Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Продавам - Маслини, Киви, Юки.

Re: Продавам - Маслини, Киви, Юки.

Мнениеот Ордонез » 11 Апр 2011, 18:30

Първо кивито може да си засадите когато решите независимо кое време на годината е. Материала е така пригоден и е в контейнери така , че и летните месеци става и дава много добри резултати. За прашна София става , аз давам гаранция -30 С на моя материал и интензивен , буен разтеж. Така по втората въпрос, мъжките растения които предлагам са сорт Томури и опрашване се получава до 12 метра в радиус. А по стандарт го дават 1 мъжко на максимум 6 женски. Дано съм бил изчерпателен. В Ямбол там от където си имам доста продадени мога да ти пусна адресчетата да видиш как се развиват :).
Аватар
Ордонез
Малко цвете
 
Мнения: 36
Регистриран на: 27 Сеп 2010, 21:44

Re: Продавам - Маслини, Киви, Юки.

Мнениеот DarinaN » 14 Апр 2011, 15:36

аз мога да се похваля с това, че миналогодишното "експериментално" растение / киви/ като че ли е расло и през зимата - вече е с леторасти над 1 м.
миналата събота засадих още растения , които изобщо не "преболедуваха" , макар че деня беше доста горещ и няма какво да им пази сянка
очарована съм от растенията , които ми донесе Ордонез / благодаря за което/ - изключително добри растения . надявам се скоро да го "настигна" :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Продавам - Маслини, Киви, Юки.

Мнениеот supertramp » 14 Апр 2011, 20:59

Еми щом е много голям интереса кажи колко бройки искаш от кои сорт и какво и да правим работата :da
Аватар
supertramp
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Апр 2011, 15:02

Re: Продавам - Маслини, Киви, Юки.

Мнениеот Ордонез » 15 Апр 2011, 00:15

supertramp написа:Еми щом е много голям интереса кажи колко бройки искаш от кои сорт и какво и да правим работата :da

За какво иде реч , нищо не разбрах от цялото ти изказване???
Аватар
Ордонез
Малко цвете
 
Мнения: 36
Регистриран на: 27 Сеп 2010, 21:44

Re: Продавам - Маслини, Киви, Юки.

Мнениеот DarinaN » 15 Апр 2011, 12:15

Ордонез написа:За какво иде реч , нищо не разбрах от цялото ти изказване???


май са те взели за потенциален купувач и аматьор
така става, като не се чете
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Продавам - Маслини, Киви, Юки.

Мнениеот тодор » 22 Яну 2012, 15:44

Ордонез написа:Първо кивито може да си засадите когато решите независимо кое време на годината е. Материала е така пригоден и е в контейнери така , че и летните месеци става и дава много добри резултати. За прашна София става , аз давам гаранция -30 С на моя материал и интензивен , буен разтеж. Така по втората въпрос, мъжките растения които предлагам са сорт Томури и опрашване се получава до 12 метра в радиус. А по стандарт го дават 1 мъжко на максимум 6 женски. Дано съм бил изчерпателен. В Ямбол там от където си имам доста продадени мога да ти пусна адресчетата да видиш как се развиват :).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Може ли да закупя 2 женски кивита ?
Аватар
тодор
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2012, 15:39

Re: Продавам - Маслини, Киви, Юки.

Мнениеот vtunchev » 17 Май 2012, 18:15

Имам въпрос,ако може да ми отговорите:Преди 5-6 години купих 4 кивита,които в момента са високи към 2 м.Не раждат плод. въпросът ми е дали трябва да търся някой да ги облагороди или да си купя направо женски +мъжко-кой вариант би бил по-удачен?
Аватар
vtunchev
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Май 2012, 18:06

Re: Продавам - Маслини, Киви, Юки.

Мнениеот cvetar » 17 Май 2012, 18:32

vtunchev написа:Имам въпрос,ако може да ми отговорите:Преди 5-6 години купих 4 кивита,които в момента са високи към 2 м.Не раждат плод. въпросът ми е дали трябва да търся някой да ги облагороди или да си купя направо женски +мъжко-кой вариант би бил по-удачен?

Кивито е двудомно - има мъжки и женски растение, чиито цветове се опрашват от тези на мъжкото.Цветовете се образуват върху едногодишните леторасти, покарали от двегодишна дървесина.Не споменавате дали са цъфтяли,и дали са мъжки или женски растения.Все пак трябва да знаете какви са,за да купите от другия вид,а не от същия. А облагородяването им също зависи от това какви имате засадени. Ако не знаете, си купете сега едно женско и едно мъжко растение - след 2-3 години мъжкото ще започне да си върши работата...А ако ви потрябват повече мъжки - ще си го размножите.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Продавам - Маслини, Киви, Юки.

Мнениеот vtunchev » 18 Май 2012, 10:14

cvetar написа:
vtunchev написа:Имам въпрос,ако може да ми отговорите:Преди 5-6 години купих 4 кивита,които в момента са високи към 2 м.Не раждат плод. въпросът ми е дали трябва да търся някой да ги облагороди или да си купя направо женски +мъжко-кой вариант би бил по-удачен?

Кивито е двудомно - има мъжки и женски растение, чиито цветове се опрашват от тези на мъжкото.Цветовете се образуват върху едногодишните леторасти, покарали от двегодишна дървесина.Не споменавате дали са цъфтяли,и дали са мъжки или женски растения.Все пак трябва да знаете какви са,за да купите от другия вид,а не от същия. А облагородяването им също зависи от това какви имате засадени. Ако не знаете, си купете сега едно женско и едно мъжко растение - след 2-3 години мъжкото ще започне да си върши работата...А ако ви потрябват повече мъжки - ще си го размножите.


Не,не са цъфтяли досега но няма и да цъфнат сигурно,може ли да ми кажете откъде бих могъл да си купя(поръчам)мъжки и женски?
Аватар
vtunchev
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Май 2012, 18:06

Re: Продавам - Маслини, Киви, Юки.

Мнениеот vtunchev » 18 Май 2012, 10:16

От Варна съм.
Аватар
vtunchev
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Май 2012, 18:06

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron