Switch to full style
раздел лиановидни
Добави отговор

кипърска лоза

29 Юли 2009, 23:37

имам вече цъфнала кипърска лоза.Ще събера семена и ще изпратяако някой иска,но по-късно през есента. :D

Re: кипърска лоза

30 Юли 2009, 12:16

пусни една снимчица,ако може! :-D

Re: кипърска лоза

30 Юли 2009, 18:30

да, и аз искам да я видя, защото една лиана ми се инати от години - най - различна "лоза" съм чувала да я наричат :) , но така и не мога да я хвана, защото само с отвод трябва да се захване. а къде ще обикалям да правя отводи по пътищата и после да ходя да си вадя китката :)
само да питам - тази лоза със сигурност ли се хваща и от семена ?
абе ако е лека лиана - искам, пък от какво - ще да се хваща. трябва ми за да покрия на татко грозната ограда :( и да не е като бръшляна или текомата - да вземе да я събори, че тогава жива ще ме одере и кожата ми за ограда ще опъне :)

Re: кипърска лоза

31 Юли 2009, 11:28

Даре, умееш да се "осмиваш" определено. ;)

Аз гледах някакви снимки в Чичко Гугъл - хареса ми, ама ... тя голяма ли е, за огради?

Честно казано бих искала семена, но не знам дали имам условията за нея. :)

А пък, rimiv, добре дошъл - започваш с раздаване. Супер! :D
Последна промяна Pavlina Nikolova на 31 Юли 2009, 12:13, променена общо 1 път

Re: кипърска лоза

31 Юли 2009, 12:09

rumiv написа:имам вече цъфнала кипърска лоза.Ще събера семена и ще изпратяако някой иска,но по-късно през есента. :D

Намерих въпросната лоза в нет-а, супер е! Изображение Записвам се на опашката за семенца.

Re: кипърска лоза

31 Юли 2009, 13:17

ами не смятам, че е лошо човек да има безгранично чувство за хумор. както и при отговорността, и при него първо трябва да изходим от собственото си поведение и тогава да го изискваме от другите. погледнене само лицата на хората по улиците - всеки свил устни, премрежил очи, гледа накриво и лошо :( . харесват ли ви такива лица ?
на мене определено - НЕ . и не искам да изглеждам като тях. достатъчно страдам / физически/ и имам право да изглеждам като тях, но не искам. ако си го позволявах - досега щях да съм се споминала. а и за мене хуморът е животоспасяващ буквално.

колкото до кипърската лоза - аз имам колебания -- видях я още оня ден . прекалено декоративна е - по - скоро като цвете, отколкото като покривна лиана.
аз имах предвид цисус / все го забравям това име / :D , ама то от жегите , дане помислите от друго :)

Re: кипърска лоза

31 Юли 2009, 15:01

DarinaN написа:колкото до кипърската лоза - аз имам колебания -- видях я още оня ден . прекалено декоративна е - по - скоро като цвете, отколкото като покривна лиана.
аз имах предвид цисус / все го забравям това име / :D , ама то от жегите , дане помислите от друго :)

АКО ИМАШ ПРЕДВИД ТАЗИ ЛОЗА Изображение, ЗА НЕЯ ПИШЕ, ЧЕ ПРИ НАС СЕ ОТГЛЕЖДА КАТО СТАЙНО РАСТЕНИЕ ДО ТЕМПЕРАТУРА 5 ГРАДУСА, ТАКА, ЧЕ ЕДВА ЛИ ЩЕ МОЖЕШ ДА ПОКРИЕШ ОГРАДАТА С НЕЯ, ИНАЧЕ НАИСТИНА Е МНОГО КРАСИВА.
Виждала съм супер красив(според мен) много бързо растящ и подходящ за покриване на ограда клематис, на не му знам името, като открия нещо ще пиша. Развива много разклонения, които са много тънки и нежни и едва ли ще натежат толкова, че да съборят оградата. Чъфти през цялото лято с дребни(3-4 см в диаметър) ярко-жълти цветчета. Устойчива е на студ, спокойно може да се реже от дъно всяка есен и напролет до края на май гарантирано ще покрие оградата.
PS :Мисля, че го открих. Ако съм права се казва :Mongolian gold
Изображение

Re: кипърска лоза

31 Юли 2009, 16:04

Явно съм сбъркала точното нименование, защото Mongolian gold не става много голям до 1-2м, а този, който съм виждала расте "до небето", но цветчетата изглеждат точно така.

Re: кипърска лоза

31 Юли 2009, 23:14

па сега де ..... ами не знам какво ще е, ама каквото намерите - насам :D . тя оградата не е повече от 2 метра. а това на снимката не съм го виждала на живо. тово другото не е ли много видове ? тук в Пловдив целия тунел е покрит с едно таквоз растение, дето зимата умира а напролет се накачулва върху целия тунел. ама за него съм сигурна, че става само с отводи - от този тип дето трябва да заровиш едно ластарче в земята и като се вкорени - да ходиш да си го вземаш / като къпината/.
а представете си ме мене да копам в центъра на града два пъти - веднъж да заравям и втори път да си вземам отвода. само за полиция плача :)

Re: кипърска лоза

01 Авг 2009, 23:18

Може би имаш впредвид обикновеният повет,който е старо растение в озеленяването и е точно това,което имаш впредвид-нежни листа и стъбла с малки бели цветчета(точно в тунела съм го виждала)...
Добави отговор