Switch to full style
раздел лиановидни
Добави отговор

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

14 Апр 2010, 16:43

ROSSE написа:Да се намеся и аз по въпроса за тази лиана.Много я харесвам, :( но има едно лошо качество/за мен/.Развива се много бързо,цъфти прекрасно...но се навъдиха страшно много издънки около нея и то в радиус на два метра.И колкото се мъча да ги унищожа,толкова по-много стават!А иначе е страхотна :da :da :da

Оранжева ли е, или жълта твоята текома? Имаш ли снимка(вълнувам се от подпорната конструкция-търся лесна за изпълнение идея :) )?

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

15 Апр 2010, 08:29

Изображение
това е моята текома.С много мъка я изкорених миналото лято от терена на градината си,защото беше излязла на улицата.Но сега виждам,че пак излизат тук таме стръкчета.За желаещите ще се постарая да ги зарадвам.Не е никакъв проблем :D

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

19 Апр 2010, 11:17

cvetar написа:Още веднъж искам да благодаря на Ани/Zamakat/ - пратената по Мишо текома има вече пъпки,а аз я бях отписал поради големите студове... :-p


Куче марка са , поне оранжевите, през зимата изглеждат абсолютно мъртви и сухи пръчки. Но не знам защо си мисля че жълтата не е така студоустойчива. :D

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

11 Юни 2014, 08:02

https://www.dropbox.com/s/qpr8a32ofwcimjz/DSC_0128.jpg

Помощ, преди няколко дена посадих 1 текома и тя почна да жълтее. Даже още в саксията беше почнала да жълтее. Някакви идеи какво й е?

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

11 Юни 2014, 20:14

Ами в горещините няма какво друго да стане. А колко е голяма, какви корени имаше, поля ли я при саденето... ? Как да помогнем при никакви подробности ? Тя ще боледува известно време, но ако има хубави корени,ще се хване и ще расте.

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

12 Юни 2014, 08:06

Ами голяма е, според колежката дето ми я поръча е поне на 2 години. Иначе беше в саксия с диаметър 20тина см. Корени си имаше доволно и разбира се, че съм я полял. Дано се оправи, па ако трябва и сянка ще и правя.

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

02 Май 2015, 12:11

Текомата ми успешно презимува. Чудя се дали ще цъфне или още й е рано.
Дайте идея ако на есен я изрежа почти до долу дали ще изкара нови клонки щото сега са само 3-4 основните, а ми трябват още толкова да я пусна да лази и по другата ограда.

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

02 Май 2015, 18:02

Ами да ти дадем идея, но ти дай възрастта на кампсиса ...иначе не става, нали ?

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

02 Май 2015, 19:58

cvetar написа:Ами да ти дадем идея, но ти дай възрастта на кампсиса ...иначе не става, нали ?


Е кой знае :)
Взех я 2 стръка40-50 санта големи в саксия миналото лято. Както пише по-горе според колежката е 2 годишна. И от 1 е при мен. Да приемем, че е на 3. Ето я. За сега съм я пуснал по мрежата да лази, обаче искам и 3-4 клонки по тухления зид. М/у другото предложете някакво луковиче цвете дето ще вирее на сянка между текомата и люляка (дето му се вижда стеблото). Вчера нахвърлях семена от диморфотеки, но не ме влекат едногодишните.
Изображение Изображение

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

03 Май 2015, 18:45

Малка е, скоро няма да цъфне. Трябва да се направи като асма и като приеме вече формата си по разклоненията ще зацъфти.
Добави отговор