Switch to full style
раздел лиановидни
Добави отговор

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

15 Май 2009, 14:16

kristy написа:оранжева на цвят, но малко ме съмняват тези резници. Ще видим какво ще излезе

И аз засега само гледам - какво става с резника ми досега....под буркан си е,разбира се - ама за фотосесията го махнах.

Изображение

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

21 Юли 2009, 15:55

Здравейте, любители на цветята. Искам съвет. Имам оранжева текома, още е малка, но предполагам, че догодина ще я видя цъфнала. Някой може ли да ми препоръча растение, което цъфти по същото време в синьо или лилаво. Според мен ще се получи добра комбинация, но ми липсва идея. Имам тъмно син клематис, но когато той цъфти, текомата е още зелена, а като цъфне текомата, клематиса вече има само тук-там цветове. :) :-vv

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

21 Юли 2009, 16:36

baba_tzveta написа:Здравейте, любители на цветята. Искам съвет. Имам оранжева текома, още е малка, но предполагам, че догодина ще я видя цъфнала. Някой може ли да ми препоръча растение, което цъфти по същото време в синьо или лилаво. Според мен ще се получи добра комбинация, но ми липсва идея. Имам тъмно син клематис, но когато той цъфти, текомата е още зелена, а като цъфне текомата, клематиса вече има само тук-там цветове. :) :-vv

Добре дошла,бабо Цвето... :) :-p Има една лиана - глициния,която цъфти в искания от тебе цвят по времето на цъфтежа и на текомата...Цветовете и са като на акацията,но в лилаво.Освен това много зависи какво е изложението ти - например във Варна в момента цъфтят и глициниите,и текомите по дворовете,но тези на сянка са хилави и слабоцъфтящи.Тези две лиани искат слънце и простор - буйно се развиват.Глицинията се среща и с друго име - вистерия и изглежда така,като цъфне...

Изображение

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

21 Юли 2009, 20:53

А мен ме интересува, дали сега мога да приместя моята текома от съндъчето в градината ?Ако и разбутам корените докато я местя ,че малко трудно ми се струва ще си я утепам ли или нищо няма да и стане ?

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

21 Юли 2009, 21:19

SuN, мисля, че сега е момент удобен да я преместиш, но да е на непроветриво място и на ярка слънчева светлина. Поливай я обилно през периода на вегетация и цъфтеж.D

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

11 Сеп 2009, 18:27

SuN написа:А мен ме интересува, дали сега мога да приместя моята текома от съндъчето в градината ?Ако и разбутам корените докато я местя ,че малко трудно ми се струва ще си я утепам ли или нищо няма да и стане ?


Мести я без притеснения, това е супер-издръжливо и приспособимо растение, не се притеснявай ако увехнат листата и, след време ще се покажат нови, защото няма начин да не се хване, щом има оформена коренова система.

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

13 Апр 2010, 18:56

Още веднъж искам да благодаря на Ани/Zamakat/ - пратената по Мишо текома има вече пъпки,а аз я бях отписал поради големите студове... :-p

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

14 Апр 2010, 08:14

Да се намеся и аз по въпроса за тази лиана.Много я харесвам, :( но има едно лошо качество/за мен/.Развива се много бързо,цъфти прекрасно...но се навъдиха страшно много издънки около нея и то в радиус на два метра.И колкото се мъча да ги унищожа,толкова по-много стават!А иначе е страхотна :da :da :da

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

14 Апр 2010, 16:01

ROSSE написа:Да се намеся и аз по въпроса за тази лиана.Много я харесвам, :( но има едно лошо качество/за мен/.Развива се много бързо,цъфти прекрасно...но се навъдиха страшно много издънки около нея и то в радиус на два метра.И колкото се мъча да ги унищожа,толкова по-много стават!А иначе е страхотна :da :da :da

Роси,а това лошо качество би могло да е прекрасно.....защото издънките,ако се изкопаят с коренчета,са желано цвете от мнозина...Ако скоро имаш път към Варна,например...... :-p

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

14 Апр 2010, 16:43

ROSSE написа:Да се намеся и аз по въпроса за тази лиана.Много я харесвам, :( но има едно лошо качество/за мен/.Развива се много бързо,цъфти прекрасно...но се навъдиха страшно много издънки около нея и то в радиус на два метра.И колкото се мъча да ги унищожа,толкова по-много стават!А иначе е страхотна :da :da :da

Оранжева ли е, или жълта твоята текома? Имаш ли снимка(вълнувам се от подпорната конструкция-търся лесна за изпълнение идея :) )?
Добави отговор