кипри в градината ми от есента и цяла зима му седят така вишневи листата и сега взе да се издига на височина ,но не му знам цвета какъв ще да е ,ама и нямам търпение да го чакам да цъфне и тогава да питам


Ето туй мое питане остана без отговор и в забвение но аз нали съм си упорито магаре не се отказвам тъй лесно и сега ви пращам снимки на същото неизвестно цвете като цъфна.А пък нямам и най малък спомен как се е намерило у мен , а сга как ме тормози ,че не го знам какво е ,дали е същото дето предполага Мериголд.



Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот marchela » 09 Ное 2009, 14:07

кой ще ми каже как се казва това цвете
дадаха ми го за цвете а то стана като храстче :) :)
Изображение
цялото е в цвят и тук таме листенце.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Алпина » 09 Ное 2009, 17:34

Aни, храстът е лициум (мерджан), обаче не съм сигурна че точно този вид е лечебният китайски лициум. Трябва да направя справка. А второто тревисто растение е пенстемон - Penstemon digitalis: http://www.mobot.org/gardeninghelp/imag ... 901020.jpg .
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Алпина » 09 Ное 2009, 17:38

marchela написа:кой ще ми каже как се казва това цвете
дадаха ми го за цвете а то стана като храстче :) :)
Изображение
цялото е в цвят и тук таме листенце.



Това е многогодишно градинско цвете - есенна астра и най-вероятно е Aster ericoides.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 09 Ное 2009, 23:55

Алпина написа:
marchela написа:кой ще ми каже как се казва това цвете
дадаха ми го за цвете а то стана като храстче :) :)
Изображение
цялото е в цвят и тук таме листенце.



Това е многогодишно градинско цвете - есенна астра и най-вероятно е Aster ericoides.



Да и аз мисля че е астра
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 10 Ное 2009, 00:10

Алпина написа:Aни, храстът е лициум (мерджан), обаче не съм сигурна че точно този вид е лечебният китайски лициум. Трябва да направя справка. А второто тревисто растение е пенстемон - Penstemon digitalis: http://www.mobot.org/gardeninghelp/imag ... 901020.jpg .

Да Алпинче, отново пак си права,и аз така си мисля това наистина е мерджан, но не е китайския.Ходих днес да гледам плодчетата -много по дребничкии мизерни,оранжевки ,ане червенички . И сега остава въпроса дали този мерджан е полезен като другия.
А относно пенстемона - наистина е такова -много ти благодаря за помощта .Наистина че сега като каза видях приликата,как не забелязах че наистина прилича на пенстемона , а и има нещо общо и с дигиталиса.Още веднъж благодаря :-p
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот marchela » 10 Ное 2009, 09:00

Много ви благодаря момичета за чудесната работа.
Точно такова е цветето ми,а ако някой иска на пролет ще му дам.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron