Switch to full style
Форум сукуленти
Добави отговор

КАКЪВ Е ТОЗИ СУКУЛЕНТ

13 Май 2009, 10:16

ИзображениеН
На тоз и на други мои сукуленти не му знам името .Нещо май беше свързано с еленовите рога.

Re: КАКЪВ Е ТОЗИ СУКУЛЕНТ

13 Май 2009, 14:40

На Kalanchoe kewensis ми прилича много, но не съм сигурна

Re: КАКЪВ Е ТОЗИ СУКУЛЕНТ

13 Май 2009, 17:22

Ще направя и други снимки,май не ми мяза много на каланхоеи цъфтеше нещо в жълто.

Re: КАКЪВ Е ТОЗИ СУКУЛЕНТ

14 Май 2009, 22:32

Изображение
Ох,голяма бъркотия е с тези сукуленти-ето още едно неизвестно мен

Re: КАКЪВ Е ТОЗИ СУКУЛЕНТ

14 Май 2009, 23:02

На мен и двете ми приличат на седуми. Първото на Sedum populifolium, второто на Sedum burrito

Re: КАКЪВ Е ТОЗИ СУКУЛЕНТ

15 Май 2009, 14:09

Венче, са първото не ми прилича на седума който казваш, щото от снимката не става много видно,но второто наистина е седум и като отворих гугъла да видя за този втория седум дето казваш ,поразрових и попаднах на този седум който е същия по форма като моя- Sedum rubrotinctum -поразгледай ги не е ли същия.Само ,че се разболях като видях колко по-цветни екземпляри има от него вид :)

Re: КАКЪВ Е ТОЗИ СУКУЛЕНТ

04 Юли 2009, 20:21

Отговарям си май сама на себе си-май не е Sedum rubrotinctum ,ами е Sedum pachyphytum
ето една снимка от нета която открих и е по близо
Изображение

А сега цъфна и един друг седум цъфтящ в лилаво и искам да ви питам някой знае ли нещо за него
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А за онова по горното вече доста време мисля и ми се струва ,че Нели може би е права и е каланхое, но не ще нещо да цъфне

Re: КАКЪВ Е ТОЗИ СУКУЛЕНТ

05 Юли 2009, 16:28

zamakat и аз имам от последното ти лилаво-розовичко и при мен цъфти обилно, ама тъй и не си направих труда да го запиша как се казваше, това не му пречи да цъфти де :D
пък за еленовите рога незнам да ли съм права, все седнала седя зад компа, ама де да знам може и права да съм била тогава :-D

Re: КАКЪВ Е ТОЗИ СУКУЛЕНТ

05 Юли 2009, 22:02

Нели, сега ми донесоха от Гърция един сукулент и казаха, че там имало много по хълмовете.Цъфтяло много красиво ,листата са с тристранна форма, утре ще ти го снимам да го видиш.

Re: КАКЪВ Е ТОЗИ СУКУЛЕНТ

05 Юли 2009, 22:35

Това е Dorotheanthus bellidiformis (старото име е месембриантемум). Иска слънце и бедна почва. Някои сортове презимуват и у нас.
Добави отговор