Switch to full style
раздел лиановидни
Добави отговор

Пасифлора от семена

08 Апр 2009, 09:55

Имам въпрос към специалистите на лиановидните :-vv Преди време/20март/ си купих семена от Пасифлората и ги посях същия ден.Сега в съндъчето ми има някакви тревички и не знам от семенцата ли е избило ,или е плевелче.Ако някой има снимки на покарали от семенца пасифлорки,моля да ми покажете.Пък може и снимка на събудена пасифлора.Колко време им трябва на семената да покарат?Другите ми семена от "клоунсото "цвете ми покараха и сега ги чакам да се усилят,посях ги по същото време.Моля да ми отговорите :l

Re: Пасифлора от семена

08 Апр 2009, 12:37

ами хубаво е било да ги накиснеш в хладка вода преди да ги насадиш ,но не им се коси ,ще поникнат ,сложи ги някъде на слънчево място :D
а ето как изглежда като поникне пасифлора ,целурелия
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Re: Пасифлора от семена

08 Апр 2009, 13:56

Charodeika ,колко време горе долу след като пося семенцата поникнаха? И аз съм боднала двайсетина семенца ,но ми ще да знам след колко време ще започнат да никнат.

Re: Пасифлора от семена

08 Апр 2009, 14:15

около месец ,но не ги сейте много надълбоко :D

Re: Пасифлора от семена

08 Апр 2009, 16:03

Charodeika написа:около месец ,но не ги сейте много надълбоко :D

Охх :) значи има още много да чакам .Преди 5 дни ги засадих ,преди това киснах в вкоренител едно денонощие /така уш по бързо трабвало да се пръкнат/, пък ще видим от 20 все нещо трябва да излезе.

Re: Пасифлора от семена

08 Апр 2009, 19:32

мислех ,че само резници се киснат във вкоренител ,но пет дни за тези семенца са малко ,имай търпение ,когато забравиш за тях ,ще видиш как ще се появяват едно след друго :da1

Re: Пасифлора от семена

10 Апр 2009, 14:07

Ето ,снимах си произведението.Кажете ми ,от всички тия тревички има ли между тях пасифлорки,мисля ,че са плевелчета
Изображение

Re: Пасифлора от семена

11 Апр 2009, 10:05

tan4eto написа:Ето ,снимах си произведението.Кажете ми ,от всички тия тревички има ли между тях пасифлорки,мисля ,че са плевелчета
Изображение

ВСичките ми са това положение, и аз постоянно си задавам този въпрос-хи,хи :)

Re: Пасифлора от семена

14 Апр 2009, 13:27

Trqbva da iz4aka6 da ti izniknat 3-4 list4eta da ti poniknat i togava gi sravni sus staro list4e na pasiflora.Obiknoveno v na4aloto purvite 3-4 list4eta sa ednakvi ine moje da razli4i6,za tova iz4akai :))

Re: Пасифлора от семена

04 Юли 2009, 13:47

Здравейте.Миналата година посях пасифлора от семена и излезнаха 6 бр.Станаха разкошни.Прибрах ги зимата и на пролет ги изкарах.Тръгнаха като луди.Вече са около 4м дълги но няма цвят.Има ли запознати на тази тема.На всякъде пише че втората година започват да цъфтят.
Добави отговор