Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Пасифлора от семена

раздел лиановидни

Пасифлора от семена

Мнениеот tan4eto » 08 Апр 2009, 09:55

Имам въпрос към специалистите на лиановидните :-vv Преди време/20март/ си купих семена от Пасифлората и ги посях същия ден.Сега в съндъчето ми има някакви тревички и не знам от семенцата ли е избило ,или е плевелче.Ако някой има снимки на покарали от семенца пасифлорки,моля да ми покажете.Пък може и снимка на събудена пасифлора.Колко време им трябва на семената да покарат?Другите ми семена от "клоунсото "цвете ми покараха и сега ги чакам да се усилят,посях ги по същото време.Моля да ми отговорите :l
Аватар
tan4eto
Малко цвете
 
Мнения: 89
Регистриран на: 06 Мар 2009, 12:54
Местоположение: Plovdiv

Re: Пасифлора от семена

Мнениеот Charodeika » 08 Апр 2009, 12:37

ами хубаво е било да ги накиснеш в хладка вода преди да ги насадиш ,но не им се коси ,ще поникнат ,сложи ги някъде на слънчево място :D
а ето как изглежда като поникне пасифлора ,целурелия
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Пасифлора от семена

Мнениеот SuN » 08 Апр 2009, 13:56

Charodeika ,колко време горе долу след като пося семенцата поникнаха? И аз съм боднала двайсетина семенца ,но ми ще да знам след колко време ще започнат да никнат.
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

Re: Пасифлора от семена

Мнениеот Charodeika » 08 Апр 2009, 14:15

около месец ,но не ги сейте много надълбоко :D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Пасифлора от семена

Мнениеот SuN » 08 Апр 2009, 16:03

Charodeika написа:около месец ,но не ги сейте много надълбоко :D

Охх :) значи има още много да чакам .Преди 5 дни ги засадих ,преди това киснах в вкоренител едно денонощие /така уш по бързо трабвало да се пръкнат/, пък ще видим от 20 все нещо трябва да излезе.
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

Re: Пасифлора от семена

Мнениеот Charodeika » 08 Апр 2009, 19:32

мислех ,че само резници се киснат във вкоренител ,но пет дни за тези семенца са малко ,имай търпение ,когато забравиш за тях ,ще видиш как ще се появяват едно след друго :da1
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Пасифлора от семена

Мнениеот tan4eto » 10 Апр 2009, 14:07

Ето ,снимах си произведението.Кажете ми ,от всички тия тревички има ли между тях пасифлорки,мисля ,че са плевелчета
Изображение
Аватар
tan4eto
Малко цвете
 
Мнения: 89
Регистриран на: 06 Мар 2009, 12:54
Местоположение: Plovdiv

Re: Пасифлора от семена

Мнениеот zamakat » 11 Апр 2009, 10:05

tan4eto написа:Ето ,снимах си произведението.Кажете ми ,от всички тия тревички има ли между тях пасифлорки,мисля ,че са плевелчета
Изображение

ВСичките ми са това положение, и аз постоянно си задавам този въпрос-хи,хи :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Пасифлора от семена

Мнениеот Magdalenka » 14 Апр 2009, 13:27

Trqbva da iz4aka6 da ti izniknat 3-4 list4eta da ti poniknat i togava gi sravni sus staro list4e na pasiflora.Obiknoveno v na4aloto purvite 3-4 list4eta sa ednakvi ine moje da razli4i6,za tova iz4akai :))
Аватар
Magdalenka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Апр 2009, 13:15

Re: Пасифлора от семена

Мнениеот valya6666 » 04 Юли 2009, 13:47

Здравейте.Миналата година посях пасифлора от семена и излезнаха 6 бр.Станаха разкошни.Прибрах ги зимата и на пролет ги изкарах.Тръгнаха като луди.Вече са около 4м дълги но няма цвят.Има ли запознати на тази тема.На всякъде пише че втората година започват да цъфтят.
Аватар
valya6666
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Апр 2009, 21:28

Следваща


Подобни теми


Назад към ЛИАНОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron