Добави отговор

Re: Какво е това цвете?

22 Фев 2010, 18:16

Много благодаря за точната информация на Katiusha и Svetlozelen :pp7
Има ли нещо специфично при отглеждането и или се отглежда като по-разпространената бегония? :-p

Re: Какво е това цвете?

23 Фев 2010, 11:38

A kak се отглежда по-разпространената бегония? :D
Умерена температура,осветено място,без пряка слънчева светлина,/отвреме навреме завъртай саксията/,зиме се полива оскъдно,за да си почине и не се тори,пролет-лято-влажна почва,без давене и периоди на засъхване.Листата не се мокрят,сложи по-широка подложка и поливай в нея,за да се изпарява водата.Обича въздушна влажност,може да бучнеш в саксията от ония керамичните,които са с контейнерче за вода!Това е...

Re: Какво е това цвете?

23 Фев 2010, 20:07

Кажете ми моля,това цвете на снимката какво е?ИзображениеГрижа се за него от 5-6години.Някои казват ,че е коледниче ,но до сега нито една година не е цъфнало :?

Re: Какво е това цвете?

24 Фев 2010, 00:25

ммм... да , коледниче е на 100 процента

Re: Какво е това цвете?

24 Фев 2010, 10:25

jeny написа:Кажете ми моля,това цвете на снимката какво е?Грижа се за него от 5-6години.Някои казват ,че е коледниче ,но до сега нито една година не е цъфнало :?

Да, със сигурност е коледниче. За да цъфне е необходимо през зимата да му осигуриш по-ниски от стайните температури-да бъде в неотоплявано помещение, на стълбище, на остъклена тераса(където да не замръзва, разбира се) и т.н., освен другите грижи-поливане, торене и т.н. Важно е като направи цветни пъпки да не се премества.

Re: Какво е това цвете?

24 Фев 2010, 11:51

Благодаря за отговорите!!! :da1 Не знаех, че зимата трябва да му е хладно.След толкова години и никакъв цъфтеж,започнах да се съмнявам ,че е коледниче . :D

Re: Какво е това цвете?

20 Мар 2010, 19:51

Този храст се намира в Благоевград и е сниман през есента, обаче не можем да го идентифицираме. Ако го е снимал или виждал нека ни помогне. благодарим предварително.

Изображение

Изображение

Изображение

Re: Какво е това цвете?

21 Мар 2010, 09:02

Дали не е EUONYMUS EUROPEUS :da :da :da

Re: Какво е това цвете?

22 Мар 2010, 10:25

Да ти кажа Роси и на мен ми мина това бегло през акъла,ама не съм сигурна ,ама е много хубаво храстче

Re: Какво е това цвете?

25 Апр 2010, 00:03

Изображение

Това е едно от моите дивачета, може ли някой да го разпознае. Помня, че е донесено от някоя висока планина преди 20 години сигурно. Досега не ми е цъфтяло и, като го намерих, го харесах само по листата. Не беше цъфнало и после така и не цъфна, но аз продължавам да си го обичам и не го махам. Листата са много интересно плисирани. Не знам дали се вижда добре на снимката. А веднъж го видях някъде из нета с цвят, но не съм много сигурна.
Добави отговор