Switch to full style
Форум сукуленти
Добави отговор

Живи камъчета - Lithops

22 Яну 2009, 18:51

Дали някой може да ми каже от къде мога да си намеря такива камъчета,защото са много готини :-D

Re: Живи камъчета - Lithops

22 Яну 2009, 19:47

пуснах нова тема във кактуси - откъде можеш да си купиш растения и семена от Бг.
семейство Серафимови предлагат и семена и растения на литопси. Миналата пролет насях от техните семена- литопси и виж какво ми се получи :-D
Изображение

Re: Живи камъчета - Lithops

22 Яну 2009, 19:53

сичките ги искам :) :) :)

Re: Живи камъчета - Lithops

22 Яну 2009, 19:58

хептен всичките ли Майкъл, съжали се и ми остави поне едно :D

Re: Живи камъчета - Lithops

24 Яну 2009, 18:03

имам едни които се нацепиха и им излизат нови листа.какво да правя за да необъркам нещо.до този момент се гледаме без проблем.поливка искат или ИЗОБЩО НЕ

Re: Живи камъчета - Lithops

24 Яну 2009, 18:20

не ги поливай сега. Растенията се хранят в момента със резервите на старите листа. До края на пролетта старите листа ще станат като люспи. Аз поливам литопсите когато тройно се затопли времето, най - рано в края на месец май. На мен са ми много трудни тези литопси, доста убих, докато им свикна. Вчера ходих във Разград служебно и в магазин Била имаше литопси. Растенията бяха много големи личеше и да са цъфтяли, някой имаха и кутийка със семенца. Цената им беше 2,50 но една от служителките ми каза гордо, че същият ден сутринта са ги поливали :l и не си купих.

Re: Живи камъчета - Lithops

24 Яну 2009, 18:25

също съм купувала от ''била'' есента и мойте бяха преполяти,но се спасиха,все пак беше топло време.

Re: Живи камъчета - Lithops

16 Фев 2009, 22:53

Моите вече втора зима са при мен.До началото на април да не се поливат изобщо.След това по няколко капки вода.От Юни пак суша до Септември.Моите също се цепят и излизат нови листа.Те са най-непретенциозните, за хора,които не обичат да поливат.

Re: Живи камъчета - Lithops

17 Фев 2009, 12:03

Значи като мен :)

Re: Живи камъчета - Lithops

17 Фев 2009, 21:38

Вие си имате страхотна градина-мечта! :da :-p Поздравления! :f
Добави отговор