Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот zamakat » 09 Мар 2009, 20:34

За водната лилия съм пуснала обява в продавалника - 15 лв,но тя е дълбоководно растение и изисква съдът ,в който се гледа да е с дълбочина мин.80 см иможе би трябва да се прибави и още 20 см дебелина на почвата. А за другите издънки има и сега, но са още едни голи пръчоци.Още малко като се раззелени и тръгват навсякъде и трябва да ги скубя. Някои си вкоренявам за продаване ,но те са толкова много, че има и за подаряванена приятели.По принцип и аз като Майки не практикувам изпращане защото за резниците, които свалям всеки ден, :D трябва все на пощата да стоя и ако изпратя на един другия ще се сърди .Така че всеки клиент е добре дошъл и много от тях си отиват с резник или издънка. За твоите резници от лимон- нищо не им пречи да стоят и да чакаме възможност.То е диваче, но ако се вкорени може да послужи за основа за облагородяване. :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот Pavlina Nikolova » 10 Мар 2009, 09:25

Радвам се, че ми отговори. :D Разбирам те за принципа на непращане. Напълно права си. Само че явно за другите цветя няма да стане от теб, че не се знае кога ще се отвори възможност. :) А много искам лилии и ще гледам да си взема възможно най-скоро. Пък и нали сега идва най-добрият сезон за саденето им. А за лимоновите резници ще пиша в другата тема. Благодаря! :da1
За лилиите четох в нета, че могат и на по-плитичко да са добре - 30-50 см. Мислиш ли, че си заслужава да пробвам? (тук ги продават в оранжерията, от която си купих мухоловките, но ще ги има след месец)
Ние иначе имаме голяма тераса де, не от тези стандартните, а свързана с още 2 стаи и изддаваща се напред. Има място да ги гледам. :D Обаче зимата навън ли остават? Четох, че спокойно замръзват, а пролетно време се "съживяват". Така ли е?
Нормално в естествена среда да е така, но все пак там и водоемите са по-големи, а не като мястото, което бих могла да им приспособя. А място за тях в стаята определено нямаме. :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот svetlozelen » 11 Мар 2009, 01:01

Pavlina Nikolova написа:Радвам се, че ми отговори. :D Разбирам те за принципа на непращане. Напълно права си. Само че явно за другите цветя няма да стане от теб, че не се знае кога ще се отвори възможност. :) А много искам лилии и ще гледам да си взема възможно най-скоро. Пък и нали сега идва най-добрият сезон за саденето им. А за лимоновите резници ще пиша в другата тема. Благодаря! :da1
За лилиите четох в нета, че могат и на по-плитичко да са добре - 30-50 см. Мислиш ли, че си заслужава да пробвам? (тук ги продават в оранжерията, от която си купих мухоловките, но ще ги има след месец)
Ние иначе имаме голяма тераса де, не от тези стандартните, а свързана с още 2 стаи и изддаваща се напред. Има място да ги гледам. :D Обаче зимата навън ли остават? Четох, че спокойно замръзват, а пролетно време се "съживяват". Така ли е?
Нормално в естествена среда да е така, но все пак там и водоемите са по-големи, а не като мястото, което бих могла да им приспособя. А място за тях в стаята определено нямаме. :D

Дълбочината на засаждане на водните лилии зависи от сорта им-тези,за които си чела са мини водните лилии.....
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот Алпина » 11 Мар 2009, 09:11

Дълбочината на засаждане на водните лилии наистина зависи от сорта, но ако избереш съд с дълбочина около 50-60 см, това би устройвало всяка лилия - и мини сортовете, и другите (всичко, което се продава, са хибриди). Можеш да я гледаш в съд, но трябва да е на слънце. Има и специална тор за водни лилии, бавноотдаваща. Тогава непременно ще цъфтят. Ние, освен в басейн, поставяме лилии в една дълбока около 50 см огромна непродупчена саксия. Самата лилия е засадена в друга саксия и поставена на дъното на първата. Цъфтят цяло лято. Зимата ги поставяме в плик, допълваме плика с шума и талаш, връзваме дръжките на плика, но не съвсем плътно, и в мазето на тъмно. Желателно на по-хладно, без да е под нулата, защото тръгват да растат, ако е прекалено топло мазето. Тези които оставихме тази година в басейна (той е дълбок и не замръзва до дъното), вече са изкарали листа, които всеки момент ще се покажат на повърхността.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот Pavlina Nikolova » 11 Мар 2009, 12:50

Много ви благодаря за отговорите!!! :da1 Слънце имаме достатъчно, че терасата е голяма, но не и място за прибиране зимата. :l Макар че бих могла евентуално да помоля сестра ми да ги прибере у тях, въпреки че предпочитам да са си при мен. Четох, че не им пречи, ако замръзнат, а и предполагам, че в естествена природа в големи зими замръзват (но там е друго и вероятно корените все пак не замръзват), така че по-добре да питам вас, които имате опит в отглеждането им. Какво ще се случи, ако действително замръзнат?
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот Pavlina Nikolova » 11 Мар 2009, 15:17

А как се размножават - само чрез кореновата си система или има и други начини???
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот Pavlina Nikolova » 14 Мар 2009, 18:50

Много искам от водните ти лилии, но за съжаление няма как да ги взема сега чак от Сарафово. :l И тук ще започнат да продават, но изобщо не ми се чака до края на месеца-началото на другия. :l Като разбрах преди малко, че и тази седмица, която идва, няма да докарат, направо ми се вси сърцето. Така се надявах, че тази седмица вече ще докарат! Чак ми прилоша малко ... :l :l :l
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот alexandrova » 16 Мар 2009, 16:20

zamakat написа:В темата за поветицата освен ,че паднах от смях със вас, видях че си раздавате семена от нея и мисля ,че тук е редно да кажа,че подарявам семена от папая. Е ,не са неизчерпаемо количество ,но ще има за който желае.Папаята поне не е като бабакото-става със семена.В един разсадник видях разкошно дръвче.Проблемът му е,че иска отопление зимата като другите стайни.


Моля да ми кажете къде видяхте папаята.Ако са останали семена - ще се радвам ако не съм закъсняла.(сега влезнах в сайта)
Аватар
alexandrova
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Мар 2009, 16:07

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот zamakat » 16 Мар 2009, 16:50

Моля да ми кажете къде видяхте папаята.Ако са останали семена - ще се радвам ако не съм закъсняла.(сега влезнах в сайта)[/quote]

Папаятятавидях ведин разсадник по пътя от Бургас за Сл.бряг.Дръвчето беше бая големичко и жената каза че ги е завъдила от семки.Вчера сях моите .Сториха ми се малко поизсъхнали ,даже някои бяха почнали да покълват още в кутийката,но изсъхнали ,не знам какво ще станеможе и да не покълнат ,че май съм закъсняла. останаха малко семена, но нямам възможност да пращам ако сте от близо .с удоволствие .Аз съм от Бургас. :f
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот Pavlina Nikolova » 23 Мар 2009, 14:46

Ей, Ани, знаеш ли какво се сетих? Ти нали много искаш бабако, а в България не можеш да намериш? В Гърция дали го има? Аз имам една колежка от Кипър. Може да й се обадя да я попитам, но сега най-вероятно е в час. Ще се свържа с нея и ще ти кажа дали знае нещо.
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: amasudapin


cron