Switch to full style
Добави отговор

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

26 Фев 2009, 17:20

Ново мнение от мен: Чували ли сте, че някои антитела се отглеждат в китайски хамстери? Как ви звучи това? На мен поне гадничко. А и все в някакво животно трябва да се отглеждат ...

Чела съм за токсините във ваксините и изобщо не е вярно, че само звучи плашещо. То наистина си е плашещо. Ще дам пример, който не е свързан с ваксините, но е свързан с изкуствените химии. Защото мога да кажа, че не всички лекари са дотам добре запознати с химията, тъй като не я учат задълбочено като химиците, а тя - химията, е в основата на всичко! Та случаят става с моя преподавателка, надявам се, че не би имала против да я цитирам. Доц. Виктория Лачкова, химик и преподавател в ЛТУ - София. Та веднъж на лекция въпросната преподавателка ни разказа как била болна и лекарят й изписал някакво лекарство. Купила си го тя и като излязла от аптеката започнала да чете какви вещества съдържа. Щом прочела, го хвърлила в първото улично кошче, покрай което минала. Каза ни, че тъй като е химик и знае как взаимодействат и какво правят въпросните вещества, преценила, че без това лекарство ще е по-добре!
Без коментар ...

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

26 Фев 2009, 17:50

Aз не ваксинирам детето си от 12-годишно. Преди това го правех, но попрочетох това-онова (а най-вече "Световната конспирация срещу здравето" на А.Гълъбов) и спрях да я ваксинирам Добре, че личният ни лекар е разбран. А преди това, тя беше на 1-2 годинки, не помня точно, имаше си скорошна ваксинация от полиомиелит и изведнъж - от СЗО решиха, че трябва да се направи ТРОЙНА повсеместна ваксина през един месец на всички деца, за да се изкорени полиомиелита от лицето на земята. Първият път я заведох. Вторият път попаднах на читав педиатър, който ме нахока и ми каза, че не би причинил това на собственото си дете. И така, наистина всеки сам решава за детето си, в България няма статистика за увредените деца, няма принцип на информираното съгласие, няма и компенсации, ако ти увредят детето, което си е редно, след като родителите нямат мнение по въпроса. Така, че бих подписала с две ръце тази петиция. Павлина, и на мен ми е преподавала Виктория Лачкова.

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

26 Фев 2009, 18:17

Алпина написа:Aз не ваксинирам детето си от 12-годишно. Преди това го правех, но попрочетох това-онова (а най-вече "Световната конспирация срещу здравето" на А.Гълъбов) и спрях да я ваксинирам Добре, че личният ни лекар е разбран. А преди това, тя беше на 1-2 годинки, не помня точно, имаше си скорошна ваксинация от полиомиелит и изведнъж - от СЗО решиха, че трябва да се направи ТРОЙНА повсеместна ваксина през един месец на всички деца, за да се изкорени полиомиелита от лицето на земята. Първият път я заведох. Вторият път попаднах на читав педиатър, който ме нахока и ми каза, че не би причинил това на собственото си дете. И така, наистина всеки сам решава за детето си, в България няма статистика за увредените деца, няма принцип на информираното съгласие, няма и компенсации, ако ти увредят детето, което си е редно, след като родителите нямат мнение по въпроса. Така, че бих подписала с две ръце тази петиция. Павлина, и на мен ми е преподавала Виктория Лачкова.


Добре е, че има и свестни лекари, и такива, които се съобразяват с желанията на своите пациенти, но ми се струва, че нашият няма да се окаже такъв, който да уважи правото ми на избор и да разбере притесненията ми. :l Даваш пореден пример за лекар, който е против ваксинирането, а това е изключително показателно. Права си и за компенсациите на увредените.

Изключително много се радвам, че намирам съмишленици! :da1 Върти ми се нещо в главата и за организиране на протест.

П. С. Приятно съвпадение за доц. Лачкова! :D

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

26 Фев 2009, 22:12

Изцяло против изкуствените ваксини съмЗалагам на неща,които засилват естествения имунитет и ако знаех преди,това което знам сега,относно това как да храним децата си ,за да не се разболяват , никога нямаше да дам да се ваксинират.Ваксинациите са пълни глупости.Трябва да се направи така ,че детето да има естествен имунитет срещу болестите и той може да бъде толкова силен,че никаква болест да не може да го свали.Трябва само човек да се позаинтересува и почете . А относно детските ясли съм също против. Децата трябва да се гледат в семейството,а не по този изкуствен начин.Първото ми дете се роди, когато бяхме студенти 1 курс. Намерихме начини да го гледаме без да го дадем нито на ясла, нито на градина- чак за предучилищна. Майка ми казваше-Не давай детето на д. градина,защото пак ще го гледаш в къщи само че- болно.Вече 20 год. наблюдавам децата ходещи на ясли и градини-само докато отидат и се разболяват и пак болно в къщи,после го почват лекарите, които повече от антибиотици не знаят и така вече на 20години детето е със съсипани бъбреци и ч .дроб и още хиляда болести.Но най -важно за здравето са не някаквите ваксини, а храненето.Но това аз разбрах едва на 30 год. и когатого преобърнахме - намерихме пътя към здравето. Но това е дълга и широка тема .Всяка дума ,която ви пиша е извечена от моя личен опит и примерите са до мен.

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

27 Фев 2009, 13:25

Zamakat, колко много си права!!! :da1 :da1 :da1
Обзе ме едно такова чувство ... , докато те четях ... Направо ме развълнува.
По думите на д-р Гълъбов не бактериите и вирусите са виновни за заболяванията. Те намират и се развиват в своя естествен хабитат - болната тъкан. А как тъканта, респективно организмът, да са здрави - храна и пак храна! Дала си много ясен отговор, че правилното хранене е в основата на здравето. Шапка ти свалям!
Естесвено хигиената не бива да се пренебрегва, а ако се наложи - билколечение, хомеопатия и освобождаване от стреса. Излишното тъпчене с химия е абсолютно вредно.
Защо ли не се очудвам, че именно във форума за цветята (все пак те са природни създания) намирам съмишленици, а във форума на http://www.mamaibebe.com/ направо ме изядоха само заради това, че съм посмяла да имам различно от тяхното мнение и снощи темата ми е била заключена! А аз само им показах другата гледна точка и се опитах не да ги настройвам срещу ваксинирането, а да им кажа, че аз мисля така и искам да имам право на избор. Но явно не само знанието, ами и демокрацията им липсва ...
А за яслата - откакто се ровя за ваксините, обмислям и аз алтернативно гледане, но не мисля, че ще стане ... Баща й работи, по цял ден го няма, понякога пътува извън София. Аз уча ветеринарна медицина - това значи целодневно обучение (с редки изключения) с пътуване до различни места с транспорт ... Няма на кого да я оставим, а при майка ми извън София не бих я пратила, а и тя също работи ... Да я оставям на разни хора ... които на всичкото отгоре си нямат понятие от деца ... не знам ... Пари за детегледачки нямаме, а и идеята не ми харесва особено ... Знам за минусите на детските заведения, но някак ми се струва неизбежно ... :l Аз мисля да й засилвам имунната система с храна и билки, не възнамерявам да я тъпча с лекарства (дори й спрях вит. D), но с тези ваксини не знам какво да правя ... :l

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

27 Фев 2009, 14:09

Както съм казвал и преди - в диалога се ражда истината :) А тук правим точно това. Всеки има право на собствено мнение! Така, че дерзайте :)

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

27 Фев 2009, 14:53

:D :da1 :da

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

27 Фев 2009, 15:04

и аз проблеми днес :l
в 3 часа сина ми е на преглед на хирург
и май ще има нож на хернията :l

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

27 Фев 2009, 15:19

Strict написа:и аз проблеми днес :l
в 3 часа сина ми е на преглед на хирург
и май ще има нож на хернията :l


:l Ще стискаме палци всичко да се нареди добре!!!

Re: Вредите от ваксинирането за най-красивите "цветя"

27 Фев 2009, 21:10

Pavlina Nikolova написа:Zamakat, колко много си права!!! :da1 :da1 :da1
Обзе ме едно такова чувство ... , докато те четях ... Направо ме развълнува.
По думите на д-р Гълъбов не бактериите и вирусите са виновни за заболяванията. Те намират и се развиват в своя естествен хабитат - болната тъкан. А как тъканта, респективно организмът, да са здрави - храна и пак храна! Дала си много ясен отговор, че правилното хранене е в основата на здравето. Шапка ти свалям!
Естесвено хигиената не бива да се пренебрегва, а ако се наложи - билколечение, хомеопатия и освобождаване от стреса. Излишното тъпчене с химия е абсолютно вредно.
Защо ли не се очудвам, че именно във форума за цветята (все пак те са природни създания) намирам съмишленици, а във форума на http://www.mamaibebe.com/ направо ме изядоха само заради това, че съм посмяла да имам различно от тяхното мнение и снощи темата ми е била заключена! А аз само им показах другата гледна точка и се опитах не да ги настройвам срещу ваксинирането, а да им кажа, че аз мисля така и искам да имам право на избор. Но явно не само знанието, ами и демокрацията им липсва ...
Аз мисля да й засилвам имунната система с храна и билки, не възнамерявам да я тъпча с лекарства (дори й спрях вит. D), но с тези ваксини не знам какво да правя ... :l

Павлинче - радвам че си такъв млад човек с такива широки разбирания и отворен за познания относно здравето ,добре,че си се усетила по рано ,докато не сте го загубили като нас.Бяхме стигнали в следсвие на традиционното неправилно храненедо там,че почти нямаше болест,която да я няма в нашето семейство.Добре че попаднахме на книгите на -Лидия Ковачева, Атерхов,Харви и Мерелин Даймънд, Пааво Айрола, д-р Норман Уокър, Пол Брег,Г. П.Малахов ,следим публикации на д-р Л. Емилова,д- Пашкулев.,Петър Дънов,Петър Димков,Микулин и Луи Куне и др. Ако искаш да си отговориш на всички въпроси за здравето.Ако те интересуват повече подробности ще ти кажа имената на книгите.Доверие в официалната медицина отдавна нямам- доверих се на тези посочени по горе хора, които са били смъртно болни и официалната медицина не е можела поникакъв начин да им помогне и те са намерили пътя към здравето и са успеле да достигнат дълбоки старини.Прилагайки тяхната система за гладолечение и природосъобразно хранене вече повече от 15 години мога да кажа,че вече живеем живот без болести.С Лидия Ковачева се срещнахме лично,за да и благодарим за книгата,която преобърна живота ни.Мога много да разказвам за дългия и труден път но много малко хора те разбират и вече малко говоря за това защото както и тебе в оня форум хората не те разбират .Инерцията и традициите в неправилното хранене са много силни . Много пъти съм се опитвала да помогна на хора,които страдат и аз знам лека за тяхната болка -казвам им че трябва да се премахне причината довела до тежката болест, а те-не аз ще отида на лекар,.Добре и какво ще ти помогне той-официалната медицина лекува следствието и почти никога в 10 минутния преглед не се интересуват как си живял какво си ял ,за да се стигне до тук.Отиваш на преглед и гледаш лекарят и той болен колкото теб,че и повече и сам себе си не може да излекува.Понякога виждам майки ,на които децата кашлят и подсмърчат,задръстени със слуз и тя му дава шоколад или бомбони.Аз й казвам -не му давай това, че това е вредна храна и слузообразуваща,но кой да те чуе и хората си карат както си знаят, но Пол Брег казва,че природата е дала на човека уникално тяло икато дете на природата тя е дала и неговата храна,но тя няма крака да избяга и крила да отлети, или пък е преработена до неузнаваемост и пакетирана в лъскава опаковка.Такава храна въобще не трябва да се яде.
За другия форум -не се ядосвай и на мен се случи същото преди да дойда тук -при тези прекрасни хора.
За ваксината ще ти кажа какво да правиш - нищо просто няма да ходиш и няма да му я правиш.На малкия син като пратят известие той не ходи и какво -нищо , какво ще ми направяткакво ще те съдят ли или за глоба няма как да те накарат да платиш,ако не искаш. Ние като не отидохме последния път така и си мина .Според мен няма създаден репресивен апарат ,който да се занимава с такива които не са подложили децата си под ножа .Повечето са послушни овчици и правят каквото им се каже въобще българите сме си така-за всичко карти, номера на коли и пр.
Според мен ваксините са едно от камъчетата , с които замерваме прозореца(здравето) и той рано или късно се счупва.
Някой в първия момент може да си помисли,че няма връзка с това което пиша и цветята и растенията. Но друго си е да живееш в една среда по близка до природата и да си произведеш сам здравословната храна като
Д-р Норман Уокър който е работил в градинката си до 110 годишна възраст.
Затова и аз обичам да си събирам различни растения чийто плодове влияят на здравето.Има една англ.поговорка -.една ябълка на ден -пази доктора далеч от мен.Ооох ,колко много стана писането, а мислите не спират .Защо например нама опастност от предозиране от плодове ако прекалиш.,докато това с всяко лекарство и ваксина е много опасно.
Добави отговор