Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Билки и подправки - в градината и на балкона

Билки и подправки - в градината и на балкона

Мнениеот Phanagoria632 » 30 Юни 2013, 11:10

Не видях да има такава тема, а според мен не е за пренебрегване. Забелязала съм, че много хора си отглеждат по балконите (тези с дворове е ясно - няма двор без билка и подправка в него). Аз съм от тези с балконите. Към момента имам чубрица, мента, див и нормален джоджен, и дивисил. Лошото е, че незнам много за отглеждането им. Това което се чудя към настоящия момент е дали като орежа ментата и джоджените те ще покарат за втора беритба. Доста са ми нацъфтяли и това, което знам за ментата а предполагам, че важи и за джоджена е, че се берат и листата, и стъблата, и цветовете. Ако някой има информация по въпросът ще се радвам да я сподели.
Аватар
Phanagoria632
Малко цвете
 
Мнения: 53
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:27
Местоположение: София

Re: Билки и подправки - в градината и на балкона

Мнениеот cvetar » 30 Юни 2013, 17:45

И ментата, и джодженът ще покарат след орязване.След орязването ги поливаш и ги наторяваш...и сама ще видиш резултата - нови издънки от коренището.И при това ще са повече от досегашните.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Билки и подправки - в градината и на балкона

Мнениеот Phanagoria632 » 30 Юни 2013, 20:45

УРаа :da :da :da
А на чубрицата ако подкастря връхчетата? Ще се разклони ли? Имам цяло съндъче самонасяло се от миналата година.
Аватар
Phanagoria632
Малко цвете
 
Мнения: 53
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:27
Местоположение: София

Re: Билки и подправки - в градината и на балкона

Мнениеот cvetar » 30 Юни 2013, 20:53

Phanagoria632 написа:УРаа :da :da :da
А на чубрицата ако подкастря връхчетата? Ще се разклони ли? Имам цяло съндъче самонасяло се от миналата година.

Аааа,тоз път не позна... :) Тя е едногодишна и толкова може - сееш , расте до цъфтежа си ...и обираш и сушиш.Ако имаш предвид да я кастриш през периода докато цъфне - може да си късаш отделни клончета, но ще закъснее с цъфтежа си.А нали точно това се чака от нея - да се обере и изсуши като цъфне,щото тогава именно е най - ароматна.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Билки и подправки - в градината и на балкона

Мнениеот Phanagoria632 » 01 Юли 2013, 09:07

Да разбирам ли че тези които са едногодишни не се подкастрят и берат докато не станат готови, а многогодишните береш и те отново израстват и пак береш ... колкото пъти успееш на сезон?
Също така събирам информация за размножаването на лавандулата. До момента за нея разбрах че става от семена и от резник. Семенния начин е от опит и е свързан с много чакане. за това се насочвам към резничен метод. За него обаче не ми е ясно коя част се взима, как се обработва и други възникнали въпроси за които в момента не се сещам. Някъде четох че се взима цъфтял резник на есен и се съхранява в пясък до пролетта, но да си призная много дъндуркане и място изисква. С първото ще се справя , но не разполагам с достатъчно място , по - точно подходящо място.
Случайно някой да има идея за някакъв метод по подходящ за апартаментски условия? Дали принципа на мушкатото ще стане?
Аватар
Phanagoria632
Малко цвете
 
Мнения: 53
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:27
Местоположение: София



Подобни теми


Назад към ДРУГИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot]


cron