Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

раздел лиановидни

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

Мнениеот cvetar » 15 Май 2009, 14:16

kristy написа:оранжева на цвят, но малко ме съмняват тези резници. Ще видим какво ще излезе

И аз засега само гледам - какво става с резника ми досега....под буркан си е,разбира се - ама за фотосесията го махнах.

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

Мнениеот baba_tzveta » 21 Юли 2009, 15:55

Здравейте, любители на цветята. Искам съвет. Имам оранжева текома, още е малка, но предполагам, че догодина ще я видя цъфнала. Някой може ли да ми препоръча растение, което цъфти по същото време в синьо или лилаво. Според мен ще се получи добра комбинация, но ми липсва идея. Имам тъмно син клематис, но когато той цъфти, текомата е още зелена, а като цъфне текомата, клематиса вече има само тук-там цветове. :) :-vv
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

Мнениеот cvetar » 21 Юли 2009, 16:36

baba_tzveta написа:Здравейте, любители на цветята. Искам съвет. Имам оранжева текома, още е малка, но предполагам, че догодина ще я видя цъфнала. Някой може ли да ми препоръча растение, което цъфти по същото време в синьо или лилаво. Според мен ще се получи добра комбинация, но ми липсва идея. Имам тъмно син клематис, но когато той цъфти, текомата е още зелена, а като цъфне текомата, клематиса вече има само тук-там цветове. :) :-vv

Добре дошла,бабо Цвето... :) :-p Има една лиана - глициния,която цъфти в искания от тебе цвят по времето на цъфтежа и на текомата...Цветовете и са като на акацията,но в лилаво.Освен това много зависи какво е изложението ти - например във Варна в момента цъфтят и глициниите,и текомите по дворовете,но тези на сянка са хилави и слабоцъфтящи.Тези две лиани искат слънце и простор - буйно се развиват.Глицинията се среща и с друго име - вистерия и изглежда така,като цъфне...

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

Мнениеот SuN » 21 Юли 2009, 20:53

А мен ме интересува, дали сега мога да приместя моята текома от съндъчето в градината ?Ако и разбутам корените докато я местя ,че малко трудно ми се струва ще си я утепам ли или нищо няма да и стане ?
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

Мнениеот Areka » 21 Юли 2009, 21:19

SuN, мисля, че сега е момент удобен да я преместиш, но да е на непроветриво място и на ярка слънчева светлина. Поливай я обилно през периода на вегетация и цъфтеж.D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

Мнениеот mama Dani » 11 Сеп 2009, 18:27

SuN написа:А мен ме интересува, дали сега мога да приместя моята текома от съндъчето в градината ?Ако и разбутам корените докато я местя ,че малко трудно ми се струва ще си я утепам ли или нищо няма да и стане ?


Мести я без притеснения, това е супер-издръжливо и приспособимо растение, не се притеснявай ако увехнат листата и, след време ще се покажат нови, защото няма начин да не се хване, щом има оформена коренова система.
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

Мнениеот cvetar » 13 Апр 2010, 18:56

Още веднъж искам да благодаря на Ани/Zamakat/ - пратената по Мишо текома има вече пъпки,а аз я бях отписал поради големите студове... :-p
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

Мнениеот ROSSE » 14 Апр 2010, 08:14

Да се намеся и аз по въпроса за тази лиана.Много я харесвам, :( но има едно лошо качество/за мен/.Развива се много бързо,цъфти прекрасно...но се навъдиха страшно много издънки около нея и то в радиус на два метра.И колкото се мъча да ги унищожа,толкова по-много стават!А иначе е страхотна :da :da :da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

Мнениеот cvetar » 14 Апр 2010, 16:01

ROSSE написа:Да се намеся и аз по въпроса за тази лиана.Много я харесвам, :( но има едно лошо качество/за мен/.Развива се много бързо,цъфти прекрасно...но се навъдиха страшно много издънки около нея и то в радиус на два метра.И колкото се мъча да ги унищожа,толкова по-много стават!А иначе е страхотна :da :da :da

Роси,а това лошо качество би могло да е прекрасно.....защото издънките,ако се изкопаят с коренчета,са желано цвете от мнозина...Ако скоро имаш път към Варна,например...... :-p
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Кампсис, текома, бигнония - CAMPSIS

Мнениеот baba_tzveta » 14 Апр 2010, 16:43

ROSSE написа:Да се намеся и аз по въпроса за тази лиана.Много я харесвам, :( но има едно лошо качество/за мен/.Развива се много бързо,цъфти прекрасно...но се навъдиха страшно много издънки около нея и то в радиус на два метра.И колкото се мъча да ги унищожа,толкова по-много стават!А иначе е страхотна :da :da :da

Оранжева ли е, или жълта твоята текома? Имаш ли снимка(вълнувам се от подпорната конструкция-търся лесна за изпълнение идея :) )?
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към ЛИАНОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron