Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Продавам протеи (растения, не семена), 4 вида

Продавам протеи (растения, не семена), 4 вида

Мнениеот petersk » 26 Мар 2010, 12:22

Здравейте,

Протеите са храсти произхождащи от райони със средиземноморски климат в Южна Африка, цъфтящи с огромни, красиви и ефектни и трайни цветни глави. Видовете, които ви предлагам са подходящи за отглеждане и на закрито в достатъчно големи саксии и на открито, в градината, в райони с по-мек микроклимат (на юг от Стара планина, на слънчеви и защитени от най-студените зимни ветрове места).
Става въпрос за Protea compacta, Protea cynaroides, Protea magnifica, Protea neriifolia x longifolia и Protea repens. Растенията са малки, отгледани от мен от семена, в момента са от 4 до 8 см високи, в зависимост от вида. Засадени са поединично в еднолитрови съдове и са добре вкоренени вече. Изпращам ги заедно със съда и субстрата, безопасно опаковани. Само по куриер обаче, пощите не мисля че са опция в случая, освен ако не харесвате тръпката от риска да получите сутляш вместо растение ;) Цената на доставката е горе - долу между 5.50 лв и 7.50 лв. в зависимост от това дали е до офис на Еконт или до вратата ви. Цената на самото растение варира в зависимост от вида между 7 и 10 лв, но в момента ги давам на 5 до 7 лв. (-30%), т.к. още са мънички.
Протеите искат лека, добре дренирана почва и много слънце, умерена влага (естествените валежи у нас са близки по количества до тези в родината им), нямат нужда от торене. Едни и същи видове се срещат естествено в много различни местообитания, което говори за добра приспособимост и издържливост.

Protea compacta:
Изображение Изображение

Protea cynaroides:
Изображение Изображение

Останалите снимки ще ги дам като линкове, за да не товаря темата:
Protea magnifica:
снимка 1 снимка 2

Protea neriifolia x longifolia:
снимка 1

Protea repens:

снимка 1 снимка 2
http://telopeanursery.com/ - Екзотични растения, семена и препарати
Аватар
petersk
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Фев 2010, 16:39

Re: Продавам протеи (растения, не семена), 4 вида

Мнениеот silviia_borisova » 20 Апр 2010, 09:40

Здравей,желая да си купя протея,сях семена но нищо.Пиши колко са големи и колко пари и ако може с наложен платеж по пощата да ми го изпратиш,ще се радвам.
Аватар
silviia_borisova
Малко цвете
 
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Дек 2009, 17:21

Re: Продавам протеи (растения, не семена), 4 вида

Мнениеот silviia_borisova » 20 Апр 2010, 09:49

видях цената и съм съгласна,ако е възможно да ми изпратиш една magnifica и една neriifolia.адреса ти го изпращам на лични.
Аватар
silviia_borisova
Малко цвете
 
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Дек 2009, 17:21

Re: Продавам протеи (растения, не семена), 4 вида

Мнениеот petersk » 11 Май 2010, 20:48

Протеите са ми на привършване, така че ако има още желаещи, казвайте докато е време :)
http://telopeanursery.com/ - Екзотични растения, семена и препарати
Аватар
petersk
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Фев 2010, 16:39



Подобни теми


Назад към РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]


cron