Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво е това цвете?

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Rea » 10 Яну 2010, 22:15

Да, права си. Не бях видяла цветните пъпки. Кафето не цъфти така и не по това време.
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 11 Яну 2010, 10:15

Алпина написа:Отново за лициума. Лициумът, който се среща масово у нас - подивял, също е с азиатски произход, но е Lycium halimifolium. Макар и не толкова популярен като китайския лициум, той има сходно действие като билка - антиоксидант, имуностимулатор, с антираков, с подмладяващ ефект (и съгласно този сайт е превъзходна храна : http://www.pfaf.org ) и т.н. Единственото условие е плодовете да се берат добре узрели, иначе съдържат соланин. Китайският лициум (Lycium chinense) е по-популярен като билка и даже и унас се продават изсушените му плодчета под името "годжи бери". Отглеждането на китайски лициум не би трябвало да е проблем, по изисквания той е абсолютно сходен с местния. И тъй като се начетох на какво ли не за чудодейните му свойства, реших да си внеса семена от него. Живот и здраве, наесен ще зарибявам българския пазар с фиданки от годжи бери. Според някой твърдения, можел да цъфне и върже още на първата година - разбира се съвсем символичен урожай.


Вчера гледах едно видио клипче за камери снимано в английска градина и на заден фон човека говореше пред храст лиций,,сега видях за първи път как изглежда китайския лиций. стъблото му е дебело, листата и цветовете същите като нашия само че по едри. плодчетата също са едри,не като нашите миниатюрни въшки ,да те хванат нервите да ги береш.А пък аз ще съм първа дето си запазвам и ще си купя лиций от Алпина.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 18 Яну 2010, 21:11

В един разсадник недалече от Б-с си купих ето това растение.Отново не можаха да ми кажат нищо за него нито пък името му.На мен ми направи впечатление с това че ми изглеждаше напълно непознато и несрещано по околните дворове.Това което мога да кажа за него ,че е напълно студоустойчиво. Стоеше си така в саксийката на открито, на туй голо поле без всякакво укритие Забелязах го още лятото но не се реших,сега като видях ,че въобще не е мръднало , реших да го взема без да знам какво е,макар че рядко правя така.Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете да го идентифицираме.Вие винаги сте ми помагали в такива моменти.Предварително благодаря.

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Мериголд » 19 Яну 2010, 23:52

Ани , отглеждала съм това храстче преди 7-8 години. Тогава също нямаше никаква информация, а нямаше и интенет. В момента не мога да се сетя името, но ще се сетя сигурно до утре. Първата зима презимува успешно на -5 градуса. Втората година го пробвах навън и измръзна. На мен много ми приличаше на миниатюрен зокум, но няма нищо общо с него. Отглежда се заради плътната листна маса и за бонсаи.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 20 Яну 2010, 14:11

Кажи сега не си ли Златна, :D каквото и да питам ти все имаш вече опит или го знаеш. Ще чакам с нетърпение да се сетиш :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Мериголд » 26 Яну 2010, 00:55

След усилена борба със склерозата най-после името на непознатото цвете ме удари по главата, а именно Подокарпус / Podocarpus.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив


Re: Какво е това цвете?

Мнениеот snkd » 20 Фев 2010, 20:39

Как се казва това растение .Болно е и не знам как да се грижа.Изображение
Аватар
snkd
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Фев 2010, 20:22

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 21 Фев 2010, 10:17

По стъбълцето ми прилича на драцена, а пък по листенцата на корделине
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Rea » 21 Фев 2010, 13:15

Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани