Switch to full style
Добави отговор

Цветни фантазии

06 Яну 2009, 23:03

Цветя за които можем поне да си мечаем ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Re: Цветни фантазии

11 Яну 2009, 21:12

Наистина трябва да помечтаем.Ти пък от къде ги
изскара сега тия красоти :) :)

Re: Цветни фантазии

19 Яну 2009, 11:28

Това са моите мечти в момента :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Re: Цветни фантазии

19 Яну 2009, 12:28

Тез няма ли ги в момента при семената,за да си ги поръчаме.
Наистина са страхотни.

Re: Цветни фантазии

19 Яну 2009, 12:35

marchela написа:Тез няма ли ги в момента при семената,за да си ги поръчаме.
Наистина са страхотни.


За жалост не ,някъде ми се мерна че не събирали семена от орхидеи ,втората и третата снимки са на ванилия пак си е орхидея ,а последното е цвят на гуава ,харесва ми защото цъфти хубаво ,дава екзотични плодове ,а и цъфти целогодишно пробвах с няколко имена в търсачката на сайта но не излезе нищо за съжаление :b

Re: Цветни фантазии

19 Яну 2009, 20:56

Чародейче, това последното не е гуава, а фейхуа Ти нали вчера ми спомена,че търсиш гуава, но може би си имала в предвид точно това. А помниш ли,че ти споменах, че имам фейхуа. Виж в нета в руските сайтове. Сто процента съм сигурна, че е това. Само цветето на първата снимка ми е неизвестно-страшна красота и екзотика сложи го в темата Кое е това цвете, ако не го знаеш. Мериголд сигурно ще го каже кое е.А за фейхуа е хубаво да кажем на Градинар и да пишем статия или нова тема например-то е едно изключително красиво и полезно най -важното растение.Сега на пролет ще видим дали ще презимува.И тогава ще кажем дали от цв. фантазия ще се превърне в реалност. :D

Re: Цветни фантазии

19 Яну 2009, 21:08

първото е Такка :f

Re: Цветни фантазии

19 Яну 2009, 21:09

Първото е орхидея а последното си е Гуава пуснах снимка с розови цветчета ,защото ми харесва повече :D

ИзображениеPsidium guajava purpurea
Изображение
Изображениеето и с бели

ето и feijoa
Изображение
Изображение

Опс Някой ме е изпреварил така е Черна орхидея така и бялата не е лоша но черната ме кефи повече :D
Изображение

Re: Цветни фантазии

19 Яну 2009, 21:40

може пъвото и третото да са гуава,но в средата голямата хоризонтална снимка е фейхуа сега съм още по сигурна,защото и листата му са като на моето.Забележи как е леко сребристо и има нещо като восъчен налеп едни мънички точици. Вярно че цветовете си приличат,но има малка разлика. :-D
Бялата е също толкова разкошна като черната.
Последна промяна zamakat на 19 Яну 2009, 21:43, променена общо 1 път

Re: Цветни фантазии

19 Яну 2009, 21:43

Ох ще потърся още снимки ,иначе май са от едно семейство сигурно затова си приличат цветовете ,пък аз точно заради червеното искам гуава ,май ще започна да търся Фейхуа :D
Добави отговор