Switch to full style
Добави отговор

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

09 Мар 2009, 20:34

За водната лилия съм пуснала обява в продавалника - 15 лв,но тя е дълбоководно растение и изисква съдът ,в който се гледа да е с дълбочина мин.80 см иможе би трябва да се прибави и още 20 см дебелина на почвата. А за другите издънки има и сега, но са още едни голи пръчоци.Още малко като се раззелени и тръгват навсякъде и трябва да ги скубя. Някои си вкоренявам за продаване ,но те са толкова много, че има и за подаряванена приятели.По принцип и аз като Майки не практикувам изпращане защото за резниците, които свалям всеки ден, :D трябва все на пощата да стоя и ако изпратя на един другия ще се сърди .Така че всеки клиент е добре дошъл и много от тях си отиват с резник или издънка. За твоите резници от лимон- нищо не им пречи да стоят и да чакаме възможност.То е диваче, но ако се вкорени може да послужи за основа за облагородяване. :D

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

10 Мар 2009, 09:25

Радвам се, че ми отговори. :D Разбирам те за принципа на непращане. Напълно права си. Само че явно за другите цветя няма да стане от теб, че не се знае кога ще се отвори възможност. :) А много искам лилии и ще гледам да си взема възможно най-скоро. Пък и нали сега идва най-добрият сезон за саденето им. А за лимоновите резници ще пиша в другата тема. Благодаря! :da1
За лилиите четох в нета, че могат и на по-плитичко да са добре - 30-50 см. Мислиш ли, че си заслужава да пробвам? (тук ги продават в оранжерията, от която си купих мухоловките, но ще ги има след месец)
Ние иначе имаме голяма тераса де, не от тези стандартните, а свързана с още 2 стаи и изддаваща се напред. Има място да ги гледам. :D Обаче зимата навън ли остават? Четох, че спокойно замръзват, а пролетно време се "съживяват". Така ли е?
Нормално в естествена среда да е така, но все пак там и водоемите са по-големи, а не като мястото, което бих могла да им приспособя. А място за тях в стаята определено нямаме. :D

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

11 Мар 2009, 01:01

Pavlina Nikolova написа:Радвам се, че ми отговори. :D Разбирам те за принципа на непращане. Напълно права си. Само че явно за другите цветя няма да стане от теб, че не се знае кога ще се отвори възможност. :) А много искам лилии и ще гледам да си взема възможно най-скоро. Пък и нали сега идва най-добрият сезон за саденето им. А за лимоновите резници ще пиша в другата тема. Благодаря! :da1
За лилиите четох в нета, че могат и на по-плитичко да са добре - 30-50 см. Мислиш ли, че си заслужава да пробвам? (тук ги продават в оранжерията, от която си купих мухоловките, но ще ги има след месец)
Ние иначе имаме голяма тераса де, не от тези стандартните, а свързана с още 2 стаи и изддаваща се напред. Има място да ги гледам. :D Обаче зимата навън ли остават? Четох, че спокойно замръзват, а пролетно време се "съживяват". Така ли е?
Нормално в естествена среда да е така, но все пак там и водоемите са по-големи, а не като мястото, което бих могла да им приспособя. А място за тях в стаята определено нямаме. :D

Дълбочината на засаждане на водните лилии зависи от сорта им-тези,за които си чела са мини водните лилии.....

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

11 Мар 2009, 09:11

Дълбочината на засаждане на водните лилии наистина зависи от сорта, но ако избереш съд с дълбочина около 50-60 см, това би устройвало всяка лилия - и мини сортовете, и другите (всичко, което се продава, са хибриди). Можеш да я гледаш в съд, но трябва да е на слънце. Има и специална тор за водни лилии, бавноотдаваща. Тогава непременно ще цъфтят. Ние, освен в басейн, поставяме лилии в една дълбока около 50 см огромна непродупчена саксия. Самата лилия е засадена в друга саксия и поставена на дъното на първата. Цъфтят цяло лято. Зимата ги поставяме в плик, допълваме плика с шума и талаш, връзваме дръжките на плика, но не съвсем плътно, и в мазето на тъмно. Желателно на по-хладно, без да е под нулата, защото тръгват да растат, ако е прекалено топло мазето. Тези които оставихме тази година в басейна (той е дълбок и не замръзва до дъното), вече са изкарали листа, които всеки момент ще се покажат на повърхността.

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

11 Мар 2009, 12:50

Много ви благодаря за отговорите!!! :da1 Слънце имаме достатъчно, че терасата е голяма, но не и място за прибиране зимата. :l Макар че бих могла евентуално да помоля сестра ми да ги прибере у тях, въпреки че предпочитам да са си при мен. Четох, че не им пречи, ако замръзнат, а и предполагам, че в естествена природа в големи зими замръзват (но там е друго и вероятно корените все пак не замръзват), така че по-добре да питам вас, които имате опит в отглеждането им. Какво ще се случи, ако действително замръзнат?

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

11 Мар 2009, 15:17

А как се размножават - само чрез кореновата си система или има и други начини???

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

14 Мар 2009, 18:50

Много искам от водните ти лилии, но за съжаление няма как да ги взема сега чак от Сарафово. :l И тук ще започнат да продават, но изобщо не ми се чака до края на месеца-началото на другия. :l Като разбрах преди малко, че и тази седмица, която идва, няма да докарат, направо ми се вси сърцето. Така се надявах, че тази седмица вече ще докарат! Чак ми прилоша малко ... :l :l :l

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

16 Мар 2009, 16:20

zamakat написа:В темата за поветицата освен ,че паднах от смях със вас, видях че си раздавате семена от нея и мисля ,че тук е редно да кажа,че подарявам семена от папая. Е ,не са неизчерпаемо количество ,но ще има за който желае.Папаята поне не е като бабакото-става със семена.В един разсадник видях разкошно дръвче.Проблемът му е,че иска отопление зимата като другите стайни.


Моля да ми кажете къде видяхте папаята.Ако са останали семена - ще се радвам ако не съм закъсняла.(сега влезнах в сайта)

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

16 Мар 2009, 16:50

Моля да ми кажете къде видяхте папаята.Ако са останали семена - ще се радвам ако не съм закъсняла.(сега влезнах в сайта)[/quote]

Папаятятавидях ведин разсадник по пътя от Бургас за Сл.бряг.Дръвчето беше бая големичко и жената каза че ги е завъдила от семки.Вчера сях моите .Сториха ми се малко поизсъхнали ,даже някои бяха почнали да покълват още в кутийката,но изсъхнали ,не знам какво ще станеможе и да не покълнат ,че май съм закъсняла. останаха малко семена, но нямам възможност да пращам ако сте от близо .с удоволствие .Аз съм от Бургас. :f

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

23 Мар 2009, 14:46

Ей, Ани, знаеш ли какво се сетих? Ти нали много искаш бабако, а в България не можеш да намериш? В Гърция дали го има? Аз имам една колежка от Кипър. Може да й се обадя да я попитам, но сега най-вероятно е в час. Ще се свържа с нея и ще ти кажа дали знае нещо.
Добави отговор