Switch to full style
раздел лиановидни
Добави отговор

Re: кипърска лоза

01 Авг 2009, 23:18

Може би имаш впредвид обикновеният повет,който е старо растение в озеленяването и е точно това,което имаш впредвид-нежни листа и стъбла с малки бели цветчета(точно в тунела съм го виждала)...

Re: кипърска лоза

01 Авг 2009, 23:21

ами аз мисля, че това не тунела не цъфти ??? иначи другото го знам какво е, и да , би своршило работа, не се сетих зе него
мерси за подсещането :D

Re: кипърска лоза

11 Сеп 2009, 18:52

Значи...малко пояснения : "кипърска лоза" е народно умотворение и местно наричане на дадено растение, което в различните краища на държавата се оказва различно като вид. Определено за покриване на стена най-доброто многогодишно е Parthenocissus, точно това, което расте на тунела и изглежда така

Изображение

и не, че не руши до известна степен, също както кампсисът, но е по-лесно отстраняващ се, когато започне истински да пречи, захваща се изключително лесно от издънка, мога да донеса на Дарина, щото ги мъкна и хвърлям така или иначе..... останалите предложени китки, също така някъде си наречени "кипърска лоза" са ипомея квамоклит, която е едногодишна и е неподходяща, макар и красавица, и клематис, който нараства по-бавно и може да се ползва като цветна притурка към партеноцисусът, да не говорим, че хибридните му форми доста често измръзват, когато са постоянно навън.

Re: кипърска лоза

15 Сеп 2009, 10:36

мерси, мама Дани. с удоволствие ще се възползвам от предложението за лианата, защото наистина ми се опъва :( предполагам че под "издънка" имаш предвид нещо , което има корен. ако знаеш колко съм го обикаляла този тунел :( за да манеря поне едно нещо, което да прилича на издънка. дори мисля тази есен да ходя на подходящо място и да опитам да направя отвод . ако се вкорени - напролет да ходя да си копам ... опитвала съм да вкоренявам клончета, но не ми се получава - сигурно защото съм калпава :D

Re: кипърска лоза

23 Фев 2010, 10:28

И аз искам от тези семена,много ви се моля. :l :l :l :l :l :l :l :l :l

Re: кипърска лоза

23 Фев 2010, 11:03

пак ще подсетя "мама Дани". за жалост моите лозички от Катюша не оцеляха, макар и къто стайни. не съм имала претенции че назовавам лианата с правилно име . но това не пречи да искам да покрия оградата с нея . но явно нещо бъркам в отглеждането . тази пък на тунела кой ли я гледа специално ?

Re: кипърска лоза

23 Фев 2010, 12:09

DarinaN написа:пак ще подсетя "мама Дани". за жалост моите лозички от Катюша не оцеляха, макар и къто стайни. не съм имала претенции че назовавам лианата с правилно име . но това не пречи да искам да покрия оградата с нея . но явно нещо бъркам в отглеждането . тази пък на тунела кой ли я гледа специално ?


Защо не казваш Даринче, ще ти пратя други , които вече трябва да са с по добре развити корени - пиши ми на лични :da1
Добави отговор