Switch to full style
Добави отговор

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

23 Авг 2009, 20:24

добре дошла /дошъл/ :D
хубаво албумче, само че първо е добре да направиш една обиколка през "какво е това цвете" , защото аз , например , половината цветя не знам как се казват. другата половина .... литопса примерно - не виждам как ще разменяш от него .....
хубаво е да знаеш възможностите на цветето - можеш ли да отрежеш резник или да събереш семена, или пък просто ти е за размяна . това не е "лошо посрещане", приеми го като безплатен съвет ако искаш, разбира се

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

24 Авг 2009, 00:58

Здравей, Дарина! Предполагам, че това, което си написала се отнася за мен. Аз не съм специалист по цветята и нямам намерение да ставам. От тези, които съм снимала и с просто око се вижда, че не мога да предложа резници, или както там се наричат, от цикаса и живото камъче, за останалите не виждам проблем. А пък и до колкото мога да преценя впечатление правят теменужките и хибитата ми, така че не вярвам, някой явно добре запознат с цветята като теб да ми поиска резници от цикаса или живото камъче... Но все пак благодаря ти за посрещането и за съветите, които си решила да ми дадеш, без да ги искам... Много обичам форуми с такива мили посрещачи...

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

24 Авг 2009, 10:48

lusien написа:Здравейте и от мен! Знае ли някой от къде в София мога да си закупя грудки от кала, защото много ми харесва, а нямам никаква. Срещала съм само в едно магазинче засадена в саксийка и цъфнала и струваше 15 лв., но ми се стори пожълтяла и за това не посмях да си я купя. Разбира се, ако някой от вас има и продава /разменя/ също ме устройва. Ето тук може да разгледате моите цветя и ако си харесате нещо да разменим за кала.
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACT ... DER=RATING
Предварително благодаря!

Виж си ЛС ,моля :D

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

24 Авг 2009, 11:49

Здравей, Люси, в поредната тема!
Аз имах кала миналата година, но за съжаление я прибрах в студа и замръзна. :l А аз също много ги харесвам и винаги съм искала да имам. :-p
В момента не мога да ти помогна с информация, но аз си я бях взела през пролетта от "Флора" в НДК. То така или иначе ще цъфтят вече догодина и скоро ще се зазимяват.
Ако си намериш грудки от сега е чудесно, но напролет можеш да обогатиш колекцията си, защото специално на кали има разнообразие на това изложение.
Иначе ме е разочаровало, защото съм очаквала повече от него. :-D Но с хубави кали може да се похвали.
Само дето моята я бях взела за розова, а тя цъфна жълта с розов или оранжев оттенък по края. Трябва да видя снимките, че забравих. :)
И може да се присъединиш към темичката на софиянци и "софиянци", ако желаеш (viewtopic.php?f=32&t=462). :D
Поздрави!

П. С. Между другото снимка на кафе ли виждам в албума ти? Даже и с плодчета? Имаме си темичка за кафето в "Декоративно-листни". Може и да си я видяла де. Аз и други от форума имаме кафе от скоро, така че ако искаш, може да споделиш опит, за да се грижим добре за кафенцата си. :D

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

25 Авг 2009, 08:21

Благодаря ти, Павлина за информацията за калите. :b Преди да се роди малкия, не пропусках "Флора"-та, но и аз разочарована като теб, а и от липса на време последните две години не съм ходила. Но щом казваш, че има кали няма да я пропусна пролетта. Незнам в кой квартал живееш и дали ти е близо, но аз често посещавам една борса за цветя в кв."Света Троица" - кога само да се порадвам на цветята, кога да си купя нещичко... От там ми е и кафето, но ще разкажа в другата тема ... :-da

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

26 Авг 2009, 23:15

Моля. :D Пак заповядай, ако има с какво да помогна. Нали за това е форумът. :-D Да си помагаме взаимно кой с каквото може. :D

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

27 Авг 2009, 15:53

ЗДРАВЕЙТЕ ЦВЕТАРИ И ЦВЕТАРКИ :da1

ФОРУМА И САЙТА СА СТРАХОТНИ, но за съжеление нямам много време да го посещавам-(имам детенце на годинка и половина) и максимално се възползвам от възможноста да бъдем по селата и сред природата.
Имаме езеро с прекрасни водни лилии, много видове гладиоли, кани и куп други цветя.Молбата ми е : ако някой има водни лилии в друг цвят примерно розова, жълта или оранжева , а няма бяла и ако има желание може да разменим. Също така имам и кани за размяна - с вишневи листа и оранжев цвят ставащи от 1.5м. до над 2м., също и червени с дребен цвят и със едър -с зелени листа.Ако някой прояви желание нека пише.Не гарантирам , веднага ще отговоря защото не се знае на кое село съм-на едното нямаме интернет. Благодаря ви предварително. :D
хубав ден ви желая

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

07 Сеп 2009, 11:28

zamakat написа:От това красиво цвете, на което не му знам името, на пролет винаги се появяват страшно много издънки, които подарявам на всеки, който пожелае.

Изображение

Изображение



името на растението е Cledodenrum bunei, и ако имаш издинки ще можеш ли да ми пратиш (прати ЛС, акоо искаш адреса )

и търся от кой мога да закупя Calycantys floridus

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

07 Сеп 2009, 11:44

bojo__85 написа:
zamakat написа:От това красиво цвете, на което не му знам името, на пролет винаги се появяват страшно много издънки, които подарявам на всеки, който пожелае.
Изображение
името на растението е Cledodenrum bunei, и ако имаш издинки ще можеш ли да ми пратиш (прати ЛС, акоо искаш адреса )


Ани, аз също исках да се кандидатирам, но мислих да го направя напролет. Дали е добре да се засади сега, ако има издънки, разбира се. Ако е по-добре напролет, просто ми запази, ще дойда да си го взема лично. Съмнявам се да имам нещо за размяна, но все пак ако търсиш нещо, питай.

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

16 Сеп 2009, 19:09

Имам около тридесет костилки от палма - Хамеропс,добре узрели и от палма,растяща във Варна...Разменям част от тях за костилки на Трахикарпус - моля,ако някой има и желае да разменим,да ми пише на ЛС.Поне 2-3 бих искал да разменя за такива на Трахикарпус,или за някакъв друг интересен вид- а останалите ще ги раздам - но до пролетта има време и моля да не бързате с молбите ....То е ясно,че няма за всички,но това е положението.
Добави отговор