Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

За мястото на цветята в сърцата ни

Къде какви цветя отглеждате

За мястото на цветята в сърцата ни

Мнениеот svetlozelen » 20 Мар 2009, 19:37

Страдам за всяко изгубено цвете, сякаш нещо в мен се прекъсва.Но ...набавям нови и продължявам да се грижа с по-голяма любов за тях, като се старая да не повтарям грешките си при отглеждането на вече изгубените. Но с годините съм си направила списък на растенията,които не мога да гледам-каланхое,коледна звезда,сейнтполия ,азалия,за други изтънчености не смея и да пробвам...посмъртно не мога да ги накарам да цъфнат повече от един път.
Знам че цветята тр. да служат на хората/според някои/,но....Боли ли ви за малките отсечени коледни елхички,които заливат пазарите навсякъде?Като малки деца с отнет живот,отделени от майката-гора са....А два пъти по-грозно е след Коледа-лежат захвърлени,изпълнили предназначението си,омърляни до контейнерите с боклук.....Колко години се занимавам професионално с растения,а така и не можах да свикна да гледам на тях като на стока!!!
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: За мястото на цветята в сърцата ни

Мнениеот cvetar » 21 Мар 2009, 22:15

Мисля,че това се случва повече с хората в големите градове,които са откъснати от естествената си връзка със земята.Въпреки големите слънчеви тераси на много жилища,по тях липсват цветя....Но в малките градчета не е така,за радост. Като обикаляме през лятото,истински се радвам на цветните градинки в Трявна,Велинград,Чепеларе...и много други.Виждам обаче,че все повече любители цветари искат да променят нещата и да се обградят с онази неповторима приятна атмосфера,която могат да създадат само цветята.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна



Подобни теми


Назад към МЯСТО НА ЦВЕТЯТА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани