Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Празници

Празници

Мнениеот mama Dani » 17 Яну 2009, 04:52

Понеже си нямаме специално място за честитки и празнуване по разни поводи - да започнем от днес, какво ще кажете!

АНТОНОВДЕН
Антоновден се чества на 17 януари. Денят е свързан главно с идеята за предпазване от болести. Правят се и се раздават питки, намазани с мед. Празникът е посветен на Свети Антоний като покровител на всички болести. В народния и религиозен светоглед на българите Свети Антоний и Свети Атанас са тясно свързани - счита се, че са двама братя-ковачи, поради което се приема и като ден- покровителстващ майсторите в областта на ковачеството, железарството и ювелирството. Пак за здраве жените избягват да работят. /Последното изречение много ми хареса!!!/ :D

Именник днес е Антон (старо римско родово име,означаващо "безценен,неоценим,който нямя цена"). Да почерпят и Антония,Антоанета,Антонина,Андон,Андония,Донка,Тончо,Тонка,Тони.
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера


Re: Празници

Мнениеот marchela » 17 Яну 2009, 14:31

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК !!! :-v
На всички които празнуват днес.Желая им много здраве,щастие и сбъдване на всичките им желания. :-p :-p :-p
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Празници

Мнениеот mama Dani » 18 Яну 2009, 01:33

Атанасовден, св. Атанасий Велики - 18 януари

Този ден християнската православна църква посвещава на св. Атанасий Велики.
Българите наричат зимния Атанасовден „сред зима", тъй като народното поверие гласи, че след празника зимата си отива, защото св. Атанас се качвал на своя бял кон, обличал бяла копринена риза и се провиквал от Балкана: „Иди си зимо, идвай лято!"

Именници: Атанас (от гр. атанатос-безсмъртен), Атанаско, Таско, Наско, Трайко, Танка, Наца, Тана, Ачко, Живко, Траян, Траяна, Татиана, Трайка.

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН! :f
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера


Re: Празници

Мнениеот Strict » 18 Яну 2009, 12:31

Gradinar написа:Имам и Атанас :)

даже и във форума :) :da :)
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Празници

Мнениеот Gradinar » 18 Яну 2009, 12:34

Аааа ами да е жив и здрав и да почерпи :)
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Празници

Мнениеот Strict » 18 Яну 2009, 12:37

на моята възраст освен жив и здрав се добавя -прав и корав че защо ми е да съм жив и здрав без осаналото :) :) :)
а най обичам да съм с късмет
защото на Тианик е имало разни-здрави...щасливи...нещастни...бедни..богати ...но са нямали късмет :l
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Празници

Мнениеот mama Dani » 18 Яну 2009, 13:40

Strikt, Майки и драги ми Атанасе - да си жив и зрав приятелю! Днес да не бараш работа и нищо друго освен девойчета...Да те слушкат и обичкат твоите хора и успех на новото заведение у Филибето!!!, за което се претрепа да бачкаш! :f и вече май идва време само да му се радваш. /и да кешираш :-D /
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Празници

Мнениеот mama Dani » 14 Фев 2009, 09:28

ТРИФОН ЗАРЕЗАН, СВ. ВАЛЕНТИН

И едното и другото знаете какво са - и двата празника са свързани с много емоция, червено вино, целувки и обич. Пожелавам всеки да празнува както му е кеф на душата, Да "зареже" /всякаква работа днес/ :) и да се чувства влюбен, :-p ако не в някого, то в самия живот! :da :f :da ! Поздрави и много обич от мен! :D

http://vbox7.com/play:a495715a

Открих тази песен отдавна, но я пазих до днес, защото е много силна и точно днес исках да я чуете! Надявам се да докосне душите ви ! :-p
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Следваща


Подобни теми


Назад към ДРУГИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron