Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

кипърска лоза

раздел лиановидни

кипърска лоза

Мнениеот rumiv » 29 Юли 2009, 23:37

имам вече цъфнала кипърска лоза.Ще събера семена и ще изпратяако някой иска,но по-късно през есента. :D
Аватар
rumiv
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юли 2009, 23:34

Re: кипърска лоза

Мнениеот marchela » 30 Юли 2009, 12:16

пусни една снимчица,ако може! :-D
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: кипърска лоза

Мнениеот DarinaN » 30 Юли 2009, 18:30

да, и аз искам да я видя, защото една лиана ми се инати от години - най - различна "лоза" съм чувала да я наричат :) , но така и не мога да я хвана, защото само с отвод трябва да се захване. а къде ще обикалям да правя отводи по пътищата и после да ходя да си вадя китката :)
само да питам - тази лоза със сигурност ли се хваща и от семена ?
абе ако е лека лиана - искам, пък от какво - ще да се хваща. трябва ми за да покрия на татко грозната ограда :( и да не е като бръшляна или текомата - да вземе да я събори, че тогава жива ще ме одере и кожата ми за ограда ще опъне :)
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: кипърска лоза

Мнениеот Pavlina Nikolova » 31 Юли 2009, 11:28

Даре, умееш да се "осмиваш" определено. ;)

Аз гледах някакви снимки в Чичко Гугъл - хареса ми, ама ... тя голяма ли е, за огради?

Честно казано бих искала семена, но не знам дали имам условията за нея. :)

А пък, rimiv, добре дошъл - започваш с раздаване. Супер! :D
Последна промяна Pavlina Nikolova на 31 Юли 2009, 12:13, променена общо 1 път
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: кипърска лоза

Мнениеот baba_tzveta » 31 Юли 2009, 12:09

rumiv написа:имам вече цъфнала кипърска лоза.Ще събера семена и ще изпратяако някой иска,но по-късно през есента. :D

Намерих въпросната лоза в нет-а, супер е! Изображение Записвам се на опашката за семенца.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: кипърска лоза

Мнениеот DarinaN » 31 Юли 2009, 13:17

ами не смятам, че е лошо човек да има безгранично чувство за хумор. както и при отговорността, и при него първо трябва да изходим от собственото си поведение и тогава да го изискваме от другите. погледнене само лицата на хората по улиците - всеки свил устни, премрежил очи, гледа накриво и лошо :( . харесват ли ви такива лица ?
на мене определено - НЕ . и не искам да изглеждам като тях. достатъчно страдам / физически/ и имам право да изглеждам като тях, но не искам. ако си го позволявах - досега щях да съм се споминала. а и за мене хуморът е животоспасяващ буквално.

колкото до кипърската лоза - аз имам колебания -- видях я още оня ден . прекалено декоративна е - по - скоро като цвете, отколкото като покривна лиана.
аз имах предвид цисус / все го забравям това име / :D , ама то от жегите , дане помислите от друго :)
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: кипърска лоза

Мнениеот baba_tzveta » 31 Юли 2009, 15:01

DarinaN написа:колкото до кипърската лоза - аз имам колебания -- видях я още оня ден . прекалено декоративна е - по - скоро като цвете, отколкото като покривна лиана.
аз имах предвид цисус / все го забравям това име / :D , ама то от жегите , дане помислите от друго :)

АКО ИМАШ ПРЕДВИД ТАЗИ ЛОЗА Изображение, ЗА НЕЯ ПИШЕ, ЧЕ ПРИ НАС СЕ ОТГЛЕЖДА КАТО СТАЙНО РАСТЕНИЕ ДО ТЕМПЕРАТУРА 5 ГРАДУСА, ТАКА, ЧЕ ЕДВА ЛИ ЩЕ МОЖЕШ ДА ПОКРИЕШ ОГРАДАТА С НЕЯ, ИНАЧЕ НАИСТИНА Е МНОГО КРАСИВА.
Виждала съм супер красив(според мен) много бързо растящ и подходящ за покриване на ограда клематис, на не му знам името, като открия нещо ще пиша. Развива много разклонения, които са много тънки и нежни и едва ли ще натежат толкова, че да съборят оградата. Чъфти през цялото лято с дребни(3-4 см в диаметър) ярко-жълти цветчета. Устойчива е на студ, спокойно може да се реже от дъно всяка есен и напролет до края на май гарантирано ще покрие оградата.
PS :Мисля, че го открих. Ако съм права се казва :Mongolian gold
Изображение
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: кипърска лоза

Мнениеот baba_tzveta » 31 Юли 2009, 16:04

Явно съм сбъркала точното нименование, защото Mongolian gold не става много голям до 1-2м, а този, който съм виждала расте "до небето", но цветчетата изглеждат точно така.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: кипърска лоза

Мнениеот DarinaN » 31 Юли 2009, 23:14

па сега де ..... ами не знам какво ще е, ама каквото намерите - насам :D . тя оградата не е повече от 2 метра. а това на снимката не съм го виждала на живо. тово другото не е ли много видове ? тук в Пловдив целия тунел е покрит с едно таквоз растение, дето зимата умира а напролет се накачулва върху целия тунел. ама за него съм сигурна, че става само с отводи - от този тип дето трябва да заровиш едно ластарче в земята и като се вкорени - да ходиш да си го вземаш / като къпината/.
а представете си ме мене да копам в центъра на града два пъти - веднъж да заравям и втори път да си вземам отвода. само за полиция плача :)
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: кипърска лоза

Мнениеот svetlozelen » 01 Авг 2009, 23:18

Може би имаш впредвид обикновеният повет,който е старо растение в озеленяването и е точно това,което имаш впредвид-нежни листа и стъбла с малки бели цветчета(точно в тунела съм го виждала)...
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Следваща


Подобни теми


Назад към ЛИАНОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], ikadefujeto