Switch to full style
Добави отговор

Какво символизират цветята?

02 Яну 2009, 14:11

ИзображениеИзображение 1.Емоционалната циклама - за богат живот и физическа издръжливост, нежен представител на знака на телеца, влияе на емоционалното състояние, много е полезно, тя да присъства в къща, където има капризни деца. Под нейното влияние те стават по-спокойни. Това цвете е много полезно за ръководители и всички, които работят с хора. То задължително трябва да присъства на места, където се събират хора с несъвместими характери. Цикламата влияе на адаптационните способности на организма на човека. Ярко изразеното слънце в цветовете на цикламата е дарило растението да топли човека. Тя е много полезна за тези, които се страхуват от студа. Които са алергични към него и замръзват само при мисълта за зима.

По-нататъка ще написвам и ще вмъквам и други символики за растенията.
Споделяйте тук всичко, което срещнете, за това какво символизират цветята.

Re: Какво символизират цветята?

02 Яну 2009, 14:24

Това е една чудесна тема. Ще се постарая и аз да вмъкна по нещичко :)

Re: Какво символизират цветята?

02 Яну 2009, 20:42

ИзображениеИзображение 2.Традесканция - отличен индикатор на енергията у дома. Ако има проблеми, растението пожълтява, а листата окапват.

ИзображениеИзображение 3. Декоративна детелина - стайният символ на щастието.

ИзображениеИзображение 4. Фикус - това, което срещнах за дебелокожият фикус, е, че расте добре при педантични и уравновесени хора и пречи на творческите личности.
Понякога в литературата се срещат противоречиви тълкувания за символиката на растенията, дори различните народи имат различни тълкувания на символиката. Затова и вие, ако срещнете нещо, дори и различно, пишете.

ИзображениеИзображение 5. Магнолия - символ на дълголетието.

ИзображениеИзображение 6. Лимон - обича капризни, аристократични хора.

ИзображениеИзображение 7. Лаврово дърво (дафинов лист) - мъдрост, защита.

ИзображениеИзображение 8. Бегония - ако в дума се е натрупала отрицателна енергия от болест или скандал, тя ще бъде отнета от бегонията.


ИзображениеИзображение 9. Кактусът - неутрализира вредните лъчения на компютъра и телевизора, но противопоказан за страдащите от високо кръвно налягане, нарушен сърдечен ритъм и заболявания на дихателните пътища.

Re: Какво символизират цветята?

05 Яну 2009, 17:06

Много приятна тема , браво! Голям кеф ми е сега, като знам че имам и лимон и бегонии и кактуси и детелина. И понеже тази година си купих маслиново дръвче - да видим какво има за него:

В Библията маслината е символ на възраждането, връщането и възкресението. Маслината е станала първото дърво, възкръснало отново след оттеглянето на водите от Големия потоп.
Египтяните почитали маслината като символ на справедливостта. Гърците също се украсявали с нейните млади върхари. Върху главите на победителите от Олимпийските игри поставяли венци от маслинови клонки. Жреците знаели, че маслината осъществява мистичната връзка между небето и земята. Смятали я за прародител на всички дървета и символ на живота. Може би защото маслината е необикновено издръжлива. Това дърво практически е невъзможно да бъде унищожено. То издържа векове, дори ако мълния разцепи сърцето му. И тежко на човек, който намисли да го убие. За да го направи, ще трябва да изкопае и унищожи всички корени в радиус от 5 метра: ако остави и най-малкото коренче - тя отново ще се възроди. Още по-лошо се пише на онзи, който реши да изгори сребристозелените листенца на маслината. В огъня те викат и се гърчат - съвсем като човешки коси, обхванати от пламъци.

Лелееее, тежка ми е задачата с тая маслина...
Информацията между другого е взета от мрежата - което е редно да кажа.

Вратига

11 Яну 2009, 20:26

ИзображениеИзображение 10. Вратига - пази домашното огнище. Според народните вярвания вратигата омагъосва членовете на семейството, като ги кара да се въртят около домашното огнище.

ИзображениеИзображение 11. Личи - символ на любовта и достойнството.

ИзображениеИзображение 12. Бамбук - символ на приятелството, защото се огъва и издържа на силен вятър.

Re: Какво символизират цветята?

11 Яну 2009, 20:45

Ани и трите са много красиви и много добре действат
трябва да се сдобием от някъде с такива.Започваме да търсим. :-D

Re: Какво символизират цветята?

12 Яну 2009, 12:21

Бамбук имаме, вратига има, само личито не знам тука май няма да стане. :) Вратигата е и лекарствопротив глисти и заразни други работи.

Re: Какво символизират цветята?

12 Яну 2009, 12:35

Охххх ти си слънцееее! :-v Нека пукне пролетта :-vv
и тогава пак ще си поговорим. :P :) :-p

Re: Какво символизират цветята?

16 Яну 2009, 20:40

zamakat написа:Бамбук имаме, вратига има, само личито не знам тука май няма да стане. :) Вратигата е и лекарствопротив глисти и заразни други работи.

Аз съм сяла личи ,може пък и да ви излезе късмета :-D
А ето и нещо от мен :-vv

ИзображениеКитайската роза превръща енергията на мързела в творческа,неутрализира агресията на властните хора.Тя е особенно нужна,на тези които са вечно недоволни от нещо.
На мъжете придава мъжественост а на жените независимост.
ИзображениеКалата пази семейния съюз,придава уверености помага на срамежливите да разкрият чуствата си.
ИзображениеЦиганчето създава топла,благожелателна атмосфера,намалява и напрежениета.

Re: Какво символизират цветята?

16 Яну 2009, 23:45

Чародейка, много ми е приятно ,че си сред нас ,добре дошла. Много ми беше интересно това закит.роза ,калата и циганчето.Не бях чувала.Много ми се иска да споделиш повече опит за личито . Отдавна го проучвам но не съмправила опит ,но много ми харесва. Може би тук не му е мястото, а в нова тема.,да разнищим този въпрос.
Добави отговор