Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот DarinaN » 23 Авг 2009, 20:24

добре дошла /дошъл/ :D
хубаво албумче, само че първо е добре да направиш една обиколка през "какво е това цвете" , защото аз , например , половината цветя не знам как се казват. другата половина .... литопса примерно - не виждам как ще разменяш от него .....
хубаво е да знаеш възможностите на цветето - можеш ли да отрежеш резник или да събереш семена, или пък просто ти е за размяна . това не е "лошо посрещане", приеми го като безплатен съвет ако искаш, разбира се
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот lusien » 24 Авг 2009, 00:58

Здравей, Дарина! Предполагам, че това, което си написала се отнася за мен. Аз не съм специалист по цветята и нямам намерение да ставам. От тези, които съм снимала и с просто око се вижда, че не мога да предложа резници, или както там се наричат, от цикаса и живото камъче, за останалите не виждам проблем. А пък и до колкото мога да преценя впечатление правят теменужките и хибитата ми, така че не вярвам, някой явно добре запознат с цветята като теб да ми поиска резници от цикаса или живото камъче... Но все пак благодаря ти за посрещането и за съветите, които си решила да ми дадеш, без да ги искам... Много обичам форуми с такива мили посрещачи...
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот SuN » 24 Авг 2009, 10:48

lusien написа:Здравейте и от мен! Знае ли някой от къде в София мога да си закупя грудки от кала, защото много ми харесва, а нямам никаква. Срещала съм само в едно магазинче засадена в саксийка и цъфнала и струваше 15 лв., но ми се стори пожълтяла и за това не посмях да си я купя. Разбира се, ако някой от вас има и продава /разменя/ също ме устройва. Ето тук може да разгледате моите цветя и ако си харесате нещо да разменим за кала.
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACT ... DER=RATING
Предварително благодаря!

Виж си ЛС ,моля :D
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот Pavlina Nikolova » 24 Авг 2009, 11:49

Здравей, Люси, в поредната тема!
Аз имах кала миналата година, но за съжаление я прибрах в студа и замръзна. :l А аз също много ги харесвам и винаги съм искала да имам. :-p
В момента не мога да ти помогна с информация, но аз си я бях взела през пролетта от "Флора" в НДК. То така или иначе ще цъфтят вече догодина и скоро ще се зазимяват.
Ако си намериш грудки от сега е чудесно, но напролет можеш да обогатиш колекцията си, защото специално на кали има разнообразие на това изложение.
Иначе ме е разочаровало, защото съм очаквала повече от него. :-D Но с хубави кали може да се похвали.
Само дето моята я бях взела за розова, а тя цъфна жълта с розов или оранжев оттенък по края. Трябва да видя снимките, че забравих. :)
И може да се присъединиш към темичката на софиянци и "софиянци", ако желаеш (viewtopic.php?f=32&t=462). :D
Поздрави!

П. С. Между другото снимка на кафе ли виждам в албума ти? Даже и с плодчета? Имаме си темичка за кафето в "Декоративно-листни". Може и да си я видяла де. Аз и други от форума имаме кафе от скоро, така че ако искаш, може да споделиш опит, за да се грижим добре за кафенцата си. :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот lusien » 25 Авг 2009, 08:21

Благодаря ти, Павлина за информацията за калите. :b Преди да се роди малкия, не пропусках "Флора"-та, но и аз разочарована като теб, а и от липса на време последните две години не съм ходила. Но щом казваш, че има кали няма да я пропусна пролетта. Незнам в кой квартал живееш и дали ти е близо, но аз често посещавам една борса за цветя в кв."Света Троица" - кога само да се порадвам на цветята, кога да си купя нещичко... От там ми е и кафето, но ще разкажа в другата тема ... :-da
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Авг 2009, 23:15

Моля. :D Пак заповядай, ако има с какво да помогна. Нали за това е форумът. :-D Да си помагаме взаимно кой с каквото може. :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот ididdi » 27 Авг 2009, 15:53

ЗДРАВЕЙТЕ ЦВЕТАРИ И ЦВЕТАРКИ :da1

ФОРУМА И САЙТА СА СТРАХОТНИ, но за съжеление нямам много време да го посещавам-(имам детенце на годинка и половина) и максимално се възползвам от възможноста да бъдем по селата и сред природата.
Имаме езеро с прекрасни водни лилии, много видове гладиоли, кани и куп други цветя.Молбата ми е : ако някой има водни лилии в друг цвят примерно розова, жълта или оранжева , а няма бяла и ако има желание може да разменим. Също така имам и кани за размяна - с вишневи листа и оранжев цвят ставащи от 1.5м. до над 2м., също и червени с дребен цвят и със едър -с зелени листа.Ако някой прояви желание нека пише.Не гарантирам , веднага ще отговоря защото не се знае на кое село съм-на едното нямаме интернет. Благодаря ви предварително. :D
хубав ден ви желая
ГЛАДИОЛИТЕ - viewtopic.php?f=16&t=475
Аватар
ididdi
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Май 2009, 14:08

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот bojo__85 » 07 Сеп 2009, 11:28

zamakat написа:От това красиво цвете, на което не му знам името, на пролет винаги се появяват страшно много издънки, които подарявам на всеки, който пожелае.

Изображение

Изображение



името на растението е Cledodenrum bunei, и ако имаш издинки ще можеш ли да ми пратиш (прати ЛС, акоо искаш адреса )

и търся от кой мога да закупя Calycantys floridus
Аватар
bojo__85
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Авг 2009, 19:32

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот baba_tzveta » 07 Сеп 2009, 11:44

bojo__85 написа:
zamakat написа:От това красиво цвете, на което не му знам името, на пролет винаги се появяват страшно много издънки, които подарявам на всеки, който пожелае.
Изображение
името на растението е Cledodenrum bunei, и ако имаш издинки ще можеш ли да ми пратиш (прати ЛС, акоо искаш адреса )


Ани, аз също исках да се кандидатирам, но мислих да го направя напролет. Дали е добре да се засади сега, ако има издънки, разбира се. Ако е по-добре напролет, просто ми запази, ще дойда да си го взема лично. Съмнявам се да имам нещо за размяна, но все пак ако търсиш нещо, питай.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот cvetar » 16 Сеп 2009, 19:09

Имам около тридесет костилки от палма - Хамеропс,добре узрели и от палма,растяща във Варна...Разменям част от тях за костилки на Трахикарпус - моля,ако някой има и желае да разменим,да ми пише на ЛС.Поне 2-3 бих искал да разменя за такива на Трахикарпус,или за някакъв друг интересен вид- а останалите ще ги раздам - но до пролетта има време и моля да не бързате с молбите ....То е ясно,че няма за всички,но това е положението.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]


cron